نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397373
انتقاد امام جمعه قم از برگزاری کنسرت در این شهر و آزرده شدن مراجع تقلید
تاریخ انتشار : جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰
تسنیم نوشت:امام جمعه قم با اشاره به برگزاری کنسرت در قم گفت: در چنین شهری هر گناهی که این حرمت آن‌ را بشکند از دید ملت شریف قم و ملت محکوم مطرود است، در این اتفاق مراجع عظام تقلید آزرده شده‌اند.

آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه که در مصلی قدس استان قم برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و عاشورای حسینی اظهار داشت: ما همه عاشقان عاشورا و پیروان مکتب سیدالشهدا(ع) هستیم، عاشورا گوهر نابی است که فقط برای عصر خود نبود بلکه فراتر از همه نسل‌ها و عصرها بود.

امام‌جمعه قم عاشورا را مظهر اخلاص و فداکاری برشمرد و عنوان کرد: عاشورا ذخیره الهی است و در گردونه تاریخ محو نشد و نمی‌شود، امروز با نگاهی به قرن‌های پیشین عاشورا بیش‌ازپیش نورافشانی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه امروز حماسه کربلا برافراشته‌تر و خاطره آن در ذهن بشریت زنده‌تر است گفت: عاشورا مجموع درس‌های بزرگ اسلام و جلوه همه حقایق دین است، عاشورا پشتوانه اسلام و انقلاب اسلامی است.

رییس جامعه‌المصطفی با تاکید براینکه در برهه کنونی هنوز هم عاشورا نقش‌آفرینی می‌کند بیان کرد: در آستانه این ماه باید عاشورا را هم شناخت و هم بزرگداشت و نهایت عاطفه را به آن در قالب هیئت‌ها و عزاداری‌ها تقدیم کنیم.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه باید معرفت به عاشورا را در قالب هیئت‌ها و عزاداری‌ها افزون کرد اظهار داشت: همه باید حقیقت این گوهر ناب به جامعه عرضه کنند، این واقعه عظیم باید حتی در جهان تجلی کند.

به گفته امام‌جمعه قم، در عزاداری‌های عاشورا راست‌گویی و انعکاس درست حوادث عاشورا، اخلاص و صدق، دوری از خرافات و عوامل وهن مذهبی و انتقال پیام‌های عاشورا در هیئت‌های عزاداری باید موردتوجه باشد.

امام‌جمعه قم با اشاره به اینکه اتصال دین و امتزاج دین از مهم‌ترین پیام‌های عاشورا است افزود: در عاشورا حماسه و مقاومت نهفته است، نباید عزاداری‌هایی برگزار شود که روح آن از حماسه سیاسی عاشورا بی‌خبر است.

رییس جامعه المصطفی خاطرنشان کرد: در نگاه اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی نگاه سیاسی عاشورا را حذف می‌کنند مگر می‌شود حماسه سیاسی عاشورا را نادیده گرفت؟

وی ادامه داد: در حوادث بحرین، یمن و سوریه در برابر اسرائیل، غداران خون‌خوار تاریخ و استکبار بدعهد و بدقول اطمینان می‌دهیم که ایران در مسیر عاشورا می‌ماند و پرچم مقاومت عاشورا و انقلاب اسلامی را در ایران و عالم در اهتزاز خواهد بود و فریاد ما "هیهات مناالذله" است.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه در ایام عاشورا با امربه‌معروف و نهی از منکر گره‌خورده است گفت: این موضوع روح عاشورا بود و حقیقت عاشورا در شعار امربه‌معروف و نهی از منکر خلاصه می‌شود، این فریضه یک وظیفه همگانی است.

امام‌جمعه قم با بیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر در برابر همه مفاسد باید با ضوابط خود باشد تصریح کرد: همه باید برای اجرای این فریضه بزرگ قیام کنند، مبارزه با مفاسد، خطرها و انحراف‌ها مطابق ضوابط اهمیت دارد.

رییس جامعه المصطفی با اشاره به برگزاری کنسرت در قم اظهار داشت: همه ایران مهم است اما قم پایگاه انقلاب و جایگاه آشیانه خاندان پیامبر(ص) باید گرامی نگه‌داشته شود، قم باید الگوی شهر پاک، معنوی، عفاف و حجاب و برای همه ایران و جهان نمادی از یک شهر اسلامی باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید در شهر اسلامی نشاط و شادابی و توجه به نیازهای جوانان رعایت شود عنوان کرد: در چنین شهری هر گناهی که این حرمت را بشکند از دید ملت شریف قم و ملت محکوم مطرود است، در این اتفاق مراجع عظام تقلید آزرده شده‌اند، تأکید ما بر این است که باید به ارزش‌ها احترام گذاشته شود و نصایح علما و بزرگان دینی پشتوانه همه است.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه مسئولان گفتند که پیگیری‌های لازم برای جبران این اقدام صورت گرفته است گفت: ارزش‌های متعالی اسلام و حرمت موازین اسلام باید موردتوجه باشد و نباید از آن‌ها کوتاه بیاییم، از کسانی که اعلام همراهی می‌کنند تشکر می‌کنیم.

امام جمعه قم با اشاره به فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی عنوان کرد: نیروی انتظامی در تأمین امنیت کشور نقش برجسته‌ای دارد و بیش از ۵۰ مأموریت مهم بر عهده این نیروهای خدوم است از همین رو باید سلامت و صلابت، اخلاق نیکوی نیروی انتظامی، دانش فنی، ارتباط با مردم و آمادگی و اقتدار در سر لوحه اقدامات آن باشد.
 
کلمات کلیدی : کنسرت+کنسرت در قم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۰:۳۹:۱۷
این چ تصوری از کنسرته آخه (3956777) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.