توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303277
هدف تبلیغاتی آمریکا از مذاکره؛ ایران را هم پای میز کشاندیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۵
رئیس فراکسیون رهروان گفت: آمریکا به دنبال این هست که تبلیغ کند جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره کشاند اما اعتقاد ما این است که آمریکا باید در روند اجرای برجام نشان دهد که تغییر در رفتارش صورت گرفته است.

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر درباره چرایی ممنوع بودن برقراری رابطه با آمریکا که مورد تاکید رهبر انقلاب است، گفت: ایالات متحده آمریکا به طور مشخص ۲۵ سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و حدود چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به ملت ایران و جمهوری اسلامی جفا کرده است.

وی افزود: ظلم ایالات متحده آمریکا چیزی نیست که تصور شود با یک لبخند و یا دست دادن دو مقام کشورمان قابل حل باشد.

جلالی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها باید به شکل مبنایی بپذیرند که این ظلم را نسبت به ملت ایران انجام داده اند، ادامه داد: آنها باید در رفتار خودشان تجدیدنظر کرده و این تغییرات دیده شود. نماینده مردم شاهرود در مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مذاکره با آمریکا ممنوع است، گفت: آنچه که رهبر انقلاب به عنوان دیده‌بان هوشمند نظام مطرح می‌کنند نشان می‌دهد که تغییر چندانی در رفتار آمریکایی‌ها صورت نگرفته است.

رئیس فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که فقط مذاکره انجام دهند، مذاکره برای مذاکره؛ این مذاکره بی‌هدف است. جلالی ادامه داد: آنها به دنبال این هستند که تبلیغ کنند جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره کشاندند، اما اعتقاد ما این است که آمریکا باید در روند اجرای برجام نشان دهد که تغییر رفتار در آنها صورت گرفته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از تغییر رفتار و تغییر نگرش درونی، می‌توان درباره آمریکا و نوع رابطه با آن تصمیم گرفت.
 
کلمات کلیدی : آمریکا، مذاکره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.