توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419170
واشنگتن پست:
لغو برجام شکاف آمریکا با 5 کشور دیگر را موجب می‌شود
روزنامه آمریکایی در یادداشتی به رییس جمهور منتخب این کشور توصیه کرد در قبال برجام رفتار عاقلانه‌ای اتخاذ کند، زیرا لغو برجام شکاف آمریکا با 5 کشور دیگر را موجب می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در شماره روز سه شنبه خود در یادداشتی با عنوان این‌که «ترامپ نباید توافق اتمی با ایران را پاره کند» نوشت: پاره کردن توافق اتمی هیچکدام از رفتار‌های تجاوزکارانه ایران در منطقه را رفع نخواهد کرد بلکه موجب ایجاد شکاف بین آمریکا و دیگر کشورهای حاضر در این توافق می‌شود. انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه تحریم‌های جدید بر ایران را مادامی که این کشور نقض تعهدی از خود نشان نداده، اعمال نمی‌کنند.

بر این اساس، تاکنون با وجود برخی موارد جزیی، نقض تعهدی رخ نداده و تهران ذخایر اورانیوم غنی شده خود را تا 98 درصد کاهش داده و دو سوم سانتریفیوژ‌های خود را در انبار قرار داده و تاسیسات اتمی قادر به ساخت پلوتونیم را از کار انداخته است.

در برهه کنونی خطری کمی از جانب ایران  در زمینه تلاش در تولید یک سلاح اتمی وجود دارد اما در صورت لغو توافق این امر محتمل می‌شود و موجب تفکر دولت ترامپ به نبرد می‌گردد.

 در ادامه این یادداشت آمده است: همه موارد مبین این هستند که ترامپ به سخنان افرادی ضد ایرانی چون ژنرال « جیمز ماتیس» نامزد تصدی سمت وزیر دفاع آمریکا گوش فرا می‌دهد.

ماتیس خود از منتقدان توافق اتمی ایران بود  و در سخنرانی 5 خطر از جانب ایران که عبارتند از: تهدید اتمی، چالش‌های دریایی، توسعه موشک‌های بالستیک، حملات سایبری و عملیات خرابکارانه را بر شمرده بود. 

در خاتمه یادداشت آمده است: در هر حال این توافق ولو موقت، موردی مهار کننده است و ترامپ باید بجای تمرکز بر سخنان دیگران رفتار عاقلانه‌ای در پیش گیرد.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.