توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499513
پورابراهیمی: تمرکززدایی مهمترین عامل در تصمیم‌گیری‌هاست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سال‌های گذشته به جز سال ۹۵ که آنها هم به واسطه افزایش فروش نفت بوده است، نرخ رشد اقتصادی ما منفی یا صفر بوده است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه هم اندیشی و انتقال تجارب مدیران معین های اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: علیرغم تلاش‌هایی که در طول چهار دهه انجام داده‌ایم، متاسفانه نتوانسته ایم، در این حوزه شاخص های اقتصادی کشور را به سمت مثبت ببریم و اکنون به طور مثال در رقابت پذیری جهانی ما در سال ۲۰۱۶ رتبه ۷۴ داشته‌ایم و حال رتبه ما ۷۶ شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تحلیل شاخص های اقتصادی، اظهار داشت: اگر بخواهیم اقدامات اساسی در کشور انجام دهیم، رویه موجود ما رویه مطلوبی نیست، به طوریکه ساختار متمرکز برنامه ریزی طراحی کرده ایم که آثار آن را مشاهده می کنیم.

وی ادامه داد: اگر به الگویی که بسیاری از کشورها که رشد اقتصادی آنها از منفی به مثبت رسانده اند، توجه کنیم، در می یابیم که تمرکززدایی مهمترین عامل در تصمیم گیری است، اصلاح ساختارهای کلان و مدل های برنامه ریزی دو راهکار برای تمرکزدایی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تشکیل شورای عالی معادن را یکی دیگر از اقدامات در جهت تمرکززدایی دانست و بیان کرد: افزایش اختیار استانداران از دیگر گام های برداشته شده در جهت تمرکززدایی است.

پورابراهیمی خطاب به استاندار کرمان، گفت: مدل اقتصاد مقاومتی استان کرمان را مستند سازی کنید تا بتوانیم این مدل استان کرمان را عملیاتی کنیم، کلیه اموری که معین‌ها و مدیران دولتی استان کرمان از مجلس به عنوان اختیار نیاز دارند، در قالب یک گزارش به ما ارایه کنند تا در کمیسیون‌ها در دستور کار قرار دهیم.
 
کلمات کلیدی : پورابراهیمی + تمرکززدایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.