نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444073
نعمت زاده: صنایع رو به جلو حرکت می‌کنند/ رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی صنعت خودرو
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۴
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه علیرغم تمام محدودیت ها و مشکلات، صنایع روبه جلو حرکت می کنند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه افتتاح طرح توسعه شرکت پارس آمپول ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید انجام شده از این شرکت گفت: این واحد از سال ۱۳۷۶ آغاز بکار کرده است و امروز طرح توسعه را آغاز می کنند.

وی با بیان اینکه در بخش دارو خوشبختانه حداقل ۹۵ درصد داروی مورد نیاز در کشور تولید می شود و روز به روز شاهد تولید داروهای پیشرفته و بیولوژیک هستیم که دانش برخی صددرصد داخلی است و صادر می شود، گفت: کلیه لوازم، مواد اولیه و وسایل بسته بندی صنایع دارویی عمدتا داخلی شده است.

نعمت زاده گفت: یکی از نیازها در حوزه دارو انواع ویال‌ها و آمپول‌ها هستند که با ظرفیت حدود ۸۰۰ میلیون عدد در سال در کشور تولید می شوند و این شرکت ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون عدد از این محصولات را با کیفیت بالا تولید می‌کند.

وی گفت: خوشبختانه تولید مواد اولیه آمپول‌ها و ویال‌ها را در کشور داریم و در حقیقت می‌شود گفت ما از ماسه شروع می کنیم و به شیشه بسیار با کیفیت دارویی می‌رسیم.

وزیر صنعت با اشاره به افتتاح طرح توسعه شرکت یدکی موتور ایران، تولید کننده انواع سوپاپ خودرو گفت: در زمینه تولید انواع سوپاپ های موتورهای احتراقی نیز تقریبا به خودکفایی رسیده ایم و کماکان افزایش تولید داده خواهد شد تا بتوانیم بخشی از محصولات را صادر کنیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بخشی از مواد اولیه فولاد مخصوص مورد نیاز برای تولید این محصول از خارج وارد می شود ولی برای تولید داخلی این نوع فولاد نیز برنامه ریزی شده است.

وزیر صنعت گفت: خوشبختانه علیرغم تمام محدودیت‌ها و مشکلات صنایع روبه جلو حرکت می کنند. البته مشکلات نقدینگی کمابیش وجود دارد اما با کمک بانکها و تسهیلاتی که از منابع خاجی خواهیم گرفت صنایع روزبه‌روز رونق بیشتر می‌یابند.وی تاکید کرد: رشد متوسط در این بخش حداقل ۵ درصد است و در برخی صنایع مثل خودروسازی رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی را شاهد هستیم که باعث می شود کل صنایع وابسته به این صنعت رشد و توسعه پیدا کنند.
 
کلمات کلیدی : نعمت زاده،صنعت خودرو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۸:۴۹
ساختن ابو طیاره های عهد حجر افتخار نیست (4158107) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۱:۵۸
فقط سال تولیدش پیشرفت کرده (4158129) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۳۹:۰۶
به نظر من از خودرو بگذريم كه اصلا بحث مهمي نيست در كل شايد صنعت نسبت به سال هاي اخير كمي بهترشده باشه ولي در مجموع صنعت در وضع وخيمي به سر مي بره وصنعتگر فلج وزمينگير مديريت هاي كلان بسيار ضعيف مي باشد بحث اين يا آن مدير واين دولت وآن دولت هم نيست صنعت نياز به مديريت علمي وپشتيباني دولت به جاي رقابت آن مي باشد (4158468) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۰:۲۳
پس از معنای تورم با شیب ملایم، الان هم پیشرفت رو به جلو را متوجه شدیم. تبلورش هم در تولید پراید بوده!!! (4158135) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۰:۵۰
هرچه پول دریافتی از امریکا وپول مانده تحریم و ذخیره از دولت قبل و پول نفت را صرف خرید خورو از چین و اروپا کردید و به ملت میفروشید!!!!!!کجای این کار اقتصادی هست؟! کدام کشورش جاجائی پول و خروج پول از کشورش را توسعه صنعت مینامد، افرادی نجومی بگیر و اشرافی گرا گذاشتید راس کار . (4158180) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۲:۳۱:۰۴
مطمئني دولت قبل ذخيره داشت؟ (4158880) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۵:۵۰
پیرمرد پر حاشیه.... (4158193) (alef-11)
 
خام
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۴:۱۰
سلام بنده این گزارش را اصلا" نخواندم وفقط به تیتر ابتدای آن که سر منشائ
بسیاری معضلات است می پردازم.یعنی رشد 40 -50 درصدی ساخت خود رو.

که به نظر بنده نه تنها خوشحال کننده نیست که یک مصیبت است. بنا بدلائل زیر:
با توجه به اینکه بیش از 90% خودروهای تولیدی در داخل ایران عرضه میشود .آقای وزیر وبزرگان محترم مسئول بفرمائید تا کی به این آلودگی ها وانباشت خود رو که تهران وشهرهای بزرگ را به پارکینگ تبدیل کرده است ادامه میدهید.

ومتاسفانه درصد بسیاری از خودروهای تولیدی درتهران جاخوش میکند واغلب شهرستانی های بیکار واز سر ناچاری با خودروهای لیزینگی خود برای مسافر کشی راهی تهران علی الخصوص وبعضا" شهرهای بزرگ میشوند.برای این معضلات روز افزون وناهنجاری های گوناگون ناشی از آن چه میکنید؟ شاید برایتان مهم تولید باشد

وکاری با مشکلات ندارید .درست است که تولید بیشتر ایجاد اشتغال میکند اما شیپور را وارونه گرفته اید اشتغال زایی را در صنایع ومشاغل دیگر پی گیر نمائید.

در عین حال بطوریکه قبلا" ودر این سایت از جناب دکتر توکلی درخواست کردم که:

از شرکت های خارجی بخواهید صنعت خودروهای برقی وزیر ساخت های آنرا در ایران بنا نهند ولو امتیازاتی هم از این بابت به آن ها بدهید (از جمله معافیت هاو تسهیل شرائط برای صادرات خودروهای برقی تولیدی آنها در ایران به سایر کشورها)
درد دل ومطالب از این دست زیاداست .اما سایت محترم الف منتشر نمیکند ونیز کسی برای این حرف ها تره خورد نمیکند.والسلام. (4158366) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۷:۲۳
آقای وزیر کیفیت تولید چگونه است ؟ (4158459) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۸:۴۴
,, نگو ,, (4158474) (alef-11)
 
خام
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۱:۳۷
سلام وبا تشکر از انتشار مطالب بنده .فقط وبطور خلاصه میگویم که:

یکی از مهم ترین کارهائیکه برای اشتغال زائی ورشد اقتصادی وزود بازده ایجاد تسهیلات ویافتن راه کار های بدیع وتازه با استفاده از تجارب متخصصین داخلی وخارجی صنعت شگفت وپول ساز گردشگری است.

تا دوسال قبل درآمد گردشگری در ترکیه از کل صادرات نفت ما بیشتر بود.والسلام (4158488) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.