توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393971
شرط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان برای اجرای «بیمه فراگیر»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۲
عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای اجرای بیمه فراگیر اعلام آمادگی کرد و گفت: آماده اجرای بیمه فراگیر هستیم به شرط آنکه مشکلاتی برای صندوق ایجاد نکند.

عباس اورنگ در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مطابق اظهارات وزیر رفاه قرار است صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر متولی بیمه فراگیر باشد گفت: این موضوع در سطح مصوبه است و هنوز مراحل قانونی آن انجام نشده است.

وی افزود:‌ اعلام آمادگی کردیم که طرح را مطالعه و بررسی کنیم به گونه‌ای که اولویت‌ها و ماموریت‌های اصلی صندوق تحت‌الشعاع قرار نگیرد. آماده اجرای بیمه فراگیر نیز هستیم به شرط آنکه مشکلاتی برای صندوق ایجاد نکند.

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر درباره تمهیدات این صندوق برای افزایش جمعیت تحت پوشش گفت: توسعه صندوق‌هایی چون صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به دلیل اختیاری بودن در جوامع کمتر توسعه یافته بسیار مشکل است، زیرا مردم کمتر افق بلندمدت نگری دارند و در این جوامع بیمه‌های اجتماعی بیشتر جواب می‌دهند.

اورنگ ادامه داد: بیمه اختیاری بیشتر مختص به جوامع مترقی‌تر است. از سوی دیگر اولین شرط خرید بیمه برخورداری از تمکن مالی است. شرایط اقتصادی روستاهای ما با توجه به کم آبی و مشکلات خشکسالی و کمبود درآمد از محل کشاورزی مطلوب نیست و قدرت انتخاب و خرید مردم را کاهش می‌دهد؛ در این وضعیت بکارگیری مکانیزم‌های تشویقی نیز صد در صد نتیجه بخش نیست و باید سبد درآمدی مردم را مورد توجه قرار داد.

وی تاکید کرد: البته به منظور جذب بیشتر بیمه شدگان باید فعالیت‌های تبلیغاتی، اجتماعی و فرهنگی خود را توسعه دهیم تا مردم احساس نیاز بیشتری کنند و با همان درآمد محدود، اولویت‌شان را عضویت در صندوق قرار دهند.
 
کلمات کلیدی : صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.