توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485419
ماکرون: فرانسه کناره‌گیری اسد را پیش‌شرط حل بحران سوریه نمی‌داند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۷
رئیس‌جمهور فرانسه روز چهارشنبه بار دیگر با تکرار ادعاها علیه رئیس‌جمهور سوریه وی را دشمن مردم کشور خودش خواند.

به گزارش فارس، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در اظهاراتی که روز چهارشنبه منتشر شده گفت که این کشور دیگر کناره‌گیری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه را پیش‌شرط حل و فصل بحران شش ساله این کشور نمی‌داند. 

به گزارش رویترز، وی در مصاحبه‌ای با هشت روزنامه اروپایی گفت: «دیدگاه جدیدی که من درباره این موضوع دارم این است که نگفته‌ام که کناره‌گیری بشار اسد پیش‌شرط همه چیز است، چون هیچ کس به من جایگزینی مشروع (برای بشار اسد) نشان نداده است.» 

وی در بخش دیگری از این مصاحبه به رغم این، با تکرار ادعاها علیه بشار اسد گفت که او دشمن مردم سوریه است و نه دشمن فرانسه. ماکرون اضافه کرد که اولویت فرانسه در سوریه مبارزه با تروریسم و جلوگیری از فروپاشی این کشور است. 

رئیس‌جمهور فرانسه تصریح کرد که خط قرمز این کشور در سوریه استفاده از سلاح‌های شیمیایی است و پاریس کسانی که از این سلاح‌ها استفاده کنند را به تنهایی هدف حملات هوایی قرار خواهد داد.

کشورهای غربی چند ماه پیش دولت سوریه را به انجام حمله شیمیایی در منطقه «خان شیخون» در استان ادلب متهم کردند. سوریه با قاطعیت این ادعاها را رد و تأکید کرد که حتی علیه دشمنانش هم از سلاح‌های شیمیایی استفاده نمی‌کند.
 
کلمات کلیدی : فرانسه+بشار اسد+مکرون+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.