توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371271
واشنگتن اگزمینر: تابستان عاشقانه اوباما برای ایران، دولت را به دردسر انداخت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۹
اکنون زوایای دیگری از توافق هسته ای نمایان شده است، که به نظر می رسد این توافق هسته ای بجای ایجاد دردسر برای ایران، باعث بروز مشکلات برای اوباما و دولتش شده است و راه نجاتی نیز برای آنها باقی نمانده است.
اوباما تابستان عاشقانه اوباما برای ایران، دولت را به دردسر انداخت

به گزارش جام نیـوز، نشریه آمریکایی واشنگتن اگزمینر (Washingtonexaminer) در گزارشی با عنوان "تابستان پر از عشق اوباما برای ایران" نوشت: با گذشت یکسال از توافق هسته ای و اینکه همچنان رئیس جمهور اوباما در توافق هسته ای ایران گیر افتاده است و کنگره آمریکا آن را تایید نکرده است، کاملا مشخص است که اوباما هر طور که باشد به دنبال فروش این دستاورد خود می باشد.
این نشریه آمریکایی نوشت: «در گزارش هایی که به کنگره آمریکا ارائه می شود، دروغ پردازی های زیادی هم شکل می گیرد. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در گزارش های خود این تعهد را داد، که ایران از انجام آزمایش موشک های بالستیکی منع شده است، اما زمانی که ایران موشک های بالستیکی را آزمایش کرد، حتی کاخ سفید این اقدام ایران را تقض توافق هسته ای اعلام نکرد. اوباما همچنین متعهد شد که آژانس هسته ای می تواند به تمامی قسمت های برنامه هسته ای ایران سر بزند، اما همچنان ماموران آژانس نتوانسته اند به قسمت های مهم هسته ای ایران دسترسی پیدا کنند.»

واشنگتن اگزمینر در ادامه نوشت: «خزانه داری آمریکا نیز قول داد که همچنان به فشار های اقتصادی آمریکا به ایران ادامه دهد که این امر نیز محقق نشده است. در عوض دولت آمریکا به دنبال این است تا آب سنگین ایران را خریداری کند و حتی معامله بزرگ شرکت هوایی بوئینگ را با ایران انجام دهد.

بدتر از این ها نیز، دولت اوباما به خاطر توافق هسته ای که با تهران امضا کرده اند، ادعا می کنند که نمی تواند در زمینه حمایت های ایران از تروریسم منطقه، خیلی هم وارد عمل شوند. به هر حال اکنون در گزارش هایی که به کنگره ارائه میشود، دروغ پردازی های زیادی شکل می گیرد. اکنون زوایای دیگری از توافق هسته ای نمایان شده است، که به نظر می رسد این توافق هسته ای بجای ایجاد دردسر برای ایران، باعث بروز مشکلات برای اوباما و دولتش شده است و راه نجاتی نیز برای آنها باقی نمانده است. حتی میتوان گفت، مشکلات گریبان گیر دولت آینده آمریکا نیز می باشد.»


این نشریه آمریکایی افزود: «اوباما با اختیاراتی که رئیس جمهور آمریکا دارد، دائما کنگره را تهدید کرده و تاکنون توانسته است توافق هسته ای را به جلو ببرد. هرچند که اوباما در بسیاری از زمینه ها برای پیشبرد توافق هسته ای موفق بوده است، اما الان وقت آن است تا از فروش بوئینگ به ایران جلوگیری شود. وقت آن است تا به ایران دسترسی به سیستم های بانکی آمریکا داده نشود. کنگره در این زمینه حقوق خود را داشته و باید وارد عمل شود تا ملت آمریکا در آینده بهای چنین اقداماتی را نپردازند.»

واشنگتن اگزمینر در پایان افزود: «چیزی که مشخص است این است که نباید نشست و دست روی دست گذاشت. اکنون این روند تنها به نفع یادمان خاطره ای خوب از اوباما و همچنین منافع ایران می باشد. اوباما است که می تواند ورق را برگرداند. باید گفت، اوباما در یک معامله سیاست خارجه خود که کاملا نیز ناپایدار و یک طرفه بوده است، فرو رفته است. وی هرچند توافقی مهم را انجام داده است، اما این توافق، توافقی نیست که از حمایت عموم مردم آمریکا برخوردار باشد.»
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۶:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۳ ۱۱:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۳۰ ۰۸:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۹ ۱۸:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۹ ۱۶:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۴ ۱۳:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۲/۳۱ ۱۴:۳۶
 
۱۳۹۴/۰۷/۳۰ ۱۰:۰۰
 
 
کلمات کلیدی : توافق هسته ای، تحریم، آمریکا، اوباما،برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.