توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 348322
«نفس عمیق»؛ یوریک کریم مسیحی؛ آموت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱
«نفس عمیق»
نوشته: یوریک کریم مسیحی
ناشر : آموت، چاپ اول ۱۳۹۳
۱۹۰صفحه ، ۱۰۰۰۰ تومان

شما می‌توانید کتاب « نفس عمیق» را تا یک هفته پس از معرفی با ۱۰ درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی شهر کتاب آنلاین خرید کنید.

****

پنجمین اثر داستانی یوریک کریم مسیحی که در پنجاه سالگی این نویسنده نیز منتشر شده، کتابی است متشکل از هشت داستان کوتاه که به همت نشر آموت وارد بازار نشر شده است.
یوریک کریم‌مسیحی علاوه بر داستان، هم نمایشنامه‌نویس بوده و هم منتقد عکس است و پیش از این چهار مجموعه داستان «طبقه‌ همکف»، «رویا، خاطره، شادی و دیگران»، «بزرگراه بزرگ» و «صد میدان» به قلم او منتشر شده است، از آثار او در دیگر حوزه ها می توان به عکس‌نوشته‌های «در جهت عکس»، «شب سپیده می‌زند» و «شب سپیده می‌زند، باری دیگر» و نمایشنامه‌ی «جاده» اشاره کرد.

داستانهای این مجموعه شرح موقعیت هایی ست بغرنج که شخصیت های اصلی آنها به فراخور موقعیت هایی که در آن گرفتار آمده اند، سرگردان و لنگ در هوا مانده اند؛ از زوجی که بیماری هولناکشان را از هم پنهان می کنند، تا کودکی که با گریه های خود پدر و مادرش را کلافه می کند، مردی که از هر گونه قبول مسئولیت گریزان است، توهمات انسانی در برزخ و...
داستانهای مجموعه نفس عمیق حکایت از پرهیز نویسنده از فرم گرایی و گرایش او به داستانگویی و خلق آثاری خواندنی و جذاب است.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«نفس عمیق»؛ یوریک کریم مسیحی؛ آموت