توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418720
امیدواریم در فرصت باقی مانده دولت اعتبارات بخش دفاعی را پرداخت کند/بخش دفاعی نیازمند توجهی ویژه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۴
اردشیر نوریان گفت: بخش دفاعی با توجه به شرایط جاری منطقه نیازمند توجه بیشتر و ویژه تری نسبت به سایر بخش ها است و امیدواریم در فرصت باقی مانده، دولت این مساله را جبران و اعتبارات بخش دفاعی را پرداخت کند.

اردشیر نوریان رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به صحبتهای روز گذشته سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که گفته بود "دولت تاکنون که بیش از نیمی از سال گذشته، 20درصد بودجه دفاعی را پرداخت کرده است" اظهار داشت: موضوعی که سرلشکر باقری آن را مطرح کردند به وضعیت جاری اعتبارات  و منابع کشور بازمی گردد و اینگونه نیست که به سایر دستگاهها و بخش ها تخصیص های کافی داده شده اما به بحث دفاعی کم توجهی نشده است؛ این مساله یک مساله عمومی است و بقیه بخش ها هم دچار این معضل هستند.

وی افزود: بخش دفاعی با توجه به شرایط جاری منطقه نیازمند توجه بیشتر و ویژه تری نسبت به سایر بخش ها است و امیدواریم در فرصت باقی مانده، دولت این مساله را جبران و اعتبارات بخش دفاعی را پرداخت کند.

رئیس کمیته دفاعی مجلس ادامه داد: در بودجه سال آینده تدابیر لازم را برای بحث بودجه دفاعی در نظر خواهیم گرفت و امیدواریم به سرنوشت مباحث سال جاری و کمبود اعتبارات و منابع برخورد نکنیم؛ با همکاری های ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع، پیش بینی های خوبی برای بودجه دفاعی سال آینده در نظر گرفته شده است.

نوریان در پایان گفت: اگر بخش هایی در مجموعه های نیروهای مسلح و وزارت دفاع امکان چرخش خودگردان دارند، طبعا استفاده از آنها استفاده ای درست است ولی اگر خدای نکرده این موضوع باعث شود که توجه اصلی از تقویت و استحکام بنیه دفاعی به سمت درآمدزایی و پرکردن چالش کمبود اعتبارات برود، به صلاح مسائل دفاعی کشور نیست.
 
 
کلمات کلیدی : توانمندی دفاعی + مجلس + بودجه دفاعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.