نظر منتشر شده
۱۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402475
قائم مقام وزیر بهداشت مطرح کرد؛
درآمد متخصصان ایرانی کمتر از آمریکایی‌ها/ مردم را نسبت به پزشکان بی‌اعتماد نکنید
بخش اجتماعی الف، ۲۴ مهر ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۹
قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت گفت: مقایسه درآمد متخصصین ایرانی و آمریکایی چندان مقایسه مناسبی نیست و درآمد متوسط متخصصین ایرانی به مراتب کمتر از متخصصین آمریکایی است. بنابراین نباید با برخی اظهارنظرها مردم را نسبت به پزشکان بی‌اعتماد کرد.

دکتر ایرج حریرچی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به مطرح شدن مباحثی در رسانه‌ها مبنی بر اینکه متخصصین ایرانی بیش از هفت برابر متخصصین آمریکایی درآمد دارند، انعکاس وسیع رسانه ای این جمله بدون توجه به مقدمات و موخرات مربوطه را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با توجه به مذاکره ای که با همکار عزیزی که اخیراً این مسئله را مطرح کردند، داشتم، وی نیز به این مقدمات و موخرات صریحاً اشاره داشتند و منظور وی بعضی موارد و آن هم بر اساس مقایسه با درآمد سرانه ملی کشورها و نه رقم خام بوده است.

حریرچی گفت: سوء برداشتی نیز که در مورد اظهارات وی در مورد دریافتی مدیران دولتی شده است نیز طبق اظهارات وی صحیح نبوده است.

قائم مقام وزیر بهداشت با طرح این پرسش که نقل خام همین جمله و بدون استناد چه احساسی در مردم عادی، خصوصا محرومین و مستضعفین و حتی تحصیل کرده‌ها و متخصصین رشته‌های غیر پزشکی ایجاد می‌کند؟ گفت: این گونه نقل قولها به غیر از تقابل و ایجاد احساس فاصله طبقاتی و از بین بردن اعتماد مردم به پزشکان کشور که اکثریت آنان متصف به خدومی و یاری رساندن به مردم هستند، نتیجه دیگری ندارد.

حریرچی یادآور شد: در چند دهه گذشته در قریب به اتفاق نظر سنجی‌های انجام شده در کشور، پزشکان جزو دو یا سه گروه اول مرجع جامعه بوده اند و با مرور ذهنی اسامی سایر گروه‌های مورد مطالعه در چنین نظر سنجی‌هایی به خوبی میزان اعتماد مردم به جامعه پزشکی روشن می‌شود.

قائم مقام وزیر بهداشت در تشریح و توضیح مطالبی که در مورد هفت برابر بودن درآمد پزشکان ایرانی نسبت به پزشکان آمریکایی بیان می‌شود، گفت: با یک جستجوی اینترنتی میزان درآمد متخصصین آمریکایی مشخص می‌شود.

حریرچی افزود: دو سایت Medscape و Payscale و منابع دیگر، میانگین درآمد سالیانه پزشکان شاغل در آمریکا به تفکیک تخصص، سابقه، جنسیت و دیگر موارد و همچنین میانگین درآمد ساعتی آنها را منتشر می‌کنند.

وی افزود: بر اساس همین منابع، متوسط درآمد یک پزشک متخصص آمریکایی 297 هزار دلار در سال است که با احتساب قیمت فعلی دلار معادل بیش از یک میلیارد و پنجاه میلیون تومان سالانه می‌شود که هفت برابر آن معادل بیش از هفت میلیارد و چهار صد و پنجاه میلیون تومان سالانه و ششصد و بیست میلیون تومان ماهانه است.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: بنده از طرف وزارت بهداشت اعلام می‌کنم که حتی یک مورد دریافتی این چنینی هم در بخش دولتی وجود ندارد و بعید است که با توجه به حاکمیت تعرفه‌های قانونی و جلوگیری از دریافت‌های غیر قانونی در بخش خصوصی هم چنین در آمد مستمری در قبال ارائه خدمات پزشکی وحود داشته باشد.

وی افزود: بنابراین توصیه و درخواست من از رسانه‌ها این است که از این منظر و از این تعبیر به بازپخش این مطلب نپردازند. بعید هم می‌دانم سایر دوستانی هم که مطلع و کارشناس هستند چنین منظور و تصوری از متوسط درآمد پزشکان متخصص در بخش دولتی داشته باشند.

حریرچی عنوان کرد: همانطور قبلا هم وزارت بهداشت اعلام کرده است متوسط کل درآمد بیش از 23 هزار متخصص و فوق تخصص شاغل در بخش دولتی هفده میلیون و سیصد هزار تومان ماهانه است و حتی دریافتی‌های بالا در مناطق محروم و مورد نیاز که در حد دهم درصد کل متخصصین و فوق تخصصین شاغل در بخش دولتی هستند به هیچ وجه قابل مقایسه با این ارقام و اعداد نظیر 7 برابری درآمد متخصصان آمریکایی نیستند.

قائم مقام وزیر بهداشت در پاسخ به این سئوال که از منظر درآمد ناخالص ملی و مقایسه ایران و امریکا نظر شما چیست؟ گفت: برای مقایسه درآمد ناخالص ملی و سرانه این درآمد در بین کشورها معمولا از دلار بین المللی یا اصطلاحاً دلار PPP که محاسبه آن بر اساس برابری قدرت خرید در اقتصاد داخلی آمریکا است و نه دلار رایج آمریکا، استفاده می‌شود.

حریرچی گفت: طبق آخرین گزارش‌های رسمی بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و سایر منابع معتبر بین المللی سرانه درآمد ناخالص سالان هر امریکایی حدود 56 هزار دلار بین المللی و همین سرانه برای هر ایرانی 17300 دلار بین المللی است. رقم مترادف این ارقام بر اساس دلار رایج آمریکا برای هر آمریکایی همان 56 هزار دلار و برای هر ایرانی 4900 دلار است که موضوع صحبت ما و مبنای مقایسه نیست.

وی افزود: فرق عمده مقایسه اقتصاد درمان ایران و آمریکا، درصد اختصاص یافته از در آمد ناخالص ملی به سلامت است. در آخرین سال بررسی این درصد، متوسط جهانی حدود10% ، درصد، برای امریکا 17.3% و برای ایران فقط 7.5% بوده است، به عبارت دیگر سرانه بهداشتی درمانی هر آمریکایی حدود 9600 دلار بین المللی و برای هر ایرانی حدود 1300 دلار بین المللی است.

حریرچی افزود: فرق دیگر این است که در آمریکا به ازای هر هزار نفر 4.9 پزشک و در ایران به ازای هر هزار نفر 1.5 پزشک وجود دارد.

به گفته حریرچی در مجموع در حالیکه نسبت تعداد پزشک به جمعیت در آمریکا به ایران 3.25 برابر است، در مورد سرانه بهداشتی درمانی این اختلاف حدود 7.4 برابر و اختلاف سرانه در آمدی کل بر اساس دلار بین المللی حدود 3.25 برابر است.

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت در پایان با بیان اینکه مقایسه درآمد متخصصین ایرانی و آمریکایی چندان مقایسه مناسبی نیست، اظهار داشت: با توجه به مجموع مطالب پیشگفت، اگر متوسط درآمد 297 هزار دلار هر متخصص آمریکایی را در ذهن داشته باشیم، رقم متوسط 17 میلیون و سیصد هزار تومانی متوسط درآمد متخصصین دولتی و حتی موارد اندک با ارقام چند برابری آن چه به دلار رایج و چه به دلار بین المللی به مراتب کمتر از درآمد متخصصین آمریکایی خواهد بود.

پزشکیان: پزشکان متخصص ایران 7 برابر پزشکان متخصص آمریکا درآمد کسب می‌کنند
گفتنی است مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دو روز قبل در برنامه «دست‌خط» درباره چگونگي محاسبه درآمد هفت برابري پزشكان متخصص ايراني نسبت به امريكايي گفت «سرانه بايد مقايسه شود. سرانه بهداشت و درمان در امريكا 8 هزار دلار است. درآمد حداقل و حداكثر 150 الي 600 هزار دلار در سال است. سهم پزشك از 8 هزار دلار در سال 150 الي 600 هزار دلار است كه 30 درصد را از آنها ماليات مي‌گيرند اما من الان مي‌دانم در سيستم دولتي در ايران ماهانه 150 ميليون تومان تا 190 ميليون تومان پول مي‌‌گيرند. اگر اين ميزان را به سال برسانيد و با دلار و درآمد پزشكان در امريكا مقايسه كنيد. طي مقايسه با سرانه اين ارقام به دست مي‌آيد زيرا سرانه بهداشت و درمان ما هزار دلار نمي‌شود. 300، 400 دلار است.»

بنا به تأكيد اين پزشك متخصص در بخش خصوصي برخي پزشكان بالاي ميليارد درآمد دارند و پول يك سال امريكا را عده‌اي در عرض يك ماه در ايران در‌مي‌آورند، آن هم در شرايطي كه ماليات نمي‌دهند يا بسيار كم مي‌دهند.

وي درباره درآمد خودش از استاد تمامي مي‌گويد: «‌يك بار در صداوسيما گفته بودم پول‌هاي مفت زياد مي‌دهند. منظورم مجموعه‌اي كه ما هستيم بود. ما يا بايد حقوق بگيريم يا كارانه كار كنيم. ما هم حقوق مي‌گيريم و هم كارانه مي‌گيريم، يعني من اگر به اتاق عمل بروم يك درصدي از مبلغ را به من خواهند داد. جداي از حقوقي كه مي‌گيرم اين كارانه هم هست. من الان 11 ميليون حقوق مي‌گيرم كه در خواب هم نمي‌ديدم اين ميزان بدهند. اگر عمل كنم پول به حساب من مي‌ريزند و هر چه بيشتر عمل كنم اين بيشتر خواهد شد. با تعرفه‌هايي كه در دولت وجود دارد راحت مي‌توانم در بخش دولتي 80 ميليون تا 100 ميليون درآمد داشته باشم.»

اين در حالي است كه بنا به تأكيد وي حاكميت نبايد كاري كند كه كسي 100 ميليون درآمد داشته باشد و ديگري يك ميليون درآمد داشته باشد.

بنا به اظهار پروفسور علي گرجي، رئيس مركز علوم اعصاب دانشگاه مونستر آلمان، پزشكان ايراني به رغم آنكه 5 درصد سرويسي را كه پزشكان آلماني ارائه مي‌دهند، به بيمار ارائه نمي‌كنند اما يك پزشك مغز و اعصاب ايراني پنج برابر پزشك آلماني درآمد دارد. سخنان اين پزشك با شكايت سازمان نظام پزشكي از وي مواجه شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۳:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۰۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۳:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۲۳:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۷:۱۵
 
 
کلمات کلیدی : درآمد پزشکان+حقوق پزشکان+کارانه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۸:۵۰:۵۶
در امد های بالا فقط مختص یک عده جراح است " و الا سایر رشته های تخصصی در امد بالا ندارند " متاسفانه نگاه وزارت بهداشت هم به جای پیشگیری " درمان محور است " مثلا متخصص عفونی که رشته علمی است " 5 تومان درامد دارد " جراح بینی " 20 تومان ! وقتی نسبت به پرداخت ها اعتراض می کنیم " اقایان می گویند که رشته های شما ( عفونی . اطفال و ..)درامد زا نیست !!! نگاهشان کلا مادی و تجاری است . (3973855) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۱۹:۰۹
اتفاقا 90 درصد متخصصان درامدهای بسیار بسیار بالایی دارند. 1-متخصصان مغز و اعصاب
2-متخصصان قلب و عروق
3-متخصصان زنان و زایمان
4-متخصصان زیبایی
5-متخصصان چشم
6-متخصصان داخلی
7-... (3973995) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۱:۲۵:۱۲
ما چیزی به نام متخصص زیبایی نداریم از چیزی که اطلاع ندارین حرف نزنید فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی ترمیمی داریم که از فوق های جراحی عمومیه.متخصصان داخلی اصلا درامد بالایی ندارند چون داخلی فوق تخصصی شده انکولوژی نفرولوژی روماتولوژی و ... که تو فوق ها فقط انکولوژی و گوارش و قلب درامد خوبی دارند.بیشترین متخصصین ایران متخصصین بیهوشی اطفال و داخلی هستن که به ندرت بالای -1510 میلیون درماه درامد دارند.کلی تخصص دیگه مثل پزشکی ورزشی پزشکی اجنماعی طب کار پزشکی قانونی روانپزشکی طب سالمندان عفونی درامدشون مثل همین هاست.اون درامد های بالا توی تخصص های غیر جراحی برای رادیولوژی و بعضی از فلوشیپ های قلب مثل اقدامات مداخله ای هست.دوستان هم برای اینکه نخوان پول زیادی بدن میتونن جاهای دولتی بیان (3974242) (alef-13)
 
313
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۵۳:۰۲
|آیا درآمد مردم هم مانند مردم آمریکاست که مقایسه میفرمایید. (3974031) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۰:۴۰:۵۷
همینو بگو . (3974568) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۰۹:۰۳:۵۳
من پزشک نیستم ولی ایمان دارم پزشکی حرفه ای بسیار مقدس و با ارزش است درآمد ش بالا باشد یا نباشد پزشک زندگیش را وقف مردم کرده است (3977405) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۰۹:۰۵:۱۲
پزشکان قشری قابل احترام و با اررش در جامعه هستند با این حرف ها ارزش آنها کم نخواهد شد ضمنا من پزشک نیستم (3977407) (alef-3)
 
بهزاد
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۵۷:۲۱
اگر من جای حاکم بودم حقوقشونو دولتی می کردمو بعد ی سیستم بازرسی سفت و سخت که پزشکی کم کاری نکنه.
با این کار مشکل مردم حل می شد.هر پزشکی هم قبول نمی کرد می گفتم راه باز است و جاده کوتاه چون خود پزشکها بهتر از همه می دونن که هیچ کشور دیگری با این سوادشون قبولشون نداره حتی کشورهای جهان چهارم اون وقت مردم هم بیشتر حکومت رو دوست می دلشته اند بود شد است. (3974102) (alef-13)
 
علی
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۶:۳۱:۱۰
وقتی مهاجر مهندس داریم نه مهاجر پزشک خودش همه چیو معلوم می کنه .
مهندسای ما در اونور آب مشغول به کار می شن با حقوق بالاتر ولی پزشکای ما غیر از تعداد معدودی اونور آب جایگاهی ندارند . (3974325) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۱۵:۲۵
حریرچی افزود: فرق دیگر این است که در آمریکا به ازای هر هزار نفر 4.9 پزشک و در ایران به ازای هر هزار نفر 1.5 پزشک وجود دارد
مشکل اصلی همینه تعداد پزشک کم، عرضه و تقاضا را به زیان مردم کرده برسیم به استاندارد 5 پزشک، همه مشکلات حله خودشونم میدونند بنابراین جون می کنند که تربیت پزشک را محدود نگه دارند (3974119) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۰:۰۲:۲۷
دوست عزیز متاسفانه تر و خشک دارن با هم میسوزن .... متاسفانه به علت برخی رفتارهای به دور از اخلاق و انسانیت عده ای از پزشکان دید جامعه و مردم به جامعه پزشکی منفی و در برخی موارد بسیار بد شده .... این واقعیتی هست که قابل انکار نیست و متاسفانه مسولینی از این دست آتش این معرکه را دارن شعله ورتر میکنن . قبول کنیم که جامعه پزشکی مقبولیت خوبی در بین مردم نداره .... این یک واقعیت هست (3974190) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۱:۳۶:۴۱
اين آقاي معاون يا كلا بي اطلاع است يا خودش را به بي اطلاعي زده درآمد پزشكان ونحوه سرويس دادنشان در دنيا منحصر به فرد است آمار جناب عالي هم غلط است كدام جراح بيني ماهانه ٢٠ ميليون درآمد دارد؟هر جراحي چند ميليون وهرروز چند جراحي ؟برخورد اغلب پزشكان ايراني با بيمار هم ويژه همين مملكت است خدا به اين مردم صبر بدهد (3974252) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۶:۵۸:۰۰
باید نام وزارت بهداشت را به وزارت پزشکان تغییر داد (3974329) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۲:۴۲:۵۳
مثلا خیلی حرف معنی داری زدی!!!!!!!!!!مثل اینکه بگی به نیروی هوایی بگی نیروی خلبانان (3983860) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۲:۲۳:۱۲
اکثر افرادی که نظر میدهند به فکر آن مریض مظلوم بیپول نیستند که بجای هزینه گزاف در بخش خصوصی الان داره با هزینه پول پفک خدمات تخصصی در بیمارستان میگیره.معترضین اصلا خوشحال نیستند که بیمار قلبی عمل قلب را داره با هزینه ناچیز انجام میده.و اگر طرح تحول نبود تو نوبت عمل میمرد.اکثر معترضین عقده و کینه و حسادت به پزشکان دارند.به تو چه مربوطه پزشک تو بخش دولتی داره بجای مطب مریض میبینه؟،عجب حکایتیه؟اگر تو کار نداری و پزشک نیستی چرا کار اون بدبختی که داره تو منطقه محروم رایگان ویزیت میشه را خراب میکنی.بخل هم حدی داره (3981515) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۸:۵۲:۳۵
پزشکان سازمان پزشکی قانونی " دریافتی شان 3 میلیون است " که 2 ماه است پرداخت نشده " به داد ان ها هم برسید . همچنین سازمان انتقال خون و ... (3973857) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۲۹:۳۲
شماره حسابی چیزی اگر اعلام کنن ما مردم براشون میتونیم پول واریز کنیم میدونیم که زندگیشون داره به سختی سپری میشه (3973915) (alef-3)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۱:۲۸:۴۳
شما اگه حقوقتون سر ماه پرداخت نشه مطمئنا معترض میشید اون وقت انتظار دارید متخصصین پزشکی قانونی معترض نشن؟ اتوپسی جسد معاینات مسمومیت و تروماتولوژی قانونی کارهای بسیار سنگین و روحیه خراب کنی هستند 3 میلیون پول کمی هست برای این متخصصین.هرکی تلاش میکنه انتظار داره به یه درامد خوب هم برسه (3974244) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۳۵:۱۵
حقیقت این است که پزشکان برخی رشته ها از جمله رادیو، چشم، پوست و جراحی زیبایی به راحتی در ماه میتوانند چند صد میلیون درآمد کسب کنند در حالیکه در دوران دسنیاری تقریبا مطلب علمی بیش از یک سال نمی آموزند. فقط کشیکهایشان را بهانه میکنند. این تعمدی که برای زیاد کردن کشیکها هست یک عوام فریبی برای توجیه درآمدهای نجومی است.
درحالیکه یک دکترای برق، داروسازی، مکانیک، فیزیک و ... مطالب بسیار سنگینتری می آموزند. الان کار به جایی رسیده که ریشه رشته های مهندسی را دارند می خوشکانند. وقتی این تفاوتهای درآمد را مردم می بینند حاضر نیستند بچه شان را بفرستند ریاضی بخونه. خوب وقتی نیروهای نخبه را از مهندسی فراری می دهیم صنعت، اقتصاد و استقلال کشور را نابود میکنیم. مسببان این وضعیت در حق این مردم مظلوم و این نظام مقدس، خیانت میکنند. هر چه زودتر باید جلوی این بی عدالتی گرفته شود. (3973928) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۲۱:۴۲
اشکم رو دراوردی تو رو خدا شماره حساب یا شماره کارت بده تا برات کارت به کارت کنم. (3973999) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۲:۴۸:۱۳
این حرفها بیشتر احساس حسادت به جایگاه پزشکان هست تا نقد (3988298) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۴۴:۳۳
جناب دکتر ،من متخصص قلب در بیمارستان دولتی شیراز میباشم و از شهریور 94(14ماه) هیچگونه پرداختی به ما نداده اند.2 ماه شما عالیست. (3974026) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۷:۰۲:۲۰
عزیزم وقتی عدالت نباشد به اینجا میرسیم.
پرداختهای بر اساس قوانین بیخود و بی منطق نتیجه اش ورشکستگی میشود. بنده پزشکی را میشناسم که طی سه سال خانه ای به ارزش 3 میلیارد تومان در اصفهان خریداری کرده است. این پزشک پنج سال قبل کل دارایی اش زیر دو میلیون تومان بود. (3974332) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۸:۵۴:۱۷
طرح تحول سلامت همه پرسنل اعم از پزشکان عمومی و پرستار را بیچاره کرد " و فقط یک اقلیت 1 درصدی را به درامد های بالا رساند. (3973860) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۲۷:۵۴
فقط پزشکای بیمارستان های دولتی ( متخصصین ) دارن پول پارو میکنن در ازای دریافت کارانه (3973914) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۰۷:۴۵
پزشکان خانواده که هیچ چی سرشون نیست در ضمن حقوق مردم ایران هم از حقوق آمریکایی ها بسیار پایین تر است , چقدر شما مقایسه نابرابر می کنید (3973976) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۲:۵۲:۳۲
پزشک خانواده هر ماه ۷۰درصد پولشو میگیره.بیچاره متخصصینی که از سال ۹۴ ماهی دو میلیون گرفتن (3988307) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۸:۵۷:۱۳
متخصص ازمایشگاه هستم که با 42 سال سن و 2 بچه " بعد از کلی وام و قرض " یک ازمایشگاه تاسیس کردم که خالص سودش در ماه " شد 6 میلون و نهصد ! این درامد نسبت به سایر زحمتکشان جامعه " مانند معلمان و ...خوب است " اما انصافا نجومی هم نیست . (3973862) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۲۵:۱۶
آقایون متخصص ها و پزشکها: تو رو خدا فقط کامنت خالی نذارین؛ شماره حساباتون هم بنویسید تا براتون پول حواله کنیم. (3974004) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۱:۴۸:۲۷
واقعاً شما با این مقدار درآمد چطور زندگی می کنید؟ انصافاً روح بزرگی دارید! (3975624) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۸:۵۸:۴۰
درامد پزشک طرح خانواده " در خاش " با دریافتی 2میلون و هشتصد و سی تومن " با گینه قابل مقایسه است نه امریکا ! (3973863) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۵۳:۲۲
سلام. خالص دریافتی یکی از نزدیک ترین دوستان من که پزشک عمومی هستند و به عنوان پزشک حانواده در یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان کار میکنند دوازده و نیم میلیون تومان است. دوست دیگری دارم که در یکی از روستاهای اطراف زنجان پزشک خانواده هستند و ماهی هشت میلیون تومان دریافتی خالص دارند. (3973954) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۰۹:۱۳
من پزشکم در اطراف زنجان کار میکنم (ماهنشان) کمتر از ۳ تومان دریافتی دارم. دروغ گناهه از خدا بترسید (3975484) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۰۶:۵۹:۴۸
شما قدرت تشخیص دروغگو از راستگو را دارید آن وقت دلیل هم دارید یا حدسی تشخیص می دی؟ (3978568) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۲۷:۳۵
نکنه انتظار داری تو دوران سربازیت تو خاش بیشتر از این بگیری؟ یه دو ماه صبر کن تا سربازیت تموم بشه دکتر هم اینقدر عجول!!!
وزیر بهداشت: به پزشک عمومی 17 میلیون دادیم حاضر نشد بره منطقه محروم. (3974007) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۴۰:۱۵
مردم ایران کمتر از گینه ای ها حقوق می یگرند باید درامد پزشک را با درامد مردم همان کشور مقایسه کرد. (3974502) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۴۱:۱۶
این وزیر کی برکنار می شه؟! (3974503) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۰۹:۰۶
مگر همه ایرانی ها درآمدشان مانند مشاغل مشابه در آمریکا یا سوئیس است؟ تا کی شانتاژ (3973878) (alef-3)
 
مهندس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۱۲:۰۵
بر اساس آمار درامد متوسط خانواده شهری در ایران بیش از 3 میلیون تومان درسال ودر تهران حدود 5 میلیون تومان در ماه ذکر شده است. در امریکا متوسط درامد پزشکان متخصص تا 6 برابر متوسط آن کشور است . منصفانه نگاه کنیم گفته های آقای دکتر تقریبا درست است . ولی آن چیزی که خارج از انصاف است درامد کم تحصیل کرده های سایر رشته هاست که باید زمینه های اشتغال پر رونق فراهم شود. (3974057) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۰۳:۳۵
دقيقا درست فرموديد جنبه ديگر اينست كه ايا يك متخصص مثل متخصصين جامعه امريكا مسئوليت دارند؟ كه پول مثل اننها در جامعه ايران طلب ميكنند. (3974106) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۲۷:۴۸
والا به خدا. اگه قراره درامدها با آمریکا مقایسه بشه, در مورد همه مشاغل باید باشه نه فقط در پزشکی (3974126) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۲:۴۲:۴۵
الان پزشكها به كارگرها و كارمندها و مهندسهاي كارمند بخش خصوصي و ..نگاه نميكنن كه!!! خودشون رو با اقازاده ها، مديران دولتي، دلالها و ملاكها و بسازو بفروشها و ... باقي اقشار تازه به دوران رسيده مقايسه ميكنند!! پس اگه ميخواهيم سيستم رو درست كنيم بايد همه اينها درست بشه وگرنه هيچ اتفاقي نميوفته. (3974696) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۰۹:۵۷
بابا ترو خدا با این مصاحبه ها مردم رو حساس نکنید
شما هر حرفی بزنید بخاطر جو جامعه بر علیه ما پزشکان استفاده میشه
الان باید سکوت کنی.باید بشنوی و دم نزنی
شما با این مصاحبه های بی خود میخواید چی رو ثابت کنید؟تمام این جو تقصیر خود وزارتخونه و وزیر هست با مصاحبه های بی خود اواخر ۹۲ و اوایل ۹۳ که میگفت زیر میزی زیر میزی.
بخاطر منه پزشک سکوت کن اقای مسئول.کار از کار گذشته.تمام صحبت های شما تهران نشین ها بر علیه منی استفاده میشه که توی ی منطقه نه چندان اروم باید طرحم رو بگذرونم.تمام اعدادی رو که در قانون و مصاحبه هست و بخشنامش نیست(یعنی فقط اسمی من ماهی ۸ ملیون میگیرم در حالی که ۴۰درصد این مبلغ هست) رو مردم هر روز میزنن تو سر ما.یعنی آش نخورده و دهن سوخته
کی میشه کادر وزارتخونه عوض بشه و راحت شیم (3973881) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۱۲:۱۴
طرح تحول نظام سلامت ، به نام بیماران و به کام پزشکان (3973889) (alef-3)
 
جسمانی !
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۱۷:۱۶
کجای دنیا میخواد به تو ماهی 120 میلیون تومن کارانه بده ؟ البته به غیر از حقوق ات .
چرا شکر نمیکنی ؟ (3973895) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۱۸:۵۲
هزار تا امار در اورد بالاخره یه جوری بگه پزشکای ایرانی درامدشون از پزشکای امریکایی کمتره و ما هم باور کردیم (3973901) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۳۱:۳۴
خود اقای پزشکیان نماینده مجلس و پزشک هستند حرف ایشون رو هم انکار میکنن من نمیدونم چه سدی باید برای این دوستان انکار کننده اورد قصور و رفتار نامناسب پزشکان رو که منکر میشید حقوق بالا رو هم که میفرمایید نیست!! (3973922) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۲۵:۳۹
پزشک متخصص بیمارستان دولتی روزی 2 ساعت میاد بیمارستان ؛ 1 ساعت اش رو صبحانه میل میکند و با سایر اطباء به صحبت راجع به مسائل روز مشغول است و 1 ساعت بقیه را دور از دسترس بیمار به سر میبرد و در انتهای ماه بالغ بر 90 میلیون کارانه دریافت میکند !
جالب اینجاست که باز هم گلایه دارند از حقوقشان (3973911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۲:۵۹:۰۹
خداییش خودت باور کردی نوشتت رو یا نه؟ (3974276) (alef-3)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۴:۳۷:۴۶
ببین مشخصه داری از خودت درمیاری این عدد و رقم رو برای اینکه پزشک کارانه بگیره حتما باید کار کنه جراحی کنه حقوق که نیست
انتشار کامنت های بی حساب و کتاب ممنوع (3974291) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۲۹:۴۹
گفته های دکتر پزشکیان وزیر سابق بهداشت کاملا درست هست.دلیلی نداره یک پزشک که برای بیمار هیچ وقتی هم صرف نمیکنه ویزیتهای انچنانی و درامدهای بالا داشته باشه و از طرفی دست مریض هم در مقابل سیستم مافیایی اقایان پزشک بسته و ناتوان باشه.نگارنده به شخصه تجربه حضور دربیمارستانی در کانادا را داشتم برخورد حرفه ای و همراه با عزت و احترام کادر درمان از اورژانس و کادر بیمارستان جزو خاطرات خوب زندگیم هست.جایی که به شما به عنوان یک انسان نه یک مشتری نگاه انسانی میکنند.الان تو کشور ما تو این دولت به برکت حضور وزیر بهداشت فعلی میلیاردها تومان پول نصیب عده ای قلیل متخصص و جراح شده و در عوض همان سیستم قبلی جاری و حاکم هست.دیروز برای ام ار ای کودک دو ساله ام با داشتن بیمه تامین اجتماعی 190هزار تومن هزینه کردم جالب اینجاست که تو این کشور اگر مریضی بدی بگیری و کارمند وکارگر باشی به راحتی به زیر خط فقر میری و اینجا یاد حرف امام ره می افتیم که هر کاخ نشینی کنارش کلی کوخ نشین هست. (3973916) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۲:۵۷:۱۴
میشه بفرمایید بیمارستان مورد بحث در کانادا بابت خدماتشون از شما یا از شرکت بیمه طرف قرارداد شما چقدر دریافت کردن؟ (3974275) (alef-3)
 
سیدعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۳۳:۲۰
طرح تمول سلامت , درآمد پزشکان متخصص را نجومی تر و کارمندان وزارت بهداشت , را مظلومتر کرده است. (3973926) (alef-3)
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۰۳:۰۴
احسنت بر آقاسیدعباس (3975074) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۳۳:۳۹
جناب حریرچی
در زمانه ای که خیلی چیزها شفاف است نیازی به بیان دروغ نیست
بگذارید چند مثال برای شما بزنم، شما به دلخواه بین این گزینه ها یکی را انتخاب و مبنای درامد قشر خودتون بگذارید:
1- در آمریکا درامد بالاترین تخصص ها مانند غدد و ... در حدود 230 هزار دلار است. درامد سالیانه رییس جمهور آمریکا هم در همین حدود است. اگر رییس جمهور ایران مبنا باشد درامد پزشک باید ده میلیون در ماه باشد! آنهم پزشکی با تحصص و مراجعه بالا!
2- درآمد متوسط پزشکان متخصص آمریکا در حدود سالیانه صد و پنجاه هزار دلار است. چیزی شبیه درآمد اساتید تمام رتبه دانشگاههاشون. در ایران اساتید تمام رتبه درآمدی در حدود 10 میلیون 12 میلیون دارند. پس پزشکان متخصص هم در این حدود درآمد داشته باشند!
3- درآمد حرفه پرستاری در آمریکا سالی در حدود 70 هزار است. یعنی حدود نصف میانگین متخصصین پزشکیشان. در ایران درامد پرستار دو سه میلیون است، پس متخصص باید شش ملیون باشد!
4- درآمد رشته هایی نظیر فنی و مهندسی در حدود سالی 70 هزار دلار است عین پرستارها و نصف متخصصین پزشکی. در ایران درآمد مهندسین 1.5 میلیون در ماه است فلذا درآمد پرستارها 1.5 و متخصص ها 3 میلیون باید باشد!

دکتر جان بین؛ هر کدام از گزینه های بالا هر کدام را خواستی انتخاب کن نوش جونت! نیای دیگه استدلال برای ملت بیاری! این همه مهندس بیکار پشت کامپیوتر نشین و باهوش مترصد آمار جعلی امثال جنابعالی اند! (3973927) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۳:۰۰:۲۳
باهوش گلیم خودش رو از اب میکشه
بیکار نیست (3974277) (alef-3)
 
محمود
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۳۵:۲۴
سهامداران اکثربیمارستانهای خصوصی پزشکان هستندو دلیل هزینه های گزاف پزشکی افزایش دستمزدهای بی حساب است که قیمت تمام شده رابالا می برد ازدوطرف منافع به جیب می زنند .بیمارناتوان ازتامین وفشارمضاعف به هزینه های عمومی وبیت المال (3973929) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۳۷:۰۱
من از این جهت به بحث در مورد پزشکان علاقه دارم که به استدلال کردنشون علاقمند شدم و واقعا تلاشهایی که میکنن تا تمام ایرادهایی که بهشون وارد میشه رو ماله کشی کنن رو تحسین می کنم انواع مغالطه در استدلال رو هم به کار میبرن از مغالطه تمسخر دیگران تا مغالطه مظلوم نمایی و تشبث به احساسات تا تعمیم جزء به کل و مغالطه حمله به شخص و خلاصه دایره المعارف انواع معالطات هستند در استدلال کردن و از این جهت برام جذاب هستن. پایداری و تلاش و استمرارشون رو در اینگونه استدلال کردن واقعا ستایش می کنم اگر در کار کردن هم همینطور ابرام و اصرار داشتن الان این همه شاکی و پرونده پزشکی وجود نداشت. کلا کامنتهاشون رو که میخونم لحظات فرح بخشی برام بوجود میاد. لذا تشکر میکنم (3973932) (alef-13)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۳۷:۵۲
اقایان حریرچی و نوبخت آخر استدلال و توجیح هستند ، میتونند شب رو روز جلوه بدهند و کلا امار دقیق و خبرهای رسمی ( که توسط خود دولت هم تایید شده ) رو 180 درجه متفاوت تعبیرکنند به نوعی ما به خودمون بگیم ای وای دیدی چه اشتباهی کردم ببین الکی تهمت زدم ،یکی به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت و یکی هم سخنگوی دولت
، البته دردولت گذشته هم چنین افرادی داشتیم اما به پای این دو بزرگوارنمیرسند. (3973935) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۴۴:۱۴
اقای دکتر حریرچی
شما که انسان بسیار مومنی هستید
خدا را هم در نظر بگیرید
کدام متخصص در بیمارستان های دولتی ماهانه کمتر از پنجاه میلیون تومان می گیره
این ظلم به مردم است (3973942) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۳:۲۵:۵۰
متخصص مغز و اعصاب
50 م کدومه برادر؟
کارانه های من با 9 تا 11 کشیک در ماه دورور 10 ت ...دیگه جه شود به 14 برسه (3974167) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۳:۴۱:۵۰
آقا شما مگه مومن نیستید
خود بنده یکیش
صبح تا شب هم باید به اجبار معاونت درمان باید کار کنم
یک سوم رو هم نمی گیرم (3974177) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۵۷:۵۸
كسي نسبت به پزشكان با اين حرفها بي اعتماد نمي شود بلكه عملكرد انها است كه مورد قضاوت قرار مي گيرد (3973959) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۵۸:۱۰
آقای حریرچی شما که اولش کارانه های نجومی رو هم انکار میکردی ولی وقتی نظام پرستاری مدرک کارانه های 700 میلیونی رو رو کرد باز تا حدیش رو قبول کردی و گفتی ما بیش از 140 میلیون به کسی کارانه ندادیم. باز هم خوبه تا این حدش رو قبول کردی. (3973960) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۰۰:۲۲
در آلمان مردم متوسط 2000 یورو میگیرن و پزشکانشان 2500 یورو. اگر همین نسبت رو بخوایم تو ایران پیاده کنیم و فرض کنیم میانگین مردم 1500 در ماه میگیرن یه پزشک نباید بیش از 2000 بگیرد با تمام کارانه ها وغیره و ذلک. (3973961) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۰۸:۴۹
شما در کدوم نقطه از دنیا زندگی میکنی که درآمد پزشکانشان 2500 یورو هستش !!!!! کافی یه سر به همین جلفا (تبریز) خودمان بزنی ببینی که چطور به خاطر هزینه بالای درمان توی اذربایجان پیش پزشکان جلفا میان. هزینه ویزیت توی اذربایجان که تازه ارزون هست 70 دلار هستش!!
چرا ما ایرانی ها فقط توجیه بلدیم !! (3974052) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۳۱:۳۹
۲۵۰۰ یورو یعنی ۱۰ میلیون، بنابراین ، پزشک آلمانی ۱۰ میلیون میگیره و پزشک ایرانی در بخش دولتی ۱۵۰ تا ۱۹۰ میلیون یعنی پانزده تا نوزده برابر پزشک آلمانی و در بخش خصوصی تا یک ملیارد یعنی ۱۰۰ برابر یک پزشک آلمانی. جناب حریرچی این را چطور توجیه می فرمایند؟ (3974129) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۴:۴۶
يه تومور ادنوم خوشخيم هيپوفيز رو برديم المان عمل كنيم جراحاي معموليشون گفتن چهارهزار يورو پروفسور سميعي گفت هشت هزار يورو . آورديم ايران يكي از جراحاي بيمارستان سينا عمل كرد چهار ميليون مريضم سر و مر و سالمه . شما كدوم دهات الماني ما مريضامونو بياريم اونجا؟؟! (3975053) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۰۱:۴۸
اصلا کارانه ها در پزشکی باید برچیده شود چرا که مهندسان شرکت نفت و نیروگاهها هم دارن درامد زایی میکنن و درامدزاییشون هم از پزشکان بیشتره و جز ارزش افزوده حساب میشه ولی هیچ کارانه ای نمیگیرن. (3973964) (alef-3)
 
هادی
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۰۳:۵۸
طبق فرمایشات فوق یک پزشک در آمریکا به طور میانگین(297 دلار) حدود 8 برابر پایه حقوق دریافت می کند(پایه حقوق در آمریکا 36000 دلار در سال)
حال اگر این 8 برابر را در ایران حساب کنیم یعنی باید به طور میانگین حدود 7 میلیون در ماه و 84 میلیون در سال پزشکان دریافتی داشته باشند (پایه حقوق در ایران 900 هزار تومان می باشد)
رقم های میلیاردی که در متن فوق آمده کجا و مبلغ 84 میلیون کجا.
بعد هم می گویند ما کمتر از آمریکا می گیریم
گویا بازی با اعداد و ارقام و آمار تنها مربوط به بازه خاصی از زمان نبوده و هر کس آنطور که به نفعش باشد آنها را تفسیر می کند (3973967) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۰۵:۵۴
پزشکان باید با احترام و درست انجام دادن وظیفه اشان اعتماد سازی کنند. وقتی جراح ارتوپد معروف پایتخت پول پروتز ها را از مریض ها میگیره و با هماهنگی تیم جراحیش آنها را کار نمیگذاره و در آخر هم سازمان نظام پزشکیتان فقط یک سال ممنوعیت از کار رو براش میبره این خودش بزرکترین ضربه به اعتماد به پزشکانه. (3973972) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۰۷:۲۶
مشکلات پزشکان فقط با افزایش پذیرش تا 10 برابر در کنکور تجربی برطرف میشود ولا غیر و این هم انجام نمیشود مگر آنکه یک وزیر بهداشت غیر پزشک تعیین شود. (3973975) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۰۵:۴۹
که دیگه از ترس جونت نتونی بری پیش دکتر نه؟
با همین طرز تفکر عوامانه ریشه مهندسی کشور رو خشکوندند (3974047) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۰:۲۹:۳۷
همين الانم كه ظرفيت كمه 25 درصد ظرفيت (بلكه هم بيشتر) در اختيار اوناييه كه به لطف سهميه قبول ميشن.
همين الانم كلي پزشك بي سواد داريم وگرنه مطمئن باش اگه بذارن رتبه هاي زير 3000 تجربي پزشكي بيارن همه باسواداند. (3974214) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۷:۱۳:۳۴
نه که الان که سالی دو نفر پزشک میگیرن کیفیتشون خیلی بالاست. باید زیاد بگیرن بلکه از ترس رقبا هم به مریضها احترام بذارن و هم دانششون رو به روز کنن و فقط فکر پول دراوردن نباشن. (3974342) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۷:۲۷:۵۷
دیگه هند هم با قانون جدید پزشکی پذیرش نمیکنه و از این به بعد پزشکان کشور کمتر هم خواهد شد. الان تعداد پزشکانمون به نسبت جمعیت از تاجیکستان کمتره و حالا دیگه شاید با ادامه برنامه فریز پذیرش پزشک حتی از افغانستان هم کمتر بشیم. ولی سود و حاشیه امنیت پزشکان چند برابر میشه. (3974352) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۲:۰۴:۵۱
مهندسی را دانشگاه آزاد خشکاند.به درمان ربطی نداره.تمام ایران را مهندس کردند (3985414) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۳۳:۴۵
همین الان 50 برابر شده شما خبر نداری! وقتی با رتبه 700 پزشکی تهران قبول می شوند شما بخون تا تشهو! 10 سال پیش که من کنکور دادم با طرف با رتبه 84 پزشکی مشهد قبول نشد! (3974132) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۰:۲۷:۴۷
دوست عزيز اطلاعات غلط نديد!
محاله كسي با رتبه 700 پزشكي تهران قبول بشه. رتبه هاي برتر ميرن پزشكي تهران رتبه هاي زير صد تجربي.
اگه با رتبه ي 700 كنكور رياضي ميشه برق شريف حرف شما قبوله!
اونم كه با رتبه ي 700 رفته لابد رتبه ي كشوريش 700 بوده و سهميه اي چيزي داشته. (3974212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۲:۱۴:۰۹
شما فقط از جانب خودت ميتوني صحبت كني نه از جانب طرف!
زفيقِ خود من در سال 87 با رتبه ي 930 منطقه دو پزشكي اصفهان قبول شد (ورودي مهرماه
پزشكي تهران رتبه ي زير صد ميخواد بي سند و مدرك حرف نزن كارنامه ي اوني كه با رتبه 84 ده سال پيش پزشكي مشهد قبول نشده رو بذار. كارنامه يا سند و مدركت از اوني كه با رتبه 700 پزشكي تهران اورده رو هم بذار.
بعضي از رتبه هاي زير صد تجربي هم پزشكي تهران رو قبول نميشن.
عليرغم اينهمه داوطلبي كه در كنكور تجربي شركت ميكنند اما با رتبه ي بيشتر از 2000 منطقه يك و دو و بيشتر از رتبه ي 1000 منطقه سه مطلقا نميشه هيچ جا دندان يا پزشكي روزانه قبول شد.حتي زاهدان
شما بابت كامنت دروغ يا بي اطلاعاتي كه تو اين سايت مينويسي و به يه عده آدرس غلط ميدي روز قيامت بايد جواب بدي. (3974666) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۶:۴۱
عزيزم هشتاد و چهار منطقه سه بوده كه ميشه پنج هزار كشوري. يا كه صفرش رو برداشته بوده داداش! (3975058) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۲۰:۲۷:۱۲
واقعا وقتی منافع نامشروع زیاد شد طرف هزار جور دروغ میگه تا منافع را چهار صباحی دیگه حفظ کنه اما واقعیت اینه سال 1364 پذیرش پزشکی 6000 نفر بود که دانشگاه های علوم پزشکی زیر نظر وزارت علوم بودند بعد که به نوعی خودمختار شدند با توجه به منافع هیئت علمی های پزشکی ظرفیت پزشکی دولتی به حدود 2000 نفر رسیده این کلک و نقشه الان قدیمی شده و همه کاملا فهمیدند که برنامه چی بوده و چطور شده که به فاجعه امروز رسیدیم که منابع مملکتو میبلعن و کار هم نمیکنن جالبه که اونموقع جمعیت 40 میلیون بود و الان 80 میلیون (3976952) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۱۵:۲۰
به نظر بنده باید در وزارت بهداشت اقدامات زیر انجام شود:
1-ورود پزشکان هندی که بسیار باسواد و قانع هستند.
2-سه تا پنج برابر کردن پذیرش پزشک.
3-گرفتن تعهد 15 سال کار برای دولت با دستمزد معقول در ازای آموزش رایگان به پزشکان
4-برچیدن کارانه پزشکان
5-نصف کردن حق ویزیتها در مطب های خصوصی
6-اجازه طبابت در فقط یکی از حالتهای دولتی یا خصوصی
7-عدم اجازه فعالیت پزشکان در سایر شغل ها
8-اختصاص دادن قضاوت در مورد قصورات و تخلفات پزشکان به قوه قضاییه
9- (3973987) (alef-13)
 
یه پزشک فوق تخصص
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۱:۰۱:۲۸
افزایش ظرفیت دانشگاه کاملاً منطقی است . چرا وقتی پزشکان درآمدی بیست برابر سایر متخصصان دارند و کمبود پزشک دارم و بحران فارغ التحصیلان بیکار ظرفیت را افزایش نمی دهید . باید در وزارت بهداشت یه مدیر جهادی سر کار بیاد که با مافیای پزشکان همذات پنداری نکنه . روحت شاد دکتر غریب (3974230) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۰:۰۱:۱۱
عزیز شما صحبت از پزشک هندی می کنی ولی با یک پنجم درامدی که برخی از جراحان و متخصصان در بیمارستان های خصوصی دارند شما به راحتی میتوانی فارغ اتحصیلان دانشگاه هاروارد آمریکا را هم جذب کنی جراحی که بابت یک عمل 30 تا 50 میلیون تومان می گیرد ودر ماه حداقل 20 عمل انجام می دهد حداقل درامد 800 میلیون تومان در ماه و 10 میلیارد تومان در سال دارد که میشود 3 میلیون دلار اما همان فارغ التحصیل هاروارد پس از کسر مالیات به زحمت سالی ونه ماهی 300 هزار دلار درامد داشته باشد که همان گفته دکتر پزشکیان است.البته این ارقام شامل همه پزشکان نبوده و تنها قشری را که می توانند با گروگان گرفتن نجات جان مردم تجارت کنند شامل میشود.چاره کار هم افزایش تعداد متخصصین از طریق افزایش ظرفیت دانشگاه ها و دادن اجازه کار به پزشکان خارجی می باشد. (3974532) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۰۹:۳۷
آخه پروفسور تخصص ۱۵سال طرح بماته.کی بره فوق تخصص بخونه (3984445) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۳۴:۰۸
البته بدانید که در امریکا و کلا کمتر کشوری هست که پزشک مجانی درس میخواند تازه یک پولی هم دریافت میکند خوابگاه دارند کمک هزینه میگیرند اینها را باید جبران کنند نمیشود با پول مملکت درس خواند و تازه طلبکار هم باشند باید بخاطر هزینه هایی که شده کار کنند بستگان ما در خارج از ایران اگر با وام درس بخوانند باید ان وام را سالهای سال پرداخت کنند نه مثل ایران مجانی درس میخوانند پول تو جیبی هم میگیرند طلبکار هم هستند مگر شغل های دیگر در امدش با امریکا یکی است مگر کرایه ها مثل امریکا هست مگر استفاده از امکانات از جمله هوای سالم ترافیک روان بابا توالت عمومی داشتن مثل امریکا است که درامد پزشکان را با امریکا مقایسه میکنید خواهر زاده من وکالت میخواند مجانی نبود باید پول میداد با وجود انکه نخبه بود خوب پول میداد اواسط درس خواندن وام گرفت بعد از 8 سال هنوز دارد اقساط وام را پرداخت میکند پسر خاله من هم پزشکی میخواند در انگلیس باید سالیانه کلی پول بدهد با وجود انکه با سیستم تحصیلی انگلیس جزو نوابغ است و با نابغه ها است اما پول میدهد درس میخواند پس منت نگذارید باید بخاطر هزینه هایی که برایشان شده منت هم بکشند (3974015) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۷:۲۹
اشتباه مثبت دادم ملت ببخشند (3975061) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۴۲:۳۹
سلام خواهشمندم به همه ياد اوري شود كه دروغ از گناهان كبيره است (3974022) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۴۳:۲۹
من هم اگه حقوق چند صد میلیونی می گرفتم می گفتم کمه. کسی که ذینفع است حق قضاوت نداره. یک مرجعی بیاد بگه آیا حقوق یک میلیونی گرفتن عده ای و حقوق چند صد میلیونی گرفتن عده ای دیگر با عقل جور در می آید یا با شرع (3974024) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۰:۲۷:۴۹
نمیشه به بعضی از نظرها بیشتر مثبت داد؟ (3974557) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۴۶:۱۰
فوق لیسانس برق از دانشگاه شریف با رتبه زیر 500 کنکور ماهانه 2میلیون و پونصد درمیارم شکر خدا را میکنم و دلم به حال مهندسای بیچاره که با حقوق اداره کاری شاغلند میسوزه اون موقع این آقا میگه پزشکای ما درآمدشون کمتر از 297000 دلاره!!! (3974027) (alef-13)
 
امین
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۴۸:۳۷
من به خاطر مشکلی دوبار به یک متخصص مراجعه کردم.وقت گذاشتن پزشک برای من در این دوبار روی هم 5 دقیقه هم نشد. (3974028) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۵۰:۵۰
مهندس بیچاره (3974029) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۵۴:۳۱
تعداد پزشکان شاغل در شغل پزشکی 80 هزار نفر معادل 0.1 درصد جمعیت کشوره اما میزان درآمد این جمعیت چند صد برابر این عدده. تضاد طبقاتی به معنی واقعی کلمه به این میگن. (3974034) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۰۰:۰۹
اثبات کنندکه باسهمیه منطقه محروم وغیره پزشک نشده اندبچه های ماراپیاده کردیدوخودتان برموج کنکورسوارشدیدعاقبت به خیرشوید یه حساب بدیدپول براتون واریزکنیم. (3974039) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۰۱:۰۲
"در آمریکا به ازای هر هزار نفر 4.9 پزشک و در ایران به ازای هر هزار نفر 1.5 پزشک وجود دارد"

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون اگه تعداد پزشک زیاد بشه درآمدها دیگه نجومی نمیشه و مردم مجبور نیستن پول چند برابر بدن بابت خدمات با کیفیت پایینتر؟؟؟؟ (3974042) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۰۲:۰۲
در آمد مردم ایران در مقایسه با در آمد مرذم آمریکا مگر چقدر است . که پزشکان باید در مقایسه با پزشکان آمریکائیها در آمد داشته باشند . (3974043) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۱۰:۳۸
فرافكني بجاي جواب
اقاي محترم جذا فقط حقوق متخصصان را با همتاي امريكايي مقايسه مي فرماييد
بايد حقوق اموزكار پليس كارشناسكشاورزي دامپزشك رانند لوكوموتيو وخلبان و ارتشي را همه همه با همتاي خودشون محاسبه و بعد نتايج به نسبت سنجيد
شرفي (3974055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۱۷:۲۴
مگه قراره بابت درآمد زائی کارمند شهرداری یا اداره برق یا اداره ثبت به کارمندشون درصد بدن؟
همه اداره ها درآمد زائی دارن مگه قراره درصد بدن به کارمند؟
مسخره ترین حرف دنیاست (3974065) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۸:۱۱:۰۲
وقتی واسطه گری به بهداشت و پزشکی رسوخ می کند. هیهات (3974408) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۲:۰۷:۰۴
چرا چیزی که نمیدونی مینویسی.قبل از طرح پزشکان جراح با واسطه ها هماهنگ میکردن و لوازم جراحی را میگفتن فقط از فلانی بخر.الان دقیقا دست واسطه گری با طرح تحول کوتاه شده (3985417) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۱۷:۴۶
این مقایسه را جناب پزشکیان در برنامه" دست خط " اعلام کرده است . شخص غریبه و بی اطلاع عنوان نکرده است . (3974066) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۳۷:۲۶
مردم در ایران زندگی میکنند نه در آمریکا تا کی میخواهید مردم را به سخره بگیرید. (3974082) (alef-13)
 
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۴۷:۱۰
اقای معاون نمیدانند درامد امریکائیها حداقل 10برابر ایرانیها میباشد باتوجه به درامد توده مردم درایران فکر میکنم گرانترین کشور درکل دنیا باشد البته میگویند سیر ازگرسنه خبر ندارد این قا درامد بالای 100ملیون را با درامد 1ملیونی یکی میدانند. (3974090) (alef-13)
 
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۵۰:۲۲
نمی دانیم ما با آمریکا چه سنخیتی داریم که فقط پزشکان درآمدشان را با آنها مقایسه می کنند چرا مهندسان و معلمان و............را مقایسه نمی کنند حقیقا" پزشکان کشور ما خون بیماران را با تعرفه های بالا می مکند. و وزیر جدید فکر کرد با پول فقط می شود مدیریت کرد انصافا" باید وزیر بهداشت پزشک نباشد . و وضعیت کنونی بهداشت با پذیرش 100 برابری رشته پزشکی قابل حل است.و وزیران ناتوان باید کنار گذاشت.بجای پذیرش 2500نفر رشته پزشکی 25000هزار پزیرش کنید. (3974093) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۱:۵۲:۵۴
به نظر من از بس که پزشکان وقت کم دارند وسرشان به کار خودشان استسایتها به دنبال حرف کشیدن از پزشکان هستند غافل از اینکه انها سری به این سایتها هم وقت نمی کنند بزنند بنابراین خودتان را خسته نکنید واگر وزارتخانهای صلاح دیده که چنین حقوقهایی بدهد حتما درست تشخیص داده است شما هم در هر رشته ای هستید اگر تاب باشید درامد عالی خواهید داشت مثل مهندسی که فقط اسمش که روی ساختمان در حال ساخت می اید قیمتهای ان ساختمان چندین برابر می شود وخودش هم جز میلیاردر ها شده اشت یا وکلایی که خدا می داند برای هر کار چه پول هایی را طلب می کنند یا دبیر های به نامی که برای تدریس خصوصی پولهای بسیار بالایی می گیرند یا خیاطهای معروفی که بابت دوختن یک لباس پول زیادی دریافت می کنند بنابراین گیردادن به یک گروه دودش به چشم مردم خواهد رفت (3974097) (alef-13)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۱:۱۵:۰۷
این حرفای شما بی اساسه، درآمد یک معلم عادی روزی ۵۰ هزار تومان است در آمد یک پزشک عمومی که روزی ۵۰ تا مریض را با نوشتن اسم چندتا قرص ویزیت میکنه اگر از هر نفر ۱۰ هزار تومن بگیره میشه ۵۰۰ هزار تومن، این ماستمالی ها و پزشک تاپ و دبیر تاپ و خیاط تاپ مهندس تاپ حرف های بی معنا و توجیهات پوچ و بی ربط است. (3974235) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۴:۵۶:۴۱
تازه اینایی که اینجا به عنوان پزشک کامنت میزارن یا فک و فامیل پزشکان یا دانشجو پزشکی ولی واقعا همینه هر کسی تلاش کنه مزد زحماتشو میگیره بی شک
ردم ایران هیچ چیز جای تلاش رو نمیگیره
موفق باشین (3974293) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۰۲:۰۲
و ظاهرا مردم ایران از مردم آمریکا بیشتر حقوق میگیرن، نه؟
درآمدهامون رو به ریال محاسبه کرده و با عراق و افغانستان مقایسه میکنن و هزینه هامون رو به دلار و با امریکا و سوئیس (3974105) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۰۵:۵۵
درامد استاد با سواد ایرانی بسیار بسیار کمتر از ... (3974110) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۰۸:۴۱
طبق گفته وزیر بهداشت پزشک عمومی با حقوق 17 میلیونی حاضر به کار نشدند، حالا چطور آقای حریرچی می فرمایند متوسط حقوق متخصصین 17 میلیون هست، همین آقای حریرچی اول می گفتند متوسط درآمد متخصیین 5 میلیون می باشد بعد شد 11 میلیون و اکنون می فرمایند 17 میلیون با همین روند ایشان ادامه بدهند به همان 200 میلیون آقای پزشکیان خواهند رسید (3974111) (alef-13)
 
محمد
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۲۱:۴۸
جناب حریر چی تزریق یک امپول در زانو که سه ثابیه وقت نمی گیرد هفتاد وپنج هزار تومان در کجایی دنیا سراغ دارید ایا دریافت این مبلغ ظلم نیست ؟ (3974122) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۲۷:۵۰
باور کنید بسیار ی از مردم بخاطر شرایط بد بیمارستانها وهزینه های بالا وقتی مریض میشوند نمیتونند بیمارستان برن. بنده چند روز پیش در یکی از شهرستانهای استان خوزستان برادرم که جانباز است بدلیل معده درد بردم بیمارستان پیش دکتر اورژانس مجموعه هزینه های او با دارو و آمپول نزدیک 30 هزارتومان شد در حالیکه فقط دارو ها وآمپولها هم جنبه مسکن داشت ودرد او درمان نشد درضمن دفتر چه بنیاد جانبازان خدمات درمانی است.تازه من افراد زیادی در این شهر میشناسم که بیشتر دندانهایشون دارن خراب میشن حتی برای کشیدن آنها هم جرات نمیکنند به بیمارستان بروند وافراد که بصورت دوره گرد در شهر تجربه کشیدن دندان دارن میارن تو خونه دندانهای آنها را میکشند.وبهدشت دهان ودندان وهزینه های آن در کشور ما بسیار گران است.حالا آقاای معاون وزیر قبول کنید کسانی که پزشکانی که اسمی در این کشور پیدا میکنند خون مردم را میمکند . (3974127) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۳۸:۲۷
یکی به این آقا حالی کنه حقوق کارگر و کارمند ایرانی ها هم یک صدم کارگر و کارمند آمریکایی هست (3974136) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۵۰:۰۵
متوسط درآمد پزشکان متحصص آمریکا گاهی تا 700 هزار دلار هم می رسد. (3974145) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۲:۲۷:۵۲
غزیز اگر در آمریکا گاهی به 700 هزار دلار میرسد در ایران خیلی گاه از 700 هزار دلار هم میگذرد (3974272) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۳:۳۹:۰۰
اگه تعهد و اخلاق پزشکی رو رعایت کنند هرچه بگیرند حقشونه..متاسفانه اخلاق پزشکی رعایت نمی شود..باید پزشکانی که به دلیل قصور پزشکی باعث مرگ بیماران میشوند قصاص شوند..قوانین نظارتی وجود ندارد (3974173) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۳:۵۸:۴۸
آی مردم اینجا امریکا نیست . چرا نوبت به دکتر و مهندس و وزیر... رسید همه چی با امریکا قیاس میشه .این عین اختلاف طبقاتی است و این عنوان اگر واقعیت داشته باشه به نظر ما مردمی که شعارمان مرگ بر امریکاست وقاحت و بی شرمی است . نظر شما را نمی دانم اما این ره نه به سوی ترقی و پیشرفت و نه به ترکستان است. بیچاره معلم . بیچاره کارگر روزمزد . بیچاره عوام الناس (3974187) (alef-11)
 
خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۰:۰۴:۱۵
فقط تو ایران هست که در امد پزشک متخصص ،آرایشگر ؛فالگیر و یکسری هنربندان "ستاره های بازیگر !!!" بسیار ناعادلانه بالاست ،وقتی بازیگری برای نقش اول فیلم سینمایی و یک بازی زیر متوسط دویست تا سیصد میلیون میگرد هم باید حساس بود . اینگونه تخصیص درامدها ناعادلانه ست در صورتیکه هیات علمی دانشگاه با داشتن تخصص "PHD" نهایتا درامدش با خوشبینی سه تا چهار میلیون است . با اینکه همه متخصصین در سایر رشته های غیر پزشکی به اندازه متخصصین رشته های پزشکی تلاش می کند (3974192) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۰:۰۰:۳۲
آقای عزیز الان که دیگه دانشگاه آزاد به هر کس که پولش را بده PhD میده.به چی مینازی؟ (3984809) (alef-11)
 
سبحان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۰:۳۷:۵۶
من دانشجوی پزشکی هر وقت یه مهندس بجای 4 سال 7 سال درس خوند هروقت بحای 1روز تو هفته رفتن سرکلاس ارشد هفت روز هفته روزی 8 ساعت درس خوند هروقت 4 سال 21 شب توماه کشیک بیمارستان وایسادو شب تو بیمارستان خوابید هروقت تو سحترنن کنکورا عمومی و تخصص قبول شد هروقت نصف ما شغلش استرس داشت هروقت 2 سال رفت تو روستا کار کرد بیاد بگه درامد ما کمه
درامد 90 درصد جامعه پزشکی زیر 6 7 تومنه (3974220) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۵۴:۳۷
بنده هم دکترای تخصصی ریاضی دارم و دانشیار دانشگاه هستم و حدود 5 تومن میگیرم، یعنی شما از تمام ملت بیشتر خوندی درس؟؟؟ (3975548) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۶:۴۶:۵۹
من بارها جواب امثال شما را دادم.شما یه ساعت میری کارت میزنی و یه ساعت هم میای خونت.روز تعطیل هم میری با خانوادت تفریح.هر وقت ۲۳روز از ماه رفتی جایی که سگ بچه نمیزاد و شب تعطیلی نصفه شب یه عده اشرار جنازه آوردند بهت گفتن باید زنده بشه.پول پزشک طلب کن (3981763) (alef-11)
 
Mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۸:۴۵:۴۹
کامنت نذار درست و بخون!!! (3976048) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۲:۰۴:۱۸
والله حقوق متخصص ایرانی از امریکایی بیشتره و مالیات پرداختی متخصص امریکایی صدها هزار برابر پزشک ایرانی هست (3974262) (alef-3)
 
سالم
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۳:۱۷:۳۳
اگر درآمد یک پزشک زیاد هست برای این هست که زیاد هم کار میکند آیا تمام درآمدش را از یک نفر میگیرد ؟ یا اینکه از خواب و استراحتش زده و تا دیر وقت مشغول کار هست ؟ شما هموطن عزیز که از درآمد زیاد پزشگ ناراحت هستی آیا هنگام مراجعه به پزشک بیش از تعرفه ویزیت پرداخت میکنی ؟ (3974282) (alef-3)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۵:۰۲:۱۲
با سلام
یکی از دوستان من که متخصص مغر و اعصاب هستش در شهر بوستون آمریکا زندگی میکنه و یکی از بهترین هاست ازش پرسیدیم در مورد درآمدش میگه 12 ساله که کار میکنم با گرفتن یه وام 100 هزار دلاری توانستم یه خانه 360هزار دلاری بخرم و یه ماشین 45 هزار دلاری
با اینکه بیشتر بیمارانش مسوالین رده بالای هستن ولی طبق قانون حقوق میگیره هر ماه گفت 16هزار دلار که از مبلغ بابت مالیات و هزینه جانبی دیگر 12500دلار هزینه میکنم
واقعیتش آینه که اگر به اقتصاد و شرایط زندگی کشور ایران و آمریکا نگاه یا مقایسه کنیم .اگر یه متخصص 16هزار درآمد داره توی آمریکا که ازین مبلغ هم حدود 5500هم مالیات میگیرن با توجه به قانون کار و حداقل حقوق پایه یه کارگر عادی آمریکا باید حقوق پزشکان ما چیزی حدود 987دلار باشد (3974294) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۵:۰۲:۳۱
چند بار کامنت در جاهای مختلف گذاشته ام که تنها راه افزایش ظرفیت در رشته های پزشکی استّ. چیزی که پزشکان با ان مخالفت میکند.
مدام وزیر بهداشت میگوید که باید بیمه ها حمایت کنند یکبار نگفت که تعرفه ها بالاستّ. به عنوان کسی که 5 سال در خارج زندگی کرده ام میگویم که در انجا بیماران کرامت داشتند اما اینجا نه. حتی در فیلمهای خودمان این امر خیلی واضح است. موقعی که در فیلم پزشک از اتاق عمل بیرون میاید بزور حرف میزند و اگر هم حرف بزتد ان هم در حال راه رفتن و بدون توجه به همراهان مریض، گویی که انها از نژاد دیگری هستندّ.
هیچ دقت کرده اید که آمار پزشکانی که مهاجرت میکنند بسیار کم است زیرا صرف نظر از معتبر بودن مدرک انها انها درخارج در هیچ کجا نمیتوان چنین حقوق نجومی داشت.
آقایان مسول در وزارت بهداشت ایا دقت کرده اید که چقدر از عمر جوانان ایرانی و هزینه های انان در رقابت برای ورود به دوره.های پزشکی تلف میشود. لازم نیست که انیشتین باشی که این امار را دربیاوری.،رقابت بیش از 500 هزار نفر برای ورود به رشته هایی که تعدادپذیرش زیر ده هزار نفر است. این رقابت سنگی به خاطر در امد بسیار بسیاربالای پزشکی است. اگر مافیا نیست ظرفیت را را زیاد کنید مثل رشته های مهندسی. اگر ناراحتید که.با افزایش ظرفیت کیفیت پایین می اید باید گفت مگر الان کیفیت بالاست؟ یک معاون وزیر بهداشت میگوید که.پزشکان متخصص باید برای هرمریض 20 دقیقه وقت بگذارند. ایا این پزشکان ایقدر وقت میگذارند. شمایی که به کوچکترین اعتراض به ظاهر منفی به پزشکان در حد معاون وزیر قامت به پاسخگویی راست میکنید ایا برای راستی ازمایی وکنترل همین حرف وزارت خانه وقت میگذارید. تعیین کردن وقت ویزیت پزشکان کار بسیار ساده ای است و اگر بخواهید میشود.

جناب آقای حریری شما شعور مردم را به سخره گرفته اید. مگردیگر فارغالتحصیلان فاقد هوش و استعدادند که ار آمد انها اینقدر نسبت به پزشکان پایین.باشد. اگر حقوق پزشکان پایین است استعفا دهند. طیف پزشکی از جمله گروهی هستند که بعد از بازنشستگی همچنان دارای درامد بالا هستند (البته علاوه بر حقوق باز نشستگی).
در این مصاحبه و نظرات خوانندگان فقط حقوق و درامد پزشکان مد نظر بوده است. وارزیابی کیفی انها در مقایسه با خارج صورت نگرفته است.اگر برخورد پر از احترام پزشکان در خارج راندیده بودم رفتار پزشکان در ایران قابل تحمل بود.
دسترسی به پزشک و درمان نیاز هر فرد است و او.مجبور است که به هرنحو هزینه های پزشکی را بپردازد واین باعث شده که پزشکان هرچه که بخواهند بگیرند ولو در قالب تعرفه ها. افراد جامعه میتوانند عوض ماشبن لوکس ماشین معمولی سوار شوند و یا اصلا ماشین نداشته باشند اما همه انها در هر قشری که باشند مجبورند پزشک بروند و خود را درمان کنند.
تنها.راه.افزایش ظرفیت است و اگر پزشکان برنمیتابند میتوانید از خارج پزشک وارد کنید واین مستلزم این است که پزشکان اجازه دهند.

یک دکتری مهندسی (3974295) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۲۱:۲۵:۱۲
خدا کنه اگر طرح شما اجرایی شد اعضای خانواده خود شما را اول پزشکهای چینی و فله ای مداوا کنند (3989681) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۷:۳۵:۱۶
حرف آقای پزشکیان حدودا درسته البته ایشون هم از ارقام دقیق درآمد پزشکان اطلاع کافی ندارند هستند پزشکانی که تا 300 میلیون تومان هم می گیرند و در بعضی بخش ها مثل رادیوتراپی و خصوصا در کلینیک های تخصصی بخش خصوصی بعضا درآمدهای یک ونیم تا دو میلیارد هم دارند
کلا بی عدالتی محض در وزارت بهداشت و درمان حاکمه و چون تصمیم گیرنده خود پزشکان هستند امکان برقراری عدالت هم وجود نخواهد داشت ما که کارمند وزرات بهداشتیم همه چیزو داریم از نزدیک می بینیم و دستمون هم به جایی بند نیست (3974361) (alef-11)
 
دکتر مهندسی عمران
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۷:۴۵:۰۴
احساس فاصله طبقاتی نیست . واقعا فاصله طبقاتی خیلی زیادی وجود داره. من وقتی مهندسی رو شروع کردم همه دانش آموزهای همین کار رو میکردن. ولی الان با مدرک دکتری مهندسی عمران ماهی 2 میلیون درآمد دارم. این انصافه؟؟؟ (3974371) (alef-11)
 
يوسف
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۷:۵۴:۳۱
در آمريكا يك اشتباه كوچك پزشك او را به دادگاه و پرداخت جريمه سنگين و حتي زندان مي كشاند، چرا بايد درآمد پزشكان ايراني نزديك درآمد آنها باشد؟ (3974381) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۸:۰۳:۲۲
من یه مهندسم.فوق لیسانس و لیسانسم رو از هترین دانشکده های فنی این مملکت گرفتم. بیش از 20 سال هم سابقه کار دارم و در یک شرکت خیلی خوب مشغول کارم.درآمدم کمتر از یک دهم درآمد شغل مشابه در کشورهای دیگه دنیا ست.وقتی چنین است چطور میتونم هزینه درمانم رو معادل سایر کشورها پرداخت کنم. (3974395) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۸:۰۸:۰۷
آقای دکتر ایرج حریرچی
شخصی که این اطلاعات را ارائه کرده است از هم صنفان شما، وزیر بهداشت اسبق و به گواه دوست و دشمن از سالم ترین، صادق ترین و منصف ترین سیاستمداران این کشور است.
ما دیگر اظهارنظرهای شما را نیز به یاد داریم!!!
دریافتی های شما باید از سوی بیمارانی پرداخت شود که درآمد سرانه شان آمریکایی نیست.
در پناه حق سلامت باشید و منصف (3974404) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۸:۱۹:۰۹
واقعا متاسفم که یک اینچنین افرادی که از معشیت مردم خبر ندارند جز مقامات این نظام مقدس هستند . این افراد با در آمد های نجومی درکی از جامعه ندارند و فقط خودشان و خانواده شان و هم صنفی شان برایشان معنی دارند . انشاله در این دنیا و آخرت سزای اعمال خود را بدهند . آقای حریرچی کدام این متخصصین جای در کشورهای دیگر حتی آفریقای دارند ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! براتون متاسفم (3974420) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۸:۲۱:۰۹
متاسفانه جامعه پزشکی به خاطر پول جایگاه واقعی خود را از دست داده
جامعه دید خوبی نسبت به آنان ندارد
برخورد های خشن با پزشکان بخشی از واکنش های اجتماعی است
خودشان باید در رفتارشان تجدید نظر کنند
پزشکان سرمایه علمی این مملکت است نباید این سرمایه بیش از این لطمه ببیند
البته هزاران پزشک فدا کار و خوب هم داریم که قدر دان آنها هستیم (3974423) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۸:۲۳:۳۸
مردم به اشتباهات پزشکی بدبین شده اند این بدبینی شامل مسائل دیگر ازجمله حقوق آنها هم می شود ، سطح درامد مردم یک کشور را با مشابه همان کشور باید سنجید والا این مقایسه اشتباه ، باعث نتیجه گیری اشتباه می شود . (3974428) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۰۲:۴۴
یک کیس ساده و واقعی و حداقلی:
پزشک متخصصی را که من ناچارم ماهی دو سه بار خانواده ام را پیش ایشان ببرم، 45 هزار تومان است. ایشان در آدرسی که من می روم در هفته سه روز حضور دارد یعنی در مطب فعلی، ماهی 12 روز و در هر نوبت عصر از ساعت 16 لغایت 20 ، 30 مریض را ویزیت می کند.
به عبارتی
12 نوبت عصر در ماه ×30 نفر×45 هزارتومان= 16200 هزار تومان

فقط از محل کار 4 ساعته در دوازده روز در ماه (4×12 = 48 ساعت کار ویزیت در ماه)

و من با 15 سال سابقه و تخصص مهندسی (کارشناس ارشد برق از امیر کبیر) با حداقل 24 روز کار در ماه و در هر روز حداقل 9 ساعت، حداکثر ماهی 5 میلیون تومان درآمد دارم و این در تهران یعنی درآمد متوسط.

یعنی 24روز در ماه ×9 ساعت = 216 ساعت کار در ماه

پس حدود 5 برابر نسبت به ایشان کار می کنم و درآمدم یک سوم ایشان است.

سئوال:
چرا مناسبات جامعه به این شکل است و ایشان باید 15 برابر من فقط از محل ویزیت درآمد داشته باشد؟ در حالی که نه اختراعی کرده نه ابتکاری به خرج داده و نه به کسی بابت تشخیص اشتباه احتمالی پاسخگوست.

حالا که نمی توانید درآمد احاد جامعه فقیر و متوسط را افزایش دهید واقعاً چکار باید کرد که پزشکان به حق خودشان در تعادل با جامعه قانع باشند.
( به نظر من حداکثر درآمد سالیانه یک پزشک متخصص بایستی 3 برابر درآمد زندگی متوسط جامعه باشد ) (3974458) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۲۰:۳۱
آیا ایشون واقعا دکتر هستند ؟

چطور نمی فهمه باید نسبت حقوق رو با سایر مشاغل و با میانگین بسنجه ؟!!

واقعا نمی دونه تو امریکا خانه 13 میلیون دلاری هم هست که اگر یک پزشک جراح با میانگین 250 هزار دلار در سال و با در نظر گرفتن تورم صفر باید بیش از 50 سال پس انداز کنه تا بتونه اون خونه رو بخره

آخه عزیز من هزینه ها هم در آمریکا به دلاره


یک جراح نهایتا 350 هزار در سال درآمد داره که 3 برابر یک مهندس نرم افزاره

حالا شما حقوق 2 میلیونی که مهندس نرم افزار با بیش از 15 سال سابقه رو مقایسه کنید با درآمد یک پزشک جراح. (3974472) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۲۱:۰۹
نمیدونیم دم خروس راباور کنیم یاقسم حضرت عباس را .
توهمه این چندسال آقایان دروزارت بهداشت فقط میخواهند لاپوشانی کنن (3974474) (alef-11)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۲۵:۴۸
كلا تبعيض و نابرابري در جامعه امروزمان غوغا ميكنه
تبعيض پزشكان با مردم عادي يك نمونه است.
در مورد وكلا، قضات، نمايندگان مجلس، مديران دولتي، رانت خواران، ويژه خوران، زمين خواران و... اين واقيعت وجود دارد.
مسابقه اي براي چاپيدن و اندوختن در ايران راه افتاده متاسفانه! (3974480) (alef-11)
 
تابش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۳۰:۱۰
جالبه پزشكان درامد خودشان را به دلار حساب مي كنند و مقايسه مي كنند. اين گونه باشه تمام مشاغل در ايران وضعيت اسفباري دارند. گذشت زماني كه پزشك فقط يك حكيم بود (3974492) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۳۱:۰۳
افراد بی سواد و خود خواه این مملکت را ویران کرده اند (3974493) (alef-11)
 
6
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۴۲:۵۱
همش بخاطر تصمیم اشتباه وزیر و دولت در ایجاد طرح تحول سلامت هس... بی تدبیرها (3974507) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۴۳:۵۱
یک پزشک جراح در آمریکا اگر 270 هزار دلار در سال درآمد داشته باشد پس از کسر مالیات باقی مانده حدود 180 هزار دلار می شود و اگر هزینه زندگی حدود 100 هزار سالیانه را کم کنیم حدود 80 هزار دلار می تواند در سال پس انداز کند .لازم به ذکر است که مالیات در آمریکا تصاعدی است مثلن اگر شما 130 هزار دلار در سال درآمد داشته باشید حدود 30 هزار دلار مالیات آن می شودو 100 هزار باقی می ماند.

البته هزینه های دیگری مثل تعداد فزرندان و وضعیت فرد درنظر گرفته می شود.
مثلن برای هر فرزند حدود 4 هزار دلار از حقوق معاف از مالیات می شود. (3974510) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۹:۴۹:۱۷
به شما قول میدم نه تنها بیشتر نیست که چند برابر هستش (3974520) (alef-11)
 
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۰:۲۹:۱۶
بازنشسته بیچاره چه کند با این درامد کم و چندین بیماری کمر شکن وچندین سر عایله .برای دندان که اصلا هیچ کاری با این تعرفه ها نمیتواند بکند جز درد کشیدن و غورت دادن یک لقمه نون برای قلب و مغز و استخوانهایش که دیگر رمق و توانی ندارند چه کند یک اقای ارتوپد برای تزریق یک امپول سه ثانیه ای در شانه دویست هزار تومان غیر از پول ویزیت گرفت غرولند هم میکرد بدبخت بازنشسته پیر شده دیگر کسی به فکر او نیست.بالاخره خدایی هست. (3974560) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۰:۴۴:۱۴
درآمد متخصصان ایرانی چقدر از آمزیکایی ها کمتر هست؟
بفرمایید تا وزیر بهداشت از یارانه مردم جبران بفرمایند. (3974574) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۱:۵۴:۲۴
مقایسه درآمد پزشکان ایران و سایر جهان با حداقل دستمزد
آمریکا
حداقل درآمد سالیانه 24000دلار
متوسط درآمد 47230 دلار کمتر از دوبرابر حداقل
متوسط درآمد پزشکان جراح ۲۴۰۴۰۰ دلار حدودا 10 برابر حداقل درآمد و 5 برابر متوسط درآمد
انگلستان
حداقل درآمد سالیانه 15000 پوند
متوسط درآمد 27000 پوند نزدیک به دوبرابر حداقل
متوسط درآمد پزشکان 74000 پوند حدودا پنج برابر حداقل و سه برابر متوسط درآمد
آلمان
حداقل درآمد سالیانه -----
متوسط درآمد 2300 یورو
متوسط درآمد پزشکان 6800 یورو سه برابر متوسط درآمد
ایران
حداقل دستمزد در سال 94 ، 713 هزار تومان
متوسط دستمزد اعلام نشده اما احتمال زیاد دوبرابر حداقل است
متوسط دستمزد پزشکان متخصص در سال 92 (متوسط 94 را بدست نیاوردم)، 30 میلیون تومان ، حدودا 42 برابر حداقل دستمزد و 21 برابر متوسط دستمزد
اگر رشد دستمزد پزشکان را تا سال 94 سالیانه 20 درصد درنظر بگیری متوسط درآمد می شود 43 میلیون که حدود 60 برابر حداقل دستمزد و 31 برابر متوسط درآمد می شود (3974647) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۲۴:۳۶
عزیز جان تازه این مقداری که گفتی مال قبل از اجرای طرح تحول سلامته. با اجرای این طرح بود که کارانه های نجومی پرداخت شد من پزشک متخصص مغز و اعصاب سراغ دارم ماهی حدود 1 میلیارد در میاره کجای کاری. (3975511) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۵۰:۰۵
این پول نجومی کجاست.؟طرح تحول از دی۹۴ هیچ پرداختی نداشته.توهم هست؟ (3984201) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۹:۲۴:۰۲
از این واضح تر فکر نکنم بتونیم بگیم.

قانون مالیات رو هم در نظر بگیرید. (3976109) (alef-11)
 
جمال
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۲:۱۰:۰۹
در ایران دو صنف قدرتمند وجود دارد که مانع افزایش پزشک متخصص و دندانپزشک ووکیل دادگستری در کشورند تا بتوانند منافع صنف خود را به صورت بی سابقه برخلاف سایر ملل در جهان تامین کنند نخست سازمان نظام پزشکی و دوم کانون وکلا این در حالی است که ده ها هزار پزشک عمومی کم کار و حدود سیصد هزار نفر فارغ التحصیل و دانشجوی بی کار رشته حقوق در کشور داریم تنها راه هم مانع اعمال نفوذ این دو صنف در کشور می باشد (3974662) (alef-13)
 
m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۲:۵۷:۵۱
مردم به عدالت در دریافتی های پزشکان بی اعتماد هستند شما خودت رو اذیت نکن (3974717) (alef-11)
 
كيان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۰۸:۵۲
دست اندركاران سايت وزين الف با عرض سلام و تشكر از شما كه خيلي حرفه اي عمل مي كنيد. خواهش مي كنم نظرات مردم را به صورت يك گزارش مختصر براي مسئولان بهداشت و نمايندگان(حداقل اعضائ كميسيون مربوط) و بخصوص جناب آقاي حريرچي بفرستيد. ممكن است حوصله نداشته باشند واكنش مردم را در سايت دنبال كنند. فايده اين كار اين است كه بخشي از مسئولان متوجه مي شوند كه طرف حساب حرفهاي شان چه كساني هستند و به جاي توهين به شعور مخاطبان، سنجيده تر حرف بزنند. (3974733) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۱۹:۰۳
پزشک سونو گرافی رامی شناسم که سه سال است هم دولتی کار میکند هم مطب دارد به گفته خودش ماهی صدو پنجاه میلیون درامد دارد فقط هم در املاک سرمایه گذاری میکند البته در استان محروم کار میکند ودر شهرهای بزگ باین سه سال کار کلی ملک خریده. (3974850) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۰:۵۳:۱۴
طرح تحول فقط برای تخصص و راذیولوژی پول آورده (3983344) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۲۶:۲۴
كسي كه گفته درامد پزشكان ايرانبيشتراز امريكاست خودش يك پزشك جراح ومتخصص است وخوب ميداندچه ميگويد ضمن اينكه اعتمادمردم به امثال شما كم است (3974867) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۶:۱۲
در بحث قصور پزشکی جرا به تعهد انها قیاس نمیشود و هم ایشان همیشه همه قصورات را تبرئه میکند . (3974948) (alef-11)
 
سالمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۰:۵۳
اظهارا ت آقای پزشکیان صحت دارد.آنچه آقای حریرچی بیان نموده اندواقعی نیست .درکشور آلمان یک پزشک متخصص 5هزاریورو ماهانه درآمددارد اما درکشور ما.....
درتبریز بعضی ازپزشکان درآمدماهانه شان 300الی 400میلیون تومان است. بازهم زیرمیزی می گیرند.درکشورهای اروپایی به مهندسان اهمیت می دهند امادرکشور ما همه می خواهن فرزندشان پزشک شود. (3974965) (alef-11)
 
مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۳۱:۳۲
کجای درآمد و وضع زندگی مردم ایران مثل آمریکایی هاست که دکتر هایمان خود را با درآمد آنها مقایسه می کنند. در کشوری که حقوق کارگری از 700 هزار تا یک میلیون با حداقل 4 سر عائله است، یا نه ! حقوق کارمندی هم بین 1 و حداکثر 2 میلیون است بخدا خجالت دارد که در آمد و دریافتی دکتراها با آمریکای ها مقایسه شود. سرانه درآمد ایرانی ها را هم مثل آمریکایی ها کنید انوقت در خصوص درآمد پزشکان قطعا به توافق می رسیم . (3974995) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۷:۰۶
کسانی را که اینطور مسایل را با خارج از کشور مقایسه می کنند یا بی انصافند یا اینکه از انصاف بویی نبرده اند اینجا ایران است نه امریکا مگر انهایی که در این کشور درس خوانده اند از سر مایه مردم استفاده نکرده اند پس بیت المال مال کیست مگر مال این ملت نیست انها استفاده کرده و به جایی رسیده اند حالا موقع کار کردن درامد امدیکاییهارا به رخ مردم می کشید (3975059) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۵۴:۵۳
چرا واقعیت را انکار می کنید. وقتی متوسط درآمد یک پزشک عمومی بیش از 4 برابر یک هیات علمی دانشگاه در وزارت علوم است درآمد پزشک متخصص ده ها برابر یک هیات علمی وزارت علوم است که از نظر علمی با پزشک متخصص برابر است. (3975161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۹:۴۲:۲۴
خانم یا اقای علوی مگر کسی جلو تان را گرفته بود که پزشک نشدید تنها مانعی که سر راه مشتاقان این حرفه است ان کنکور ودوازده سال زحمت شبانه روزی است برکسی پوشیده نیسات که حتی قبل از انقلاب پزشکان بعد از تجار ومالکین بزرک درامد بیشتری از دیگران داشتند ولی امروز شغلهایی به روی کار امده که درامد پزشکان در برابر انها خیلی کم است مثل ارایشگران دلا لان سوپری ها تما بازاری ها فال گیرها وکیلها مدارس انتفاعی کار واشها مکانیک ها نقاشها هنر مندان مجریان رانندگان کامیونه وتریلی ها موسسه های زبان وکلیه کلاسهای اموزی شی وتمام وارد کنندگان کالا اتلیه ها که اکثرا یا بیسواد هستند ویا خیلی درس نخوانده اند در هر صورت هر کس هر چه قدر در می اورد نوش جانش باد به غیر از فالگیرها ورمالها (3975443) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۱۶:۱۱
غافل آنهایی که از فرط علاقه به منافع ملی از دریافت یارانه انصراف دادند و نمی دانستند یارانه شان به جیب پرنشدنی پزشکان واریز خواهد شد.خدا را شکر که به دلیل یک قسط ماهیانه 138 هزار تومانی که داشتم در آن زمان انصراف ندادم و موکول کردم به اتمام اقساط اما الان اگر ثروتمند اول ایران هم باشم از دریافت یارانه انصراف نخواهم داد. (3976165) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۵:۵۸:۵۲
همه تون باسهمیه مناطق محروم پزشک شدیددرحالیکه بچه های تهران هم ازمناطق محروم وضعیت بهتری نداشته وندارند.مااززمان تعطیلی دانشگاه ها وانقلاب فرهنگی روندکارکنکورراناظریم وپی گیر.
ازاصالت پزشکان که ازکدام شهرند هم خیلی راحت به زادگاه وزمان ورودشان به دانشکده ها اطلاع پیدامی کنیم اینطورهم نیست که مردم ندانندکی به کیه وچی به چی. (3976556) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۷:۲۸:۳۵
چرا خودتان گول میزنید. همچین میفرمایید مهاجرت مهندسان انگار اغلب مهاجرت میکنند. نه عزیزم بزور از جمعیت کل مهندسان نیم درصدشون سطح علمی قابل قبول برای کشورهای مهاجر پذیر دارند.
وقتی توی هر شهرستان کوچکی با هر شرایطی تولید فله ای مهندس میکردیم باید میدونستیم چی تولید میکنیم.
شرط اول رشته های مهندسی قابلیت فنی و کارآفرینی هست که اغلب فارغ التحصیلان این رشته ها فاقد آن هستند.
اتفاقا رکود و بیکاری بخش عمده اش حاصل بی کفایتی فارغ التحصیلان مهندسیه.
هر گردی گردو نیست. و هر کسی که یه لیسانس فنی به هر شرایطی و در هر ده کوره ای گرفته مهندس نیست.
اتفاقا مهندسان واقعی درامدشون در بخش خصوصی چندین برابر بهترین پزشکان هست. (3976693) (alef-13)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۱:۳۴:۲۲
اره واقعا.ای کاش من هم بابای پولدار داشتم الان مثل خیلی از آقایان در مالزی و انگلیس و ... دکتر متخصص میشدم.همچین خودشون را قبول دارند انگار شاخ غول را شکستند (3981014) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.