نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449815
ده بار قصاص در انتظار عامل کشتار خانوادگی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۹
با گذشت دو ماه از کشتار 10 زن، مرد و کودک در روستای «جهان آباد» شهرستان فهرج، رئیس کل دادگستری استان کرمان ازپایان تحقیقات جنایی دراین باره خبرداد و گفت: کیفرخواست پرونده بزودی صادر می‌شود.

به گزارش روزنامه ایران، عصر پنجشنبه دوم دی، مرد 26 ساله‌ای به نام «شهروز» به دلیل اختلاف‌های خانوادگی با خانواده همسرش، درحالی که اسلحه کلاشنیکف به دست داشت، به خانه پدر همسرش در روستای جهان آباد از توابع استان کرمان هجوم برد و با رگبار گلوله 10 نفر از اعضای خانواده همسرش و تعدادی از همسایگان که برای عیادت مادرزنش آمده بودند، را به قتل رساند.دراین جنایت تکان دهنده 4 نفر هم بشدت مجروح شدند.
 
داماد جنایتکار پس از جنایت هولناک که مقابل چشمان بهت زده همسرش رخ داد بدون آسیب رساندن به او متواری شد. با گزارش این قتل عام به نیروی انتظامی و انتقال مجروحان به بیمارستان، تحقیقات ویژه پلیسی برای دستگیری قاتل فراری آغاز شد و مأموران توانستند دو روز بعد او را درجریان درگیری مسلحانه‌ای در ایرانشهر به دام بیندازند.

یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان، دیروز گفت: «تحقیقات مقدماتی درباره جنایت فهرج به اتمام رسیده و این پرونده آماده صدور کیفرخواست است. با توجه به تعداد زیاد قربانیان این جنایت هولناک، مواردی مربوط به حصر وراثت در پرونده مطرح شده که بزودی رفع می‌شوند. اما به یقین عامل این جنایت به اتهام قتل 10نفر به 10 بار قصاص و با شرایط خاص قانونی محکوم می‌شود و در کنار آن برای جرایمی که درباره سایر افراد از جمله جراحت‌هایی که ایجاد کرده نیز محکومیت‌هایی درانتظارش خواهد بود.»
 
وی افزود: «نحوه اجرا در صدور حکم و توسط قاضی پرونده تعیین می‌شود و در صورتی که ملاحظات امنیتی مطرح نباشد حکم وی در ملأعام اجرا می‌شود که این مورد بسته به نظر قاضی و مسئولان مربوطه دارد.»
 
کلمات کلیدی : جنایت خانوادگی ، قتل عام ، قهرج کرمان ، اسلحه کلاشنیکف ، داماد جنایتکار ، قصاص ، اعدام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۰:۴۸:۰۶
ده بار هم کم است ولی برای پیشگیری از چنین جنایاتی لطفا ریشه یابی مسئله هم مدنظر باشد و اگر امکان دارد به اطلاع عموم هم رسانده شود (4179842) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.