نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498579
حریق بزرگترین برج مسکونی جهان
بخش عکس و فیلم؛ 13 مرداد 96
امدادگران موفق شدند برج را پیش از آن که کسی آسیبی ببیند تخلیه کنند و هم اکنون در حال اطفای حریق‌ هستند.بر اساس گزارش BBC،تصاویر زنده ویدئویی که از این حریق منتشر شده طبقات میانی و بالایی آن را نشان می‌دهد که در حال سوختن است. هنوز علت شروع حریق در این آسمان‌خراش که یکی از بلندترین ساختمان‌های جهان است مشخص نشده اما ناظران می‌گویند با وجود ممنوعیت پخت و پز و روشن کردن هرگونه آتشی در بالکن‌های چنین برج‌هایی، بسیاری از ساکنان این مقررات را نادیده می‌گیرند و گاه پرتاب یک ته سیگار و فرود آمدن آن در زیر پرده واحدی دیگر سرآغاز حریق می‌شود. دولت محلی دوبی در توئیتی خبر داده کسی در جریان این حریق آسیب ندیده است. این برج که 79 طبقه روی زمین دارد و در سال 2011 افتتاح شد در سال 2015 هم دچار حریقی مشابه شده بود.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : آتش‌سوزی +برج تورچِ دوبی+دوبی
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۳ ۱۷:۱۳:۵۱
10 خط نوشتین. اما یک کلمه نگفتید این برج کجا هست؟؟؟!!!!!! (4503172) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۱:۰۰:۵۸
یکباردیگرمتن خبررا بدون دقت هم بخوانی..! نوشته دبی امانکته مهم خبر اینکه نظام مهندسی ساختمان سازی دراین شهر بسیارقانونمند واصولی هستش ، فاجعه ای به این مهمی دراین ساختمان بلندمرتبه حتی یکنفرخون دماغ نشد وانطوری که درخبرهای خارجی خواندم، طراحی وموادبکاررفته درنمای بیرونی این برج بشکلی است که درصورت حریق ،نمای بیرونی عامل هدایت وجذب اتش ازدرون به بیرون ساختمان میشودتافعالیت شاورهای درون ان هم عملیات اسپری خنک سازی وهم اطفاءرا بنحومطلوب انجام وخسارت رابه حداقل جزنمای بیرون برساند
نکته: مسئولان دروطن کمی تامل درباره این خبر..!! (4506140) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.