توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467573
سخنگوی وزارت کشور: اجازه اخلال در سخنرانی نامزدها را نمی‌دهیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۸
نهادهای انتظامی،اطلاعاتی و قضایی از حق قانونی کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری صیانت می‌کنند

سخنگوی وزارت کشور گفت: وزارت کشور، نهادهای انتظامی و اطلاعاتی و دستگاه قضایی با مشارکت و همراهی هم از حق قانونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری صیانت می‌کنند و نمی‌گذارند عده ای در مقابل این حق قانونی نامزدها ایستادگی کنند.

سيد سلمان سامانی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در پاسخ به این سئوال که چه تدابیری اندیشیده شده که برگزاری سفرهای استانی یا سخنرانی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مراسم های تبلیغاتی با آرامش و امنیت مطلوب برقرار شود و عده ای نخواهند با تنش آفرینی و ایجاد اختلال آن برنامه ها را برهم بزنند یا دچار حاشیه کنند؟ گفت: تبلیغات نامزدها چه در فضای مجازی و چه در فضای واقعی نشست ها و تجمعات و سخنرانی ها در مدت زمان قانونی انجام می شود.

وی افزود: این جزء حقوق نامزدها است که در یک فضای امن و آرام بیایند به صورت ایجابی ویژگی ها و برنامه های خود را برای رسیدن به نقطه مطلوب را اعلام کنند.

سخنگوی وزارت کشور اظهار کرد: وزارت کشور به عنوان مجری برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و نهاد متولی امنیت عمومی از طریق شوراهای تأمین این مسئله را از ماه ها قبل به عنوان مهمترین راهبردهای تأمین امنیت کشور مدنظر داشت.

وی ادامه داد: دستورالعمل های مشخصی در شورای امنیت کشور برای تضمین امنیت برگزاری اجتماعات قانونی مصوب شد که در این دستورالعمل وظایف و اختیارات هر یک از نهادها اعم از امنیتی، انتظامی و قضایی به صراحت آمد و اینکه اعلام شد تصمیم گیری برای صدور مجوز از طریق شوراهای تأمین انجام شود.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: در تعاملی که وزارت کشور با ستاد پیشگیری از وقوع جرائم و تخلفات انتخاباتی در قوه قضائیه داشت، مصوب و به تمامی دادستانی های کشور ابلاغ شد که براساس این مصوبه شورای امنیت کشور، دادستان ها به عنوان مدعی‌العموم نهایت تلاش خود را انجام دهند که اجتماعات قانونی انتخاباتی در کمال امنیت و آرامش و بدون تعرض به افرادی که در این اجتماعات مشغول سخنرانی هستند انجام شود. از طریق فرمانداری ها ما پیگیری های خود را داشتیم که انشاءالله تا پایان مدت زمان قانونی تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در تمامی شهرستان ها این مسئله به نحو شایسته ای انجام شود.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر عده ای بخواهند برنامه سخنرانی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را به هم بریزند چه عواقب قضایی برای آنها متصور است؟ گفت: قطعا اگر اجتماعی مجوزهای قانونی لازم را کسب کرده باشد و براساس مجوز قانونی تشکیل شده باشد، تمامی ارکانی که در این حوزه مسئولند از وزارت کشور، نهادی های انتظامی و اطلاعاتی و دستگاه قضایی با مشارکت و همراهی که با هم دارند، از این حق صیانت خواهند کرد و نخواهند گذاشت عده ای در مقابل این حق قانونی نامزدها ایستادگی کنند.

سامانی درباره اعتراض امروز برخی افراد حین سخنرانی حسن روحانی در حرم امام (ره) و تدابیر پیشگیری از وقوع موارد مشابه هنگام سخنرانی همه نامزدها گفت: این موضوع خاص را هم از طریق استانداری پیگیری می کنم. آنچه مسلم است برای ما ملاک رعایت مُر قانون و در این تجمعات از ابزارهای پیشگیرانه و نهایتا برخوردهای موثری که با اخلالگران احتمالی توسط قوه قضائیه باید انجام شود پیگیری های لازم را به عمل می آوریم.

سخنگوی وزارت کشور تأکید کرد: قطعا در بحث تأمین امنیت تجمعات، برابری بین نامزدها وجود دارد. اعمال همه تدابیر لازم برای حفظ حقوق همه نامزدها و طرفداران آنها یک اصل است.
 
کلمات کلیدی : وزارت کشور+انتخابات ۹۶+انتخابات ریاست جمهوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.