توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448178
کشاله زخمی! مصدومیت‌های نابه‌هنگام اشکان دژاگه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲
اشکان دژاگه بازیکن توانمندی است. ملی‌پوش‌ها می‌گویند مثل تانک است.

روزنامه خبرورزشی نوشت: اشکان این‌قدر قدرت بدنی دارد که بازیکنان ترجیح می‌دهند با او سرشاخ نشوند اما از شانس بد، این بازیکن توانمند در سال‌های اخیر زیاد مصدوم شده است. در مطلب زیر به تعدادی از مصدومیت‌های این بازیکن در چند سال گذشته اشاره می‌کنیم.

۳۰ مهر ۱۳۸۶
اولین روزهای حضور در ولفسبورگ. رباط داخلی پای اشکان آسیب دید. این مصدومیت باعث شد او یک هفته از میادین به دور باشد. البته او خیلی زود بازگشت و توانست بازی کند.

۱۱ شهریور ۱۳۸۷
دومین مصدومیت کوتاه‌مدت اشکان در ولفسبورگ. مشکل عضلانی که برای او پیش آمده بود چندان جدی نبود و به همین خاطر تنها یک هفته از بوندس‌لیگا را از دست داد و سریعاً بازگشت.

۱۷ بهمن ۱۳۸۷
این بار قضیه کمی حادتر بود. اشکان دژاگه مصدوم نشد اما مشکلی برایش پیش آمد که از مصدومیت‌های قبلی‌‌اش بدتر بود. اشکان دچار عفونت ویروسی شد و به همین خاطر ۵ هفته از میادین دور بود. پزشکان ولفسبورگ برای او استراحت تجویز کردند و پس از ۵ هفته بازگشت.

۹ شهریور ۱۳۹۲
دومین مصدومیت طولانی اشکان. او به تازگی از ولفسبورگ به فولام در لیگ برتر منتقل شده بود و با بدشانسی محض روبه‌رو شد. در همان روزهای ابتدایی، تاندون آشیل اشکان آسیب دید و مجبور شد ۹ هفته دور از میادین باشد. اشکان بیش از دو ماه نتوانست بازی کند و پس از بازگشت هم کمی زمان برد تا آماده شود.

۱۲ فروردین ۱۳۹۲
مصدومیت در بدترین موقع. ایران در سه بازی آخر مقدماتی جام جهانی‌ برزیل باید با قطر، لبنان و کره‌جنوبی بازی می‌کرد. اشکان آن روزها کلیدی‌ترین بازیکن تیم ملی ایران بود و غیبتش خیلی به چشم می‌آمد. در کمال ناباوری مچ پای دژاگه آسیب دید و مجبور شد ۹ هفته از میادین دور باشد. او سه بازی تیم ملی را از دست داد. در نبود اشکان ایران هر سه مسابقه را برد و به جام جهانی‌ صعود کرد.

۳ مهر ۱۳۹۲
پیش از پایان نیم‌فصل اول لیگ برتر انگلیس، اشکان مصدوم شد. این بار ساق پای او آسیب دید و باعث شد نتواند یک ماه برای فولام بازی کند. اشکان البته روحیه زیادی داشت چراکه می‌خواست برای جام جهانی‌ آماده شود. خیلی زود برگشت و درخشش خود را شروع کرد.

۱۸ و ۲۵ اسفند ۱۳۹۲
چهارمین مصدومیت او در فولام زیاد جدی نبود. اشکان در جریان تمرین تیم دچار کشیدگی کشاله ران شد که با تلاش پزشکان بعد از یک هفته سریعاً بهبود پیدا کرد. البته با بازگشت اشکان به تمرینات دوباره او آسیب دید و باز هم با مصدومیت کشیدگی کشاله ران روبه‌رو شد. این بار مصدومیتش دو هفته به طول انجامید ولی توانست سریعاً بازگردد و برای تیمش بازی کند.

۱۹ فروردین ۱۳۹۵
کشاله اشکان از اسفند ۹۲ دچار مشکل شد. در ابتدای سال ۹۵ دژاگه باز هم با مصدومیت کشاله روبه‌رو شد. او در العربی بازی می‌کرد و با این مصدومیت سه هفته از میادین به دور بود.

۱۱ شهریور ۱۳۹۵
و باز هم کشیدگی کشاله ران. این بار باز هم مصدومیت او باعث شد بازی‌های تیم ملی را از دست بدهد. اشکان در دیدار تیم ملی و قطر در اولین بازی مقدماتی نهایی مصدوم شد و به خاطر این مصدومیت دو بازی بعدی مقابل چین و ازبکستان را از دست داد. اشکان از بازی کره‌جنوبی دوباره توانست برای تیم ملی به میدان برود. او به خاطر این مصدومیت ۵ هفته دور از میادین بود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵
آخرین مصدومیت اشکان باز هم کشیدگی عضله ران بوده است. او فعلاً از تمرینات منع شده و باید با فیزیوتراپی دوران مصدومیت را سپری کند. پزشک‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که او نزدیک به ۴ هفته از میادین به دور باشد. آیا اشکان بازی تیم ملی و قطر را از دست می‌دهد؟
 
کلمات کلیدی : اشکان دژاگه+تیم ملی فوتبال ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.