توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487292
کره شمالی رئیس جمهوری سابق کره جنوبی را تهدید به مرگ کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۳
مقام های پیونگ یانگ رئیس جمهوری پیشین کره جنوبی را به اتهام توطئه برای قتل رهبر کره شمالی به مرگ تهدید کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، مقام های پیونگ یانگ ضمن اعلام مجازات اعدام برای «پارک گون‌هه» رئیس جمهوری پیشین کره جنوبی که به ادعای آنان در سال 2015 برای کشتن رهبرشان توطئه کرده بود، خواستار تحویل او از سوی سئول شدند.

مقام های اطلاعاتی و امنیتی کره شمالی بدون اعلام منبع گفتند که براساس اطلاعات فاش شده خانم گون‌هه مغز متفکر این توطئه بوده و «لی بیونگ هو» رئیس آژانس اطلاعات ملی کره جنوبی نیز در آن دست داشته است.

این در حالی است که به نوشته ایندیپندنت، یک روزنامه ژاپنی این هفته در گزارشی نوشت که گون‌هه در سال 2015 تایید کرده که نقشه ای برای سرنگونی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی داشته است.

آژانس اطلاعات ملی کره جنوبی با 'بی اساس' خواندن این خبر، هیچ توضیحی درخصوص درخواست پیونگ یانگ مبنی بر تحویل گون‌هه نداد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: در صورتی که آمریکا و نیروهای دست نشانده آن ها در کره جنوبی بار دیگر مرتکب تروریسم دولتی شوند که رهبر (کره شمالی) را هدف گیرد، ما بدون هشدار پیشین مجازاتشان خواهیم کرد.
این بیانیه از سوی وزیر امنیت کشور، وزیر امنیت خلق و دفتر مرکزی دادستان های عمومی صادر شد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی، کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.