توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 310818
بازداشت کارمندان تروریست در فرودگاه شرم‌الشیخ
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۰
دو کارمند فرودگاه بین‌المللی شرم الشیخ به اتهام همکاری با تروریست‌ها در انتقال بمب به هواپیمای مسافری روسیه بازداشت شدند .

به گزارش العالم، یک مقام امنیتی مصر امروز (سه شنبه) گفت: تاکنون ۱۷ نفر در خصوص این پرونده بازداشت شده اند که دو نفرشان به کمک در بمب گذاری هواپیمای مسافری روسیه در فرودگاه شرم الشیخ متهم هستند.

این هواپیما در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) با ۲۲۴ سرنشین به مقصد سن پترزبورگ روسیه در حرکت بود که در منطقه سینا سقوط کرده و همه سرنشینان آن کشته شدند.

دستگاه امنیتی روسیه امروز با قطعیت اعلام کرد که عامل سقوط هواپیمای مذکور، انفجار بمب بوده است. پیش تر نیز انگلیس و آمریکا همین نتیجه را از بررسی شواهد حادثه اعلام کرده بودند.

مصر تاکنون تایید نکرده که انفجار بمب عامل سقوط این هواپیما بوده است. قاهره تاکید دارد که تا زمان کامل شدن تحقیقات در این زمینه اظهار نظر نخواهد کرد.

از زمان وقوع حادثه هواپیمای روس، علاوه بر خطوط هوایی روسیه، بسیاری از شرکت های هواپیمایی مهم اروپایی رفت و آمد خود را به این فرودگاه به حالت تعلیق درآورده اند و همین امر نگرانی درباره ضرر صنعت گردشگری مصر را افزایش داده است.

روس‌ها نزدیک به یک سوم گردشگران خارجی در مصر را تشکیل می دهند و با توقف ورود گردشگران خارجی به مصر، یکی از بخش های مهم اقتصاد این کشور با بحران جدی روبرو شده است.

بخش گردشگری با درآمد سالیانه هفت میلیارد دلار یکی از ستون های اقتصاد مصر است و بیم آن می رود که با حادثه اخیر این صنعت بیش از پیش دستخوش رکود شود.
 
کلمات کلیدی : سقوط هواپیما+روسیه+صحرای سینا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.