توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460119
محاکمه عامل آتش سوزی حسینیه شیعیان سوئد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۲
محاکمه عامل آتش سوزی حسینیه شیعیان شهر مالموی سوئد در این کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش تسنیم به نقل از رادیو سوئد، منابع قضایی در سوئد از آغاز محاکمه متهم حادثه آتش سوزی حسینیه شیعیان شهر مالمو در جنوب این کشور خبر دادند. فردی 30 ساله در اکتبر سال گذشته میلادی( سال 2016)، با پرتاب کوکتل مولوتوف به داخل حسینیه شیعیان در شهر مالموی سوئد، منجر به آتش سوزی این  حسینیه شد. این حادثه تلفات جانی در پی نداشت اما منجر به تخریب حسینیه شیعیان گردید.

دادستان پرونده معتقد است  که فرد دستگیر شده با گروه تروریستی داعش در ارتباط بوده است. با این حال وی در بازپرسی ها و مراحل مختلف قضایی سعی دارد هر گونه ارتباط خود با این گروه تروریستی را کتمان کند.

طی دو سال اخیر شاهد افزایش حملات علیه مسلمانان در کشورهای مختلف اروپایی هستیم. این حملات هم از سوی طرفداران گروههای تروریستی و تکفری مانند داعش و جبهه النصره و هم از سوی گروههای راست افراطی و ضد اسلامی اروپا صورت می گیرد. نهادهای امنیتی اکثر کشورهای اروپایی اذعان کرده اند که طی سالهای 2015 و 2016 میلادی بر شدت حملات علیه مسلمانان افزوده شده است.
 
کلمات کلیدی : محاکمه + عامل آتش سوزی حسینیه + شیعیان سوئد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.