توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492015
اعلام دور جدید مقررات ضد مهاجرتی آمریکا
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که همه کشورها باید اطلاعات کاملی درباره اتباعی که درخواست ویزای آمریکا دارند، بدهند؛ در غیر این صورت با تحریم روبه رو خواهند شد.

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که همه کشورها باید اطلاعات کاملی درباره اتباعی که درخواست ویزای آمریکا دارند، بدهند؛ در غیر این صورت با تحریم روبه رو خواهند شد.
 
خبرگزاری رویترز گزارش داد؛ وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: کشورهایی که از ارائه اطلاعات گسترده درباره آن دسته از اتباعشان که درخواست ویزای آمریکا دارند خودداری کنند و یا تا 50 روز اقدامات لازم برای این کار را انجام ندهند، با تحریم های مسافرتی روبه رو خواهند شد.
 
بر اساس این گزارش؛ این مقررات بخشی از فرمان بازنگری شده ضدمهاجرتی ترامپ درخصوص ممنوعیت سفر اتباع شش کشور عمدتا مسلمان است که ایران نیز یکی از آن هاست.
 
مقررات جدید از کشورها می خواهد که هر اطلاعات هویتی از جمله جزئیات شرح حال مربوط به درخواست کنندگان ویزا که وزارت خارجه آمریکا بخواهد را ارائه کنند.
 
این مقررات همچنین ارائه اطلاعات و سابقه کیفری افرادی را که به عنوان تروریست شناسایی شده و یا زمینه شناسایی را دارند الزامی می کند.
 
همچنین براساس این مقررات کشورها باید شهروندانی را که دستور بر خروجشان از آمریکا صادر شده، به کشور خود بازگردانند.
 
فهرست کشورهایی که اقدام به ارائه اطلاعات خواسته شده نکنند و یا برنامه مشخصی برای ارائه در مدت 50 روز نداشته باشند، برای تصمیم گیری درخصوص تحریمشان به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارجاع خواهد شد.
 
از هنگام آغاز دوره ریاست جمهوری ترامپ، تهدید و سختگیری علیه ورود مهاجران و مسافران بین المللی، بویژه مسلمانان و لاتین ‏تبارها در ایالات متحده افزایش یافته که با اعتراض های مردمی زیادی همراه شده است.‏
 
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اسفند ماه سال گذشته دستور مهاجرتی جدید خود مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع شش کشور اسلامی به آمریکا را امضا واعلام کرد که شامل ایران، سودان، سومالی، لیبی، یمن و سوریه می شد.
 
همچنین ترامپ درفرمان دیگری، علاوه بر تعلیق ورود پناهجویان به مدت 120 روز به آمریکا، سهمیه سالانه پذیرش این پناهجویان که در زمان اوباما 110 هزار نفر مقرر شده بود را به 50 هزار نفر تقلیل داد.
 
اجرای فرمان اولیه ترامپ درباره توقف موقت ورود مسافران از هفت کشور عمدتا مسلمان که روز 8 بهمن امضا شد، از سوی دادگاه فدرال متوقف شد.
 
 
کلمات کلیدی : وزارت خارجه آمریکا+ویزای آمریکا+فرمان ضدمهاجرتی ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.