نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499414
نقوی‌حسینی: ایران هیچگاه برجام را متوقف نمی‌کند/ ترامپ وجهه آمریکا را زیرسوال برده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که ایران هیچگاه متوقف کننده برجام نخواهد بود. پس اگر آمریکایی‌ها فکر می‌کنند می‌توانند هزینه توقف برجام را به ایران تحمیل کنند کور خوانده‌اند و بدانند که نقشه آنها نقش برآب می‌شود.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: تغییری در عهدشکنی آمریکایی‌ها و عدم پایبندی آنها به توافقات بین‌المللی نیست. این همان نکته‌ای است که مقام معظم رهبری بارها در دوران مذاکرات به آن اشاره داشتند مبنی بر اینکه آمریکا دولتی عهدشکن است و قابل اعتماد نیست. موضوعی که می‌توان آن را در رفتارهای جمهوری خواهان و کنگره در همان زمان انجام مذاکرات مشاهده کرد.

وی افزود: با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا بنا بر نادیده گرفتن برجام گذاشته شد با این رویکرد که برجام با هزینه جمهوری اسلامی متوقف شود. حال اینکه اگر آمریکایی ها فکر می کنند می توانند هزینه توقف برجام را به ایران تحمیل کنند، کور خوانده اند چون ایران براساس گزارشات آژانس و همین دولت ترامپ پایبند به اجرای برجام بوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه ایران متوقف کننده برجام نیست، توضیح داد: توافق برجام بین ایران و ۱+۵ بوده است. پس این توافق صرفا بین ایران و آمریکا نیست که با عدم پایبندی آمریکا برهم خورد. سایر طرف‌های برجام باید پاسخ این عضو متخلف را بدهند.

نقوی حسینی تاکید کرد: برجام به تایید شورای امنیت، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و استقبال جامعه جهانی رسیده است و ایران نیز با عمل به تعهداتش به برجام پایبند است. پس اگر آمریکا به دنبال فرار از انجام تعهداتش با تحمیل هزینه توقف برجام به ایران است بداند که این اتفاق نمی افتد و نقشه‌اش نقش بر آب خواهد شد.

وی همچنین اقدامات دولت جدید آمریکا را در جامعه جهانی فاقد وجاهت دانست و گفت: ترامپ با اقداماتش وجاهت آمریکا را به شدت زیر سوال برده است. آخرین نمونه اقداماتش در عدم پایبندی به برجام آن هم توافق بین‌المللی مورد تایید سازمان ملل است که این اقدام حیثیت و وجهه آمریکا و ترامپ را در عرصه بین‌المللی زیر سوال می برد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۸:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۸:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۲۱:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۷:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۱۶
 
 
کلمات کلیدی : برجام + آمریکا + تحریم ایران + سنا + ترامپ + مجلس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۱۴:۵۹
بالاخره نفهمیدیم آمریکا وجهه داشت که ترامپ از بین برده یا نداشته؟
هر کی یه چیزی میگه (4508403) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۴۵:۱۹
ایول به آقای نقوی حسینی (4508452) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۱:۵۴:۰۵
شنیدن حرفهای منطقی از افراد تندرو بسیار خوشحال کننده است. جناب نقوی خوشحالم که اول فکر می کنید بعد حرف می زنید. امیدوارم رفتار منطقی رو به جای برخوردهای تند همیشه ادامه بدید. سپاسگذارم (4508721) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۲:۵۳:۱۷
در مورد جمله اول نقل شده از نقوى حسينى: چه عجب يك حرف درست ازش شنيديم (4508842) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.