توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487922
اسرائیل: بحران قطر روابط ما با عربستان را گرم کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی تاکید کرد که در حال کار روی طرحی با هدف تقویت گردشگری پزشکی میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و اسرائیل با استفاده از بحران فعلی بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس است.

به گزارش ایسنا، یاریو لوین، وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت گفت: بحران در منطقه خلیج (فارس) و محاصره اعمال شده بر قطر عواملی هستند که در گرم کردن روابط میان اسرائیل و عربستان نقش داشته‌اند.

لوین در جریان سفرش به لهستان اعتراف کرد که با مسئولان عالی رتبه کاخ سفید تماس‌هایی داشته و میانجیگری آنها میان این وزارتخانه و برخی از کشورهای منطقه خلیج فارس را خواستار شده است.

وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی در ادامه گفت‌وگویش با یدیعوت آحارونوت گفت: بحران قطر به روابط ما با عربستان گرما بخشیده است، از واشنگتن خواستم برای آوردن بیماران کشورهای حوزه خلیج (فارس) به اسرائیل جهت درمان میانجیگری کند.

لوین افزود: هنوز به این مرحله نرسیدیم که گردشگران از کشورهای حوزه خلیج (فارس) به اسرائیل سرازیر شوند اما درک این مطلب که ما اطلاعات لازم را برای نجات زندگی‌ها از طریق معالجات پزشکی داشته و این گردشگران قدرت پرداخت هزینه‌های آن را دارند، قطعا باید اولین مرحله در تقویت روابط باشد.

در گزارش‌های اسرائیلی و غربی چند سال اخیر به موضوع گردشگری پزشکی و ورود مخفیانه ثروتمندان برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از جمله برخی از اعضای خاندان‌های حاکم در این کشورها به اراضی اشغالی جهت درمان در بیمارستان‌های اسرائیل پرداخته شد.

در این گزارش‌ها آمده است، چند سال قبل زنی از خاندان حاکم امارات در بیمارستان رمبام واقع در حیفا مورد معالجه قرار گرفت.

برخی از مسئولان اسرائیلی اخیرا به روابط غیرعلنی میان اسرائیل و برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس اشاره می‌کنند و به گفته این مسئولان، اسرائیل می‌تواند در مقابل عادی‌ سازی روابط این کشورها با خود، همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی با عربستان و برخی کشورهای منطقه خلیج فارس جهت مقابله با ایران داشته باشد.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی نیز خطاب به پادشاه عربستان مدعی شد: اسرائیل قدرتمند است و شما نیز قدرتمند هستید و زمانی که ما قوی باشیم این معنای این است که ایران ضعیف است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.