توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442598
حقانی: اعضای شورا استعفا دهند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹
هضو شورای شهر تهران با تاکیدبراینکه در حادثه پلاسکو شورای شهر هم مقصر است، گفت: اگر 30 نفر اعضای شورا استعفا دهند، من هم به عنوان نفر سی و یکم استعفا می‌دهم.

به گزارش ایلنا، محمد حقانی در جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به تدبیر رهبری در حادثه پلاسکو گفت: در زمان زلزله رودبار شهردار تهران تا مدت‌ها در یک کیوسک در این شهر زندگی می‌کرد، زیرا وظیفه انسانی همه کمک در این شرایط است.

وی ادامه داد: من 9 سال هیات مدیره آتش نشانی بودم، یک بار در یکی از جلسات به ما گفتند که 9 میلیون پول برای خرید لوله می‌خواهیم که ما چک 10 میلیونی دادیم. روز دیگر در بازدیدی که داشتیم دیدیم که آتش‌نشانان روی دو تخت شکسته با ملحفه‌های کثیف، چند تخم مرغ  آبپز به عنوان ناهار می‌خورند که همانجا دستور داده شد؛ سه وعده غذای گرم در روز به آتش نشانان داده شود و تخت و ملحفه‌ها عوض شود.

وی اظهار کرد: لعنت خدا و رسول خدا بر پدر و مادر کسی که بخواهد از خون این 16 شهید استفاده سیاسی کند. یکی از این شهیدان چهار ماه دیگر عروسی‌اش بود و یکی دیگر در اتاقی 30 متری در حومه تهران زندگی می‌کرد.

حقانی اظهار کرد: زمانی در آتش‌نشانی یک قیچی آهن‌بر نبود که اگر کسی در ماشین گیر کرد؛ اتومبیل را ببرد.  زمانی که من به منچستر به عنوان معاون شهردار رفتم؛ فرمانده آتش‌نشانی آنها را یک ژنرال به تمام معنا و با بادیگارد دیدم پس از آن با اجازه رهبری به آتش نشانان لباس فرم دادیم و برای آنها پاگون و درجه گذاشتیم.

این عضو شورای شهر اظهار کرد: مسئولیت شهرداری فقط به پیگیری اخطار خلاصه نمی‌شود. هیات مدیره ساختمان پلاسکو می‌گفتند ما در اینجا مانور هم گذاشته‌ایم و گفتند هیچ مشکلی نیست و فقط پله‌ها تنگ است. آیا وظیفه بنیاد مستضعفان تنها جمع کردن اجاره بوده است؟

وی با بیان اینکه عامل اجرایی از عامل نظارتی دوری می‌کند، گفت: مقصر شهردار تهران نیست و شورای شهر تهران است اما ما سیاسی عمل نمی‌کنیم. وقتی می گوییم 1800 میلیارد صرف دوربین‌های خیابان شده چرا دوباره 2 هزار میلیارد صرف آن کنیم در حالی که می‌توانیم آن را به مترو بدهیم.

وی با تاکید بر اینکه در حادثه پلاسکو شورای شهر هم مقصر است، تصریح کرد: اگر 30 نفر اعضای شورا استعفا دهند، من هم به عنوان نفر سی و یکم استعفا می‌دهم.

حقانی ادامه داد: لازم نیست که ما همه ساختمان‌های ناایمن را پلمپ کنیم اگر دو تا را پلمپ کنیم باقی حساب کار دستشان می‌آید.

این عضو شورای شهر گفت: ما بحران مدیریت داریم نه مدیریت بحران.

وی در پایان تاکید کرد: زمانی که دیدیم آتش قابل مهار نیست، باید ساختمان را تخلیه می‌کردیم نه اینکه در ساعت 10:30 دوباره آتش نشانان را به داخل بفرستیم.
 
کلمات کلیدی : شورای شهر+پلاسکو+ساختمان پلاسکو+استعفا+قالیباف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.