توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 337819
برنامه گالری‌ها در آخرین روزهای سال
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۳
گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌هایی متنوع از هنرهای تجسمی، میزبان علاقه‌مندان به هنر در آخرین روزهای سال ۹۴ هستند.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه سالانه گالری «اثر» با نمایش آثار ۱۱ هنرمند آغاز شده است.

محمدحسین عماد، احمد مرشدلو، ایمان افسریان، سمیرا علیخان‌زاده، علیرضا آدم‌بکان، رکسانا منوچهری، پیام مفیدی، الهه حیدری، مجتبی تاجیک و رضا عظیمیان هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه روی دیوار گالری رفته است.

نمایشگاه سالانه گالری «اثر» تا ۲۳ اسفندماه در خیابان طالقانی، خیابان موسوی، خیابان برفروشان، روبه‌روی خانه هنرمندان، شماره ۱۶ میزبان علاقه‌مندان است.

موزه هنرهای معاصر

موزه هنرهای معاصر تهران میزبان آثار حجمی و تابلوهای نقاشی ویم ولووی - هنرمند بلژیکی – است. در نمایشگاه آثار ویم دلووی بیش از ۱۰۷ اثر از این هنرمند بلژیکی همراه ۱۶ اثر از آثار هنرمندان ایرانی و خارجی از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به‌نمایش گذاشته شده است.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند روزهای یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و جمعه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۱۹ (به‌جز شنبه‌ها و تعطیلات رسمی) به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۲۴ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۵ ادامه دارد.

خانه هنرمندان ایران


خانه‌ی هنرمندان ایران میزبان سه نمایشگاه تجسمی است.

نمایشگاهی از آثار نقاشی سایه پارسایی در نگارخانه میرمیران، نمایشگاه عکس محمدصادق دهقانی با عنوان «ماجرای نبودنت» در نگارخانه زمستان و آثار طراحی پارچه هنگامه اسدی و نوید سلطانی با عنوان «آنا» در نگارخانه نامی در خانه هنرمندان ایران افتتاح شده‌اند.

این نمایشگاه‌ها تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار هر روز از ساعت ۱۳ تا ۲۰ به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

گالری والی

مریم شهیدی نمایشگاهی از آثار حجمی خود را که فیگورهایی با متریال برگ ذرت هستند، برگزار کرده است. در این نمایشگاه ۱۶ اثر حجمی دیواری و ۱۲ کار رومیزی به‌نمایش درآمده است. این حجم‌ها حالت فیگور انسانی دارند و متریال همه آن‌ها برگ ذرت است.

نمایشگاه آثار این هنرمند ۱۴ تا ۲۱ اسفندماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «والی» به نشانی میدان ونک، خیابان خدامی، شماره ۷۲ میزبان علاقه‌مندان به هنرهای حجمی است.

گالری اورمزد

مجموعه‌ای از آثار هنرمندان در رشته‌های مختلف تجسمی در نمایشگاهی به نفع موسسه خیریه «عصای سفید» به‌نمایش درآمده است.

در این نمایشگاه آثاری در زمینه‌ی خوشنویسی، نقاشی‌خط، نگارگری، آبرنگ و نقاشی قهوه‌خانه‌ای در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد. نمایشگاه‌گردانی این نمایشگاه برعهده‌ی کامران کوهستانی - کارشناس هنر و مدرس انجمن خوشنویسان ایران - است.

این نمایشگاه تا ۲۰ اسفندماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در نگارخانه «اورمزد» به نشانی خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه ششم، شماره ۲ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری آران


نمایشگاه «شاهنامه، روایت ماندگار» با آثار ۲۲ هنرمند از نسل‌های مختلف کشور با پژوهش و نمایش‌گردانی اکرم احمدی‌توانا افتتاح شده است.

در این نمایشگاه آثاری از نیکزاد نجومی، مهدی حسینی، گیزلا سینایی، فریدون آو، فرح اصولی، مرضیه قره‌داغی، ترانه صادقیان، جمشید حقیقت‌شناس، سعید روانبخش، رضا هدایت، بهنام کامرانی، یاسمین سینایی، علیرضا جدی، سیامک فیلی‌زاده، امیرحسین بیانی، علا ابتکار، آرتمیس شهبازی، علیرضا فانی، مهسا خیرخواه و آیلین بهمنی‌پور به‌نمایش گذاشته شده است.

«شاهنامه، روایت ماندگار» تا پایان فروردین‌ماه در گالری «آران» به نشانی کریمخان، خردمند شمالی، کوچه دی، شماره ۱۲ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری نقش جهان

مینو رضاخانی حدود ۱۵ تابلوی نقاشی در ابعاد، سبک و تکنیک‌های متنوع از آثارش را با هدف اختصاص عواید آن به کودکان نیازمند به نمایش گذاشته است. این آثار در سبک‌های مختلفی مانند فانتزی، آبستره و رئال کار شده‌اند و مجموعه‌ی متنوعی را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده‌اند

نمایشگاه این هنرمند تا ۲۰ اسفندماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «نقش جهان» به نشانی نیاوران، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمد زمانی، خیابان محمودی ۲، شماره ۹ برپاست.

هتل پارسیان

نمایشگاه بین‌المللی هنرهای کلاسیک «سلام» برپا شده است. این نمایشگاه میزبان آثار هنرمندان اصفهان در ۱۵ رشته هنری شامل معرق، منبت، مشبک، قلم‌کاری، قلم‌زنی، نقاشی‌خط، فلزکاری، طلاکوبی روی فولاد، قلم‌زنی نقره، زیورآلات، خاتم‌کاری، میناکاری، خوشنویسی، نگارگری و فرش است.

پیش از این، کشورهای آلمان، ایتالیا، ترکیه، لبنان، مالزی، اندونزی، سنگاپور، تاجیکستان،‌ امارات و عراق میزبان این نمایشگاه بین‌المللی بوده‌اند. ایران برای اولین‌بار از سیزدهمین دوره مجموعه آثار هنری «سلام» میزبانی می‌کند.

این نمایشگاه تا ۲۱ اسفندماه از ساعت ۱۰ تا ۲۳ برپاست.

فرهنگسرای ارسباران


نمایشگاه آثار راه‌یافته به جشنواره عکس تعاون در نگارخانه‌های فرهنگسرای «ارسباران» گشایش یافته است.

۹۰ قطعه عکس از ۷۷ عکاس ایرانی با مضامینی مانند تعاون در ارتباطات، تعاون در خدمات، تعاون و فرهنگ، تعاون و شهروندان، تعاون در فرهنگ روستا، تعاون و تولید، تعاون در اقوام ایرانی، تعاون و اشتغال و تعاون و خانواده در این نمایشگاه ارائه شده است. همچنین عکس‌هایی از شرکت تعاونی‌های برتر در زمینه‌های آموزشی، تولیدی و خدماتی و دانش‌بنیان به نمایش گذاشته شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۴ اسفند هر روز از ساعت ۱۴ تا ۱۹ از این نمایشگاه دیدن کنند.

عمارت مسعودیه

۱۲۰۰ اثر از ۱۰۰ هنرمند خودآموخته در سومین جشنواره هنرمندان خودآموخته به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه تا ۲۱ اسفندماه در عمارت مسعودیه تهران به نشانی بهارستان، خیابان مصطفی خمینی،‌ خیابان امیرکبیر، خیابان ملت، بالاتر از ایستگاه مترو ملت میزبان علاقه‌مندان به هنر است.

گالری افرند

تعدادی از هنرمندان معاصر آثار خود را در قالب یک نمایشگاه گروهی به‌نمایش گذاشته‌اند. در این نمایشگاه که آخرین رویداد هنری گالری «افرند» در سال ۹۴ به شمار می‌رود، آثاری از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری در مدیاهای متنوع از جمله نقاشی، مجسمه و عکس در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

هانیبال الخاص، محمد احصایی، ناصر اویسی، احمد امین نظر، ثمیلا امیرابراهیمی، باسم الرسام، ابراهیم الفت، فرهاد ایزدخواه، بهمن بروجنی، سیما بینا، بهادر پوردارابی، صادق تبریزی، مجتبی تاجیک، ژازه تباتبایی، علی جمشیدی، علی خسروی، محمد خلیلی، کامبیز درم‌بخش، بهرام دبیری، حسینعلی ذابحی، حسین زینالپور، مریم سالور، نجف شکری، عربعلی شروه، امید شلمانی، امیر شلمانی، ترانه صادقیان، حامد صحیحی، مجتبی سیادتی، هدیه عطاالهی، یعقوب عمامه‌پیچ، ابراهیم علیپور، داریوش قره‌زاد، فریده لاشایی، اردشیر محصص، ناصر محمدی، سیروس مالک، کیوان مکری، احمد نصراللهی، هانی نجم، کیوان وارثی و حمید هادی‌نژاد هنرمندانی هستند که آثار آن‌ها در این نمایشگاه حضور دارد.

این نمایشگاه تا ۲۱ اسفندماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «افرند» به نشانی یوسف‌آباد، جهان‌آرا، خیابان ۱۹ (جلال حسینی)، شماره ۴۸ میزبان علاقه‌مندان است. این گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

هنرستان هنرهای زیبای پسران

دومین اکسپوی هنرستان تجسمی پسران با عنوان «پیچ شمیران» برگزار شده است. احسان آقایی نمایشگاه‌گردان این اکسپو است. در این اکسپو ۱۰۰ اثر هنری از ۴۰ هنرمند برای فروش ارائه شده است.

از هنرمندانی مانند پرویز تناولی، صادق تبریزی، منوچهر معتبر، احمد وکیلی، هانیبال الخاص، فریده لاشایی، علیرضا آدم‌بکان، حافظ میرآفتابی، کاوه نجم‌‏آبادی و اکبر نیکان‌پور در کنار هنرآموزان و فارغ‏‌التحصیلان، آثاری در این اکسپو هستند.

این نمایشگاه تا ۲۶ اسفندماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به نشانی خیابان انقلاب، پیچ شمیران، خیابان نور محمدی، شماره ۸۷، نگارخانه شریف‌آبادی هنرستان هنرهای زیبای پسران تهران پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

شهر کتاب فرشته

اولین فروش سالانه نقاشی و مجسمه‌ی گالری «فرشته» برگزار شده است. این نمایشگاه شامل آثار درخشانی از هنرمندان مطرح حوزه هنرهای تجسمی است که در قالب یک نمایشگاه گروهی برای علاقه‌مندان برگزار شده است.

شهریار آریافر، امیرآذر، پونه اوشیدری، نگین باقری، مهروز بلادی، کیوان بیرانوند، فائزه بهارلو، تانیا پاکزاد، نازنین پورافشار، مهرداد پورنظرعلی، علی پیروز، نسیم تقی‌پور، آهو حامدی، سهند حشمتی، مهسا خیرخواه، سارا رزمی، امید خاکباز، حسین خوش‌رفتار، حکمت رحمانی، شهناز زهتاب، لیلا سبیانی، علیرضا سعادتمند، بهزاد شیشه‌گران، امید شایان، عین‌الدین صادق‌زاده، فاطمه صفری، ابراهیم صفری، نیلوفر صالحی، کیوان عسگری، حسن عزیزی، حمیدرضا قیاسی، غزاله موسوی، میلاد محمودی، آرمان یعقوب‌پور، حمید عینی و اسفندیار مرادپور هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه از ۷ تا ۲۸ اسفندماه از ساعت ۱۱ تا ۲۱ در گالری شهر کتاب «فرشته» به نشانی تجریش، خیابان مقصودبیک، نرسیده به چهارراه حسابی، شماره ۳۲ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری سهراب

مجموعه‌ای از آثار بزرگان هنر در نمایشگاهی با عنوان «بگذاریم که احساس هوایی بخورد» در آخرین نمایشگاه سال جاری گالری «سهراب» به‌نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه با نمایش آثاری از جعفر روح‌بخش، ناصر اویسی، فرامرز پیلارام، ژازه تباتبایی، صلدق تبریزی، مسعود عربشاهی، محمدعلی ترقی‌جاه، نامی پتگر، فاطمه امدادیان، فریده لاشایی، حسین موجنی، حمید پازوکی، رضا مافی، علیرضا سپهبد، محمود زنده‌رودی، سیراک ملکنیان، رضا درخشانی، منوچهر نیازی، عبدالرضا دریابیگی، قاسم حاجی‌زاده، نصرت‌الله مسلمیان، بهرام دبیری، مرتضی ممیز، جلال شباهنگی و عین‌الدین صادق‌زاده افتتاح شده است.

این نمایشگاه از ۳۰ بهمن تا ۲۱ اسفندماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به نشانی خیابان خرمشهر، خیابان شهید عربعلی (نوبخت) کوچه سوم، ضلع جنوب غربی میدان سوم نیلوفر، شماره ۵، واحد ۱ مراجعه کنند.

خانه گفتمان شهر و معماری

نمایشگاه عکس «روایت پیشگامان عکاسی از شهرهای ایران» در خانه گفتمان شهر و معماری گشایش یافته است. این نمایشگاه از سوی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران برگزار شده و آثار ۲۴ عکاس، باستان‌شناس و معمار مربوط به شهرهای ایران در دوره زمانی ۱۲۴۰ تا ۱۳۸۰ با تصاویر و مستندات تصویری از جلوه‌های ناب شهرهای ایران به‌نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه از ۲۶ بهمن‌ماه تا ۲۶ اسفند در خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارطان) واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، شماره ۵۱۴ برپاست.

گالری بوم

نمایشگاهی از آثار عکاسی عباس کیارستمی و از مجموعه‌های مختلف این هنرمند گشایش یافته است. در این نمایشگاه که با عنوان «چهار فصل» برپا شده، گزیده‌ای از عکس‌های این عکاس و فیلمساز ایرانی که با دو رکورد فروش، گران‌ترین عکاس خاورمیانه است، ارائه شده است.

نمایشگاه «چهار فصل» تا ٢٧ اسفندماه از دوشنبه تا جمعه (به‌جز تعطیلات مناسبتی) در گالری «بوم» به نشانی خیابان ولی‌عصر، خیابان ارمغان غربی، شماره ۱۱ میزبان علاقه‌مندان است.
 
کلمات کلیدی : گالري ، هنرهاي تجسمي ، نمایشگاه هنري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.