توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482610
ترامپ سرپرست تحقیقات روسیه را اخراج کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۱
صاحب امتیاز نشریه نیوزمکس و یکی از دوستان نزدیک دونالد ترامپ گفته است که رییس جمهوری آمریکا درنظر دارد باب مالر رییس اف بی آی در زمان اوباما و سرپرست فعلی تحقیقات مربوط به پرونده روسیه را از این سمت بر کنار کند.

به گزارش ایرنا، در روز های اخیر و با بالا گرفتن جنجال های مربوط به پرونده روسیه و تلاش های باب مالر رییس سابق اف بی آی در زمان ریاست جمهوری اوباما و ناظر حقوقی تحقیقات مربوط به پرونده روسیه، بسیاری از دوستان و حامیان رییس جمهوری آمریکا خواستار برکناری او از این مقام شده اند.
در ادامه همین در خواست ها، 'کریس دادی' صاحب امتیاز و سردبیر نشریه سیاسی نیوزمکس و یکی از دوستان نزدیک رییس جمهوری آمریکا در گفت و گویی با شبکه خبری پی بی اس آمریکا گفت که به نظر می رسد ترامپ تصمیم گرفته است باب مالر را از این سمت برکنار کند.
کاخ سفید آمریکا در واکنش به این اظهارات صاحب امتیاز نیوز مکس با صدور بیانیه ای بدون رد یا تایید این خبر نوشت که رییس جمهوری آمریکا هرگز با' کریس دادی' در این باره گفت وگویی نداشته است.
کریس دادی روز سه شنبه در گفتگوی دیگری با شبکه خبری سی ان ان آمریکا این بیانیه کاخ سفید و سخنگوی ترامپ را عجیب و غریب خواند و گفت که او در اظهارات قبلی خود هرگز ادعا نکرده بود که در این باره با ترامپ گفتگویی داشته و آنچه او در باره اخراج احتمالی باب مالر گفته، حدس و پیش بینی خود او بوده است.
وی در ادامه این گفت وگو مندرجات بیانیه کاخ سفید در این رابطه را دلیلی بر درستی پیش بینی های خود خواند و گفت: جالب این است که در بیانیه کاخ سفید پیش بینی من رد و یا تکذیب نشده است.
باب مالر رییس سابق اف بی آی در زمان اوباما در محافل سیاسی آمریکا به عنوان شخصیتی تیزبین و مصمم شناخته شده و گفته شده است که او ضمن حفظ استقلال خود در مقابل فشارها و مصلحت های سیاسی، همه تلاش خود را خواهد کرد تا حقایق مربوط به این پرونده را با ذکر جزییات کامل روشن کند.
به گفته بسیاری از ناظران همین ویژگی مالر که انتصاب او از ابتدا نیز مورد تایید و حمایت ترامپ نبوده، نگرانی های محسوسی را در وی و حلقه اطرافیان او بوجود آورده و در نتیجه احتمال این که ترامپ تصمیم به برکناری او بگیرد، چندان دور از تصور نیست.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+روسیه+انتخابات آمریکا+باب مالر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.