توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407371
انتقاد پوتین از اقدامات غرب در سوریه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰
رئیس‌جمهوری روسیه با انتقاد از اقدامات غرب در سوریه تأکید کرد: «کشورهای غربی از تروریست‌ها در سوریه برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند.»

به گزارش فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه روز پنج‌شنبه در نشستی به میزبانی موسسه «والدای» حضور یافت.

وی در ابتدای سخنرانی‌اش به انتقاد از سیاست‌های غرب پرداخت و گفت پرورش گروه‌های شبه‌نظامی برای مقابله با شوروی در افغانستان جهان را به آشوب کشید و تهدیدی بزرگ برای کشورها ایجاد کرد.

او از سیاست اعمال تحریم علیه کشورها هم انتقاد کرد و گفت: «اعمال تحریم و مجازات‌های اقتصادی بر خلاف قوانین سازمان تجارت جهانی است.»

پوتین در ادامه در خصوص برخی اظهارات درباره حمله احتمالی به روسیه نیز گفت: «پیش‌بینی‌های کشورهای غربی مبنی بر احتمال حمله روسیه به کشورهای دیگر، هیچ پایه و اساسی ندارد.»

رئیس‌جمهوری روسیه درباره اوضاع سوریه نیز تأکید کرد: «ما در سوریه به هیچ عنوان شاهد جنگ تمام عیار غرب علیه تروریسم نیستیم».

وی افزود: «غرب از تروریست‌ها برای دستیابی به اهداف شخصی خود استفاده می‌کند. برخی از کشورهای غربی این گروه‌های تروریستی را تسلیح کرده و آن‌ها را آموزش می‌دهند، چراکه می‌خواهند از آن‌ها برای پیشبرد اهدافشان استفاده کنند. این کشورها باید بدانند که این اقدام غلط است، چراکه افراط‌گرایی از آن‌ها باهوش‌تر و قدرتمند است.»

پوتین همچنین تأکید کرد: «غرب تا کنون جبهه متحدی برای مبارزه با تروریسم در سوریه تشکیل نداده و تنها اقدامش به راه انداختن خونریزی در این کشور خاورمیانه است».

او در ادامه گفت: «پیشنهاد ما برای تشکیل یک جبهه متحد برای مبارزه با تروریسم نادیده گرفته شد و تلاش برای توافق با دولت آمریکا درباره سوریه با شکست مواجه شد».

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اتهامات مطرح شده از جانب برخی مقامات آمریکایی درباره تلاش ادعایی مسکو برای اثرگذاری بر نتایج انتخابات آمریکا گفت: «آیا واقعا تصور می‌کنند که روسیه می‌تواند بر انتخابات آن‌ها اثر بگذارد؟ مگر آن‌ها یک جمهوری ورشکسته هستند؟»

پوتین تأکید کرد: «طبیعی است که مشغول کردن مردم با این ادعا که روسیه حمله سایبری انجام داده، ساده‌تر از حل مشکلات مردم ایالات متحده است.»
 
کلمات کلیدی : پوتین+غرب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.