نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435721
72 تشکل دانشجویی خواستار پخش برنامه «ثریا» طبق روال قبلی شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
72 تشکل دانشجویی در بیانیه‌ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما ضمن درخواست برای اجرای برنامه ثریا طبق روال قبلی اعلام کردند: در سازمانی که شما ریاست آن را به عهده دارید تقبیح اشرافیگری برخی مسئولین با توقیف برنامه «ثریا» پاسخ داده می‌شود.

به گزارش فارس، 72 تشکل دانشجویی در بیانیه‌ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما خواستار اجرای برنامه ثریا طبق روال قبلی خود بر روی آنتن صدا و سیما شدند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران وظیفه دارد برمبنای چارچوب‌های مشخص شده حرکت کند و ارزش‌های انقلاب اسلامی را به درستی برای مردم به تصویر بکشد. وظیفه‌ای که در این سازمان هر روز بیش از پیش به حاشیه می‌رود و در عوض ضد ارزش‌ها و انحراف‌ها از انقلابی‌گری و آرمان‌های انقلاب پررنگ تر می‌شود.

در ادامه این بیانیه تاکید شد: ممانعت از پخش برنامه های معدود انقلابی همچون « ثریا »  که دیده بان پیشرفت کشور بوده و مسائل مهم کشور را با تیز بینی و نگاه دقیق به نقد و بررسی می‌گذارد مصداق بارز فاصله گرفتن از ارزش های انقلابی است. وضعیت برنامه‌هایی نظیر «ثریا » که با بررسی مشکلات اساسی کشور و مردم از صنعت خودرو گرفته تا بانکداری، آموزش و پرورش، مسکن، بحران آب، طرح تحول نظام سلامت و… سطح آگاهی بخشی  در جامعه را بالا می‌برند، در رسانه ملی با ابهام رو به رو است. سنگ‌اندازی و بی توجهی به جوانان انقلابی  که با همه وجود به دنبال طرح مشکلات و ارائه راه حل برای مشکلات هستند مایه تاسف است.

همچنین در این بیانیه اظهار شد: آقای عسگری شما را دعوت می‌کنیم تا با درایت بیشتری برنامه ارزشمند«ثریا» را بازبینی کنید، آیا این گونه برخوردهای قهر آلود با یکی از بهترین برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران تاوان انقلابی گری و مطالبه صریح حقوق ملت ایران است؟

در ادامه این بیانیه خاطر نشان شد: در سازمانی که شما ریاست آن را به عهده دارید تقبیح اشرافی‌گری برخی مسئولان با توقیف برنامه «ثریا»  پاسخ داده می شود و در عوض برنامه‌های ضعیف و بی محتوا مورد حمایت قرار می‌گیرد. مشی صدا و سیما به زودی سازمانی را به جای خواهد گذاشت که تملق و سازشکاری تنها خروجی آن خواهد بود و این امر فرسنگ‌ها با آرمان‌های امام و انقلاب فاصله خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : تشکل دانشجویی + صدا و سیما + برنامه ثریا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۴:۴۲:۳۴
دولتیان خجالت بکشید (4119792) (alef-11)
 
کیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۶:۰۶:۳۰
صدا و سیما نباید برنامه ای که براساس شواهد علمی و استدلالهای منطقی اقدام به آگاهی بخشی به مردم میکند را تعطیل کند.
آیا این اقدام در تضاد با آزادی بیان نیست!؟ (4120013) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۶:۱۴:۲۰
برنامه ي ثريا با نگاه وموضعي خاص تهيه مي شد وهمواره اقدامات مثبت مسئولان را زير سوال مي برد با پخش مجدد اين برنامه اصلا موافق نيستيم واميدواريم رييس صداوسيما پيام اعتراض ملت را.... شنيده باشند ... (4120026) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۸:۵۵:۵۵
وهزارام نفرازمردم خواستندکه بصورت قبلی پخش نشود (4120360) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۲:۴۹:۰۳
برنامه ثریا عالی بود. کامل و به تفصیل و عمیق. اصلا هم جناحی کار نمیکرد. (4176968) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.