نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275576
هشدار ایران به عربستان درباره جنگنده‌ ها
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۳
ایران درباره «پیامدهای جدی» حملات هوایی بیشتر عربستان سعودی به نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا هشدار داده است.

به گزارش تسنیم، غلامعلی خوشرو، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، سه‌شنبه (۱۹ خرداد) با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت اظهار داشت در دو ماه گذشته جنگنده‌های عربستان دو بار به مناطقی در نزدیکی سفارت ایران در پایتخت یمن حمله کردند.

این در حالی است که ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در حملات ۳۱ فروردین و ۴ خرداد به شدت آسیب دید.

نماینده ایران در نامه خود به شورای امنیت نوشت: «مایلم هشدار دهم که تکرار حملات هوایی مشابه در آینده در نزدیکی مقر نمایندگی دیپلماتیک کشورم می‌تواند پیامدهای جدی از جمله برای ایمنی و امنیت دیپلمات‌های ایرانی در صنعا داشته باشد.»

خوشرو همچنین از شورای امنیت خواست فورا موضوع حمله نظامی عربستان سعودی به یمن را بررسی کند.

حملات عربستان سعودی به یمن با هدف تضعیف انقلابیون حوثی انصارالله و بازگرداندن عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور پیشین فراری این کشور، از ۶ فروردین آغاز شد.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، بیش از ۲۰۰۰ نفر تاکنون در حملات عربستان به یمن کشته شدند.
 
کلمات کلیدی : عربستان+سفارت ایران+یمن
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۲۱:۵۶
مایلم هشدار دهم که تکرار حملات هوایی مشابه در آینده در نزدیکی مقر نمایندگی دیپلماتیک کشورم می‌تواند پیامدهای جدی از جمله برای ایمنی و امنیت دیپلمات‌های ایرانی در صنعا داشته باشد.
اینه هشدارتون؟ (2953098) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۰۸:۳۴:۱۱
خدا قوت بده برای این این هشدار ؟!!!!! وقتی از ابتدا این دولت در همه عرصه های سیاسی کوتاه آمدید و به قول رییس جمهور تعامل !!!! کردید آنها اطمینان دارند اکگر بتر از این هم عمل نمایند ما تا انتها ایستاده ایم تا هر کاری بکنند . مثل ارسال کمکها به مظلومین یمن از طریق هوا و دریا . به کشتی ما دولت عربستان اجازه نمیده در بندر یمن پهلو بگیره !! این دیپلماسی تعامله ؟!!! موضوع تاسف بار جده .و. . . . (2955703) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۴۴:۰۷
این که ما هشدار بدیم امنیت دیپلماتی ما به خطر می افته واقعا تاثیری هم داره؟؟؟ وقتی دیپلماتی مارو تو مزار شریف شهید کردن یا تو یمن گروگان گرفتن و .... از مجامع بین المللی چیزی دیدیم؟؟ واسه اونا قوانین و مقررات بین الملل در حد جک و شوخیه. (2953155) (alef-13)
 
ریءوار
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۱۹:۰۵
آره اونام ترسیدن و دیگه قول میدن بحرفمون گوش بدن!
درست مث سرنگونی جنگنده فانتوممون در زمان جنگ و یا کشتار زائرامون در دهه 60 ویا تحریک ترروریستای جیش العدل و... و یا توطئه ی نفتی سال گذشته که کمر اقتصادمونو له کرد و یا ... (2953219) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۴۸:۱۳
مثلا چکار میکنید ؟؟؟؟ مثل ماجرای کشتی ایرانی رفتار می کنید ؟؟ (2953292) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۳:۵۴:۳۸
لعنت خدا و پیامبر(ص ) بر آل سعود (2953627) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۴:۲۶:۱۹
لعنت خداوند براین قوم کافر و ظالم انشااله که گرفتار تیر غیب الهی و عذاب الهی بگردند و خداوند نسلشان را نابود کند شاهزاده های وهابی و پیر کفتار عربستان همگی از نسل کفار زمان قبل از اسلام و و دشمنان لجوج و ابو جهل زمان پیامبر هستند مثل مفتی هاو شاهزاده های وهابی مانند این ایه از سوره قران مجید است

4مَثَلُ الَّذینَ حُمِّلُوا التَّوْراةَ ثُمَّ لَمْ یَحْمِلُوها کَمَثَلِ الْحِمارِ یَحْمِلُ أَسْفاراً بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذینَ کَذَّبُوا بِآیاتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمینَ5قُلْ یا أَیُّهَا الَّذینَ هادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّکُمْ أَوْلِیاءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ

5) کسانی که مکلف به تورات شدند ولی حق آن را ادا نکردند ، مانند درازگوشی هستند که کتابهایی حمل می کند ، ( آن را بر دوش می کشد اما چیزی از آن نمی فهمد ) ! گروهی که آیات خدا را انکار کردند مثال بدی دارند ، و خداوند قوم ستمگر را هدایت نمی کند! (2953715) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۴:۵۰:۵۷
ماهمه آماده ی جنگیم (2953773) (alef-13)
 
انصاری
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۵:۰۶:۳۵
مرگ بر سعودی های نجس و کثیف وحرامزادگان وهابی (2953822) (alef-13)
 
نعیم
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۶:۰۱:۴۲
آفرین آفرین یه کم قاطع وخشن باشید.دشمنان ایران زبان خوش وتواضع را به حساب ترس میگذارندچون اصلا فهم ودرک کاملی از رفتارایران ندارندوزبانشان زبان زور است.کره شمالی راببینیدهیچکس جرات ندارداز آنان حساب وکتاب پس بگیردچون با آنان مقابله به مثل میکندوباجدیت به تهدیدهایشان پاسخ میگوید.کجای دنیا دیده ایدخنده وخوشرویی با ستیزه جویان زورگو کارسازباشد.زورمان را به التماس ندهیم وبااحدی رودربایستی نداشته باشیم حتی دررابطه با متخلفان داخل کشور.راه درست اینست!!! (2954005) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۶:۲۳:۵۷
آل سعود منطقه را ناایمن کرده.. ولی آخر خودش در این آتش خواهد سوخت (2954085) (alef-13)
 
amin
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۶:۳۷:۱۲
از وقتی که کشتی به یمن نرفت فهمیدیم همش الکی حرف میزنید شما اگر میرفتید یمن ما پشت شما بودیم واسه جنگ. حالا هم خوده سفارت بزنه باز میگید یبار دیگه بزنه فلان کار میکنم . وقتی یبار جواب دردناک دیدن عربستانیا حالیشون میشه با دم شیر بازی نکنن (2954142) (alef-13)
 
داود
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۷:۳۰:۳۶
عجب هشداری دادی!!!
چرا از موضع ضعف هشدار دادی؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر میکنی که این هشدار ضعیف اثری داره؟
حمله به سفارت، مثل حمله به خاک کشور صاحب سفارته.
چرا هشدار جدی ندادی؟ با این هشداری که دادی، ما رو در حد یک کشور کوچک و ضعیف نشون دادی.
پس غیرت ایرانیت چی شده؟ ؟؟؟؟؟؟؟

سایت الف؛ خواهشا نظرم رو نمایش بده.
با تشکر (2954313) (alef-13)
 
ابولفضل
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۱:۵۶:۳۶
با قدرت بيشتر برادر،
مثلا : در صورت تكرار حمله به سفارت ايران ،اين حمله را حمله به كشور ايران ميدانيم و مقابله به مثل خواهيد كرد (2954971) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۲:۳۷:۱۶
الکی حرف نزنید کی به حرف شما گوش میده کشتی نجات چی شد (2955074) (alef-13)
 
مرز نشین
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۲:۵۱:۱۷
مرگ بر ال سعود زندگیم را فدای غرور ملیم می کنم هر چند زخم خورده ایم ولی از جنگ نمی ترسیم ایرانی ذلت نمی پذیرد (2955112) (alef-13)
 
قادر
۱۳۹۴-۰۳-۲۹ ۰۷:۴۱:۲۰
ای کاش مسثولین اول فکر کنند بعدحرف بزنند باغیرت وغرورما بازی نکنند نمونه اش کشتی به اصطلاح نجات (2976460) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۵-۲۰ ۱۶:۳۶:۰۹
بابا ول کنید فقط هشدار میدین حمله کنید ببینم من جونمو میدم تا اینا از بین برن (3109410) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۲۳:۰۵:۱۹
کمترین کار این است که به مکه نرویم و به امارات و ترکیه، آنها توانستند چند کشور را متحد کنند وبه حوثی ها حمله کنند، ما نتوانستیم داعشیان جلاد را که تمام دنیا از آنها متنفرند،نابود کنیم. حتی یک موشک به داعش نزدیم، تاحداقل موشکهایمان را امتحان کنیم.نابود باد جهل و نادانی. (3165605) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.