توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380425
استقبال از خرید و فروش لحظه ای سکه در بورس کالا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
آمار معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران امروز نسبت به روز گذشته ۴۵ درصد رشد داشت تا رفته رفته خرید و فروش آنلاین و بی دغدغه سکه با استقبال نسبی سرمایه گذاران در سامانه برخط سهام مواجه شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، بورس کالا اعلام کرد : در بازار سکه طلا با دادوستد ۱۰۵ سکه در ۷ نوبت معاملاتی، ارزش این معاملات به یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال در بورس کالای ایران رسید. روز گدشته ۷۲ سکه معامله شده بود.

همچنین نگاهی به آمار معاملات امروز نشان می دهد که آخرین قیمت سکه در قالب گواهی سپرده، حدود یک میلیون و ۱۱۹ هزار تومان مورد معامله قرار گرفته است.

همچنین در صف خرید پیشنهاد متقاضیان سکه یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومانی بوده و پیشنهاد فروش سکه به صورت آنلاین در بورس کالا نیز یک میلیون و۱۱۹ هزار و ۵۰۰تومان بوده است.

امکان معاملات سکه در کنار سهام در سامانه برخط معامله گران سهام نیز یکی دیگر از جذابیت معاملات گواهی سکه در بورس کالاست به طوریکه سرمایه گذاران می توانند سکه و سهام را در کنارهم در پرتفوی خود مشاهده کننده و در هر لحظه از نوسانات و سود و زیان خود مطلع شوند.

به اعتقاد کارشناسان، معاملات گواهی سپرده سکه در بورس کالا که حکم همان معاملات نقدی در بستری امن، شفاف و آنلاین را دارد، می تواند اطمینان خاطر را معامله گران سکه ایجاد نماید و دغدغه حمل و نگهداری فیزیکی سکه طلا که یکی از نگرانی های مهم دارندگان سکه طلا است را برطرف کند. از سویی معامله این اوراق نیز بدون هر گونه مراجعه فیزیکی به فروشندگان سکه طلا صورت می گیرد که می تواند بعضاً نگرانی های حاصل از جعل و تقلبی بودن سکه را نیز کاملا مرتفع کند.


افزایش آمار معاملات آتی سکه در بورس کالا
آمار معاملات آتی سکه طی روز گذشته در بورس کالای ایران به ۱۱ هزار و ۲۳۹ قرارداد و ارزش آن به بیش از یک هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال رسید که نسبت به روز دوشنبه رشد ۱۵ درصدی را تجربه کرد.

روزهای پر نوسان سکه و ارزهای معتبر، اکثر معامله‌گران دو بازار ارز و طلا را ترغیب به خرید کرده است.

در ادامه روند بازارها، روز سه‌شنبه، قیمت سکه در بازار نقدی و آتی سکه به تاثیر از رشد قیمت اونس در بازارهای جهانی با روند صعودی رو به رو شد به طوری که سکه در سررسید شهریور با نرخ یک میلیون و ۱۲۳ هزار تومان معامله شد و افزایش ۰.۴۱ درصدی را تجربه کرد.

سکه تحویل آبان ماه با رشد ۰.۲۲ درصدی به قیمت یک میلیون و ۱۲۲ هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل دی نیز با قیمت یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان معامله و با افزایش ۰.۰۷ درصدی رو به رو شد. تحویل اسفند هم با ۰.۰۵ درصد رشد به قیمت یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید اردیبهشت ماه سال آینده به عنوان دورترین موعد تحویل بازار، با نرخ یک میلیون و ۱۶۵ هزار تومان معامله شد و رشد ۰.۴۷ درصدی را به ثبت رساند.

نگاهی به بازار نقدی
همچنین در بازار نقدی نیز در روز گذشته، گرچه نوسانات سکه تمام بهار آزادی نسبت به روزهای ابتدایی هفته کمی بیشتر شد اما توان عبور از قیمت تثبیت شده روز دوشنبه این هفته را نداشت.

در چهارمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی تا قیمت یک میلیون و ۱۰۵ هزار تومان پایین آمد، ولی در ادامه با حرکت افزایشی از این نقطه، تا قیمت یک میلیون و ۱۰۹ هزار تومان بالا رفت.

با رسیدن قیمت به این نقطه، فلز گرانبهای داخلی، کشش رشد بیشتر و عبور از کانال را از خود نشان نداد و سکه در همان نقطه به کار خود پایان داد.

سکه روز سه‌شنبه در دامنه یک میلیون و ۱۰۵ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۹ هزار تومان نوسان کرد.

این در حالی بود که در روزهای ابتدایی هفته نوسانات سکه در دامنه حدود ۲ یا ۳ هزار تومانی صورت گرفته بود.

همچنین در این روز قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز، ۱۱۳ هزار و ۱۰ تومان قیمت داشت. این در شرایطی است که قیمت نیم‌سکه و ربع‌سکه نسبت به روز گذشته یک هزارتومان افزایش یافت.

سکه گرمی نیز نسبت به روز گذشته هزار تومان کاهش یافت و با قیمت ۱۸۲ هزار تومان به فروش رسید.
 
کلمات کلیدی : سکه، طلا ، بورس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.