توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415471
معوقات داروخانه‌های کشور پرداخت می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸
 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در دو هفته آینده حداقل مطالبات و معوقات داروخانه های کشور تا تاریخ اول تیرماه ۹۵ پرداخت می‌شود.

به گزارش تسنیم، محمد جواد کبیر ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران در اداره کل بیمه سلامت گیلان اظهار داشت: گیلان با جمعیتی بیش از  2 میلیون و 400 هزار نفر از بیشترین جمعیت سالمند در کشور برخوردار است که نیازمند خدمات ویژه در حوزه سلامت است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: هزینه های درمانی سالمندان 7 تا9 برابر سایر گروههای سنی گران تر است و باید مراقبت های مدیریت شده و هدفمندی به این قشر جامعه معطوف شود.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان یکی از استان هایی ست که در مدل‌سازی در سطح ملی می‌تواند موثر باشد گفت: باید دغدغه حرفه‌های مختلف در حوزه سلامت را به حداقل برسانیم.

کبیر با بیان اینکه از طریق شفاف سازی فرآیندهای نظام پرداخت می‌توان گامهای موثری برداشت تاکید کرد: چالش‌های گیلان در حوزه بیمه سلامت از الویت‌های سازمان بیمه سلامت کشور است و پایلوت برنامه رسیدگی به اسناد با پیاده سازی نرم افزاری در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: اساسنامه بیمه سلامت بر چهار محور استوار است که در برگیرنده حفاظت از مردم در برابر هزینه‌های سلامت و پوشش بیمه همگانی و دسترسی یکسان و برخورداری مردم از خدمات سلامت بر اساس نیازها و تضمین کیفیت خدمات ارائه شده در راستای استانداردها است و از راهبردهای اصلی سازمان در این محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از سال 93 تاکنون 11 میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند گفت: با پوشش بیمه همگانی سلامت شرایطی دسترسی مردم به خدمات فراهم شد.

کبیر با بیان اینکه در پایان سال 94 با هزینه های سرسام آوری مواجه شدیم اعلام کرد: 5 هزار 700 میلیارد تومان مطالبات پرداخت نشده به موسسات داشتیم که با پیگیری های دولت مداخلات موثری صورت گرفت.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: امروز بیش از 10 هزار میلیارد تومان مطالبات پرداخت نشده داریم که مصوب شد  8هزار میلیارد تومان برای اصلاح بودجه سال 95 درنظر گرفته و به بیمه سلامت پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه اصلاح این منابع از طریق انتشار اوراق قرضه فراهم شده است خاطرنشان کرد: 4 هزار میلیارد تومان در دو بخش به‌صورت 2 هزار میلیارد تومان اوراق قرضه و 2 هزار میلیارد تومان بخش نقدی تامین می‌شود

کبیر با اعلام اینکه در دو هفته آینده حداقل مطالبات و معوقات داروخانه‌های کشور تا تاریخ اول تیرماه 95 پرداخت می‌شود افزود: مجاز نیستیم در سال 96 منابع را به سمتی هدایت کنیم که ابزار پایش و کنترل نداشته باشند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: 7 هزار پزشک در برنامه پزشکی خانواده حضور دارند گفت: تمام شهرها و روستاهای زیر 20 هزار نفر زیر پوشش پزشک خانواده قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه بدون پایداری منابع نمی‌شود طرح تحول نظام سلامت را ادامه داد افزود: باید بین منابع و مصارف تعادل ایجاد شود و سیاست‌های ارائه خدمات متناسب با شرایط کشور باشد.
 
کلمات کلیدی : وزارت بهداشت + معوقات داروخانه‌ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.