توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277727
«به سادگی معجزه»؛ حمزه ولی‌پور، شهرستان ادب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۱
به سادگی معجزه
نویسنده: حمزه ولی‌پور
ناشر: شهرستان ادب، چاپ اول ۱۳۹۳
۱۰۰صفحه، ۵۵۰۰ تومان

این کتاب را در تهران فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و در شهرستانها پاتوق کتاب فردا تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل در تهران اینجا و در شهرستانها اینجا کلیک کنید.

***

حمزه ولی‌پور (متولد ۱۳۶۲) نخستین رمان خود با عنوان به سادگی معجزه را به همت نشر شهرستان ادب به بازار کتاب عرضه کرده، ناشری که درسالهای اخیر نقش پررنگی در معرفی چهره های مستعد و آینده دار حوزه شعر و داستان بر عهده داشته است. از ولی‌پور پیش از این مجموعۀ شعری به نام «دفترهای فیروزه‌ای» و داستانهای کوتاه و داستانک‌های گوناگونی منتشر شده است.

به سادگی معجزه از زبانی ساده برخوردار است، چنانکه گویی نویسنده با پرهیز از فرم های پیچیده کوشیده اثری خوشخوان را که به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار کرد پیش روی مخاطب قرار دهد. با این‌حال اگر چه  شکی نیست که سادگی زبان یک اثر می تواند به جذب بهتر مخاطب بینجامد اما الزاما ضامن خوشخوان بودن اثر نمی شود.

حمزه ولی پوردر رمان خودمی کوشد نسبت انسان معاصر با دین را در معرض دید مخاطب قرار دهد. این رمان داستان یک وکیل دعاوی به نام سیاوش است که برخلاف زندگی شخصی نا بسامانی که دارد، در حرفه خود کم و بیش موفق محوب می‌ شود.

سیاوش چند سال پیش فرزندانش را از دست داده، همسرش او را ترک کرده است. در چنین احوالی ست که او با بیماری لاعلاجی نیز روبه رو می شود. به این ترتیب رمان به سادگی معجزه که از زبان سیاوش روایت می‌شود حکایت زندگی برزخی مردی ست که به انتهای خط رسده است.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«به سادگی معجزه»؛ حمزه ولی‌پور،  شهرستان ادب