نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500223
زنگنه: دولت دوازدهم 67میلیارد دلار در پتروشیمی سرمایه گذاری می کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
وزیر نفت پیشنهادی دولت دوازدهم اعلام کرد: 68 طرح جدید پتروشیمی با 67 میلیارد دلار سرمایه گذاری در برنامه پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا، بیژن زنگنه وزیر نفت پیشنهادی دولت دوازدهم در تشریح مهمترین دستاوردهای توسعه صنعت پتروشیمی در دولت یازدهم، اعلام کرد: تولید محصولات پتروشیمی ایران در طول فعالیت چهار سال گذشته، 10 میلیون تن در سال افزایش یافت و با حدود 24 درصد رشد از 40.6 میلیون تن به حدود 50.5 میلیون تن در اردیبهشت ماه امسال رسید.

وزیر نفت میزان رشد صادرات محصولات پتروشیمی را 33 درصد اعلام کرد و افزود: حجم صادرات پتروشیمی کشور از 12.8 میلیون تن در سال 92 به بیش از 17 میلیون تن در سال 95 افزایش یافت.

وی پیرامون تولید در 11 طرح جدید پتروشیمی که با سرمایه گذاری بیش از سه میلیارد دلار در طول فعالیت دولت یازدهم آغاز شده، تاکید کرد: ارزش تولیدات این طرح ها با احتساب قیمت پایه سال 1390 حدود سه میلیارد و 642 میلیون دلار برآورد می شود.

زنگنه جهش دوم توسعه صنایع پتروشیمی با هدف تکمیل زنجیره ارزش تولید و صادرات به عنوان مهمترین برنامه راهبردی خود ذکر کرد و افزود: دولت دوازدهم، 45 طرح جدید با 35 میلیارد دلار سرمایه گذاری و با احتساب ارزش تولید سالانه 23 میلیارد دلار محصول (با قیمت پایه سال 1390) در این دوره پیش بینی کرده است.

وزیر نفت پیشنهادی دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: علاوه بر این، 23 طرح کاملا جدید با 32 میلیارد دلار سرمایه گذاری و با ارزش تولید سالانه 26 میلیارد دلار محصولات پتروشیمی باید در دولت دوازدهم راه اندازی و به تولید برسد.

وی گفت:افزایش صادرات پتروشیمی به عنوان یکی از برنامه های راهبردی به منظور اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است و برای تامین خوراک صنایع پتروشیمی ساخت و بهره برداری از طرح های جدید ان.جی.ال شامل واحدهای ان.جی.ال 2300، 3100، 3200، خارگ و پالایشگاه گاز بیدبلند2در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایرنا، بیژن نامدار زنگنه 24 مرداد 92 در جلسه رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیران پیشنهادی دولت یازدهم، با اخذ 166 رای موافق، 104 رای مخالف و 13 رای ممتنع به عنوان وزیر نفت رای اعتماد گرفته بود.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۲۲:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۲۱:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۹:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۹:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۸:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۷:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۷:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۷:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۷:۰۰
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس + زنگنه
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۰۰:۵۴:۱۰
وزارت نفت در تولید و عرضه با کیفیت بنزین ضعیف بوده است و قوانین این نهاد در مقابل با بخش خصوصی فوق العاده دیکتا توری است طوری که بخش خصوصی تحقیر و لگد مال میشود. (4513065) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.