توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 359310
تعیین فرمانده جدید شاخه نظامی «احرار الشام»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰
پس از آنکه سرکرده سابق شاخه نظامی گروه تروریستی «احرار الشام» نپذیرفت که با گروه تروریستی «جبهه النصره» وارد جنگ شود، «ابو عبد‌الله الشامی» جایگزین او شد.

به گزارش فارس، پس از استعفای «أبو صالح طحان» شخصی به نام «أبو عبد الله الشامی» به عنوان فرمانده شاخه نظامی گروه تروریستی «احرار الشام» انتخاب شد.

این گروه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، نهاد موسوم به «مجلس شوراى الأحرار» الشامی را مکلف کرده است که برنامه کاری جدید خود را ظرف شش ماه آماده کند تا تصویب شود.

روزنامه «الاخبار» لبنان گزارش داد که الشامی اصالتا ترکمن است و از زمان تأسیس این گروه چندین منصب در آن بر عهده داشته است.

یک منبع آگاه نیز اعلام کرد، هدف از چنین تصمیم‌هایی، وارد کردن جان تازه به گروه‌های تروریستی مانند احرار الشام است تا از این طریق بتوانند از مرحله رکود سیاسی و نظامی عبور کنند.

از سوی دیگر، برخی از منابع معارضان در داخل این گروه می‌گویند که استعفای طحان به خاطر نقض موارد امنیتی این گروه در «ادلب» سوریه بوده است. به گفته این منابع، وی نمی‌پذیرفته است که با «جبهه النصره» درگیر شود.

به گزارش این روزنامه، برخی از شنیده‌ها نیز از این مسئله حکایت دارد که این تغییرات شاخه سیاسی احرار الشام را شامل شده؛ به گونه‌ای که «منیر السیّال» به عنوان جانشین «الحموی» فرمانده شاخه سیاسی این گروه شده، ولی خبر قطعی در این زمینه وجود ندارد.
 
کلمات کلیدی : احرار الشام+جنگ سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.