نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509323
سازمان ملل ازافزایش فاجعه انسانی میانمارخبرداد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۰
سازمان ملل تعداد مسلمانانی که از فاجعه انسانی روهینگیا به بنگلادش پناه برده اند سیصد هزار نفر اعلام کرده و خواستار ارسال فوری غذا و دارو به پناه جویان شد.

به گزارش ایرنا؛ 'دیپایان باتاچاریا' سخنگوی برنامه غذای سازمان ملل گفت: مقام های سازمان ملل برآورد تعداد پناه جویان مسلمان میانمار یا بنگلادش را از 120 هزار نفر به سیصد هزار نفر افزایش داده و با توجه به گسترش موج انسانی پناه جو خواستار کمک های فوری بین المللی برای تامین غذا و دارو شدند.

 برآورد اولیه از تعداد پناه جویانی که در 12روز گذشته از طریق منطقه مرزی کاکس بازار به بنگلادش رسیده اند، به 146 هزار نفر رسیده است.

 باتاچاریا گفت: پناه جویانی که از میانمار به بنگلادش می رسند از فقر تغذیه رنج می برند و در طول یک ماه گذشته به غذای کافی دسترسی نداشته اند.

 افزایش پناه جویان که بیشترشان بیمار و یا زخمی هستند باعث کاهش منابع غذا و داروی سازمان های امدادرسان و حتی دولت بنگلادش شده و از جامعه جهانی خواستار ارسال کمک های فوری غذا و دارو و آب آشامیدنی سالم شده اند.

 باتاچاریا گفت : پناه جویان به وسیله قایق و یا چندین نقطه زمینی مرزی وارد بنگلادش می شوند.

یک مقام دیگر سازمان ملل گفت: این برآوردها دقیق نیست و با توجه به ادامه خشونت توسط ارتش میانمار علیه مسلمانان این کشور اینکه آرتش به پاکسازی منطقه مسلمان نشین ادامه می دهد ابعاد این فاجعه انسانی هر لحظه بیشتر می شود.

 دست کم 400 نفر در خشونت های آرتش علیه مسلمانان این کشور کشته شدند.

 آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل با ارسال نامه ای به شورای امنیت نسبت به فاجعه انسانی میانمار ابراز نگرانی کرد و از آرتش این کشور خواست به خشونت ها پایان دهد.
 
کلمات کلیدی : میانمار+کشتار مسلمانان+سازمان ملل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۹:۱۷
مسلمانان میانمار رو اینجور سوزوندند.
عکساشونو دیدید؟؟؟
به قول حضرت علی (ع): روزی که در آن گناه نباشد عید است.
بیایید برای مسلمانان میانمار به دنبال راه چاره باشیم.
عوض جشن و سرور باید عزای عمومی اعلام کرد. (4550614) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.