نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447395
تجمع علیه «اسنپ» و «تپسی» مقابل مجلس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱
تعدادی از رانندگان تاکسی تلفنی در اعتراض به فعالیت اسنپ و تپسی ظهر دوشنبه مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش ایرنا، یکی از این تجمع کنندگان افزود: ما رانندگان آژانس مدت ها است نسبت به فعالیت اسنپ و تپسی در سطح شهر اعتراض داریم زیرا این شرکت ها کاملا غیرقانونی هستند.
 
وی ادامه داد: ما خواهان رسیدگی مجلس شورای اسلامی به این موضوع و جمع آوری اسنپ و تپسی در سطح شهر هستیم.
 
این رانندگان تاکسی تلفنی پلاکاردهایی همچون 'دولت تدبیر و امید به داد ما برسید' . 'دولت تدبیر و امید شما امید ما هستید' در دست داشتند.
 
کلمات کلیدی : تجمع + تاکسی‌های اینترنتی + اسنپ + تپسی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۴:۵۱:۳۴
ااما مردم راضی هستند. یادشون رفته تاکسی ها تلفنی و آژانس ها زمانی که ترافیکه قیمت های نجومی می گیرند یا زمانی که باورن میاد و خیابون ها بسته هست مسافر سوار نمی کنند . کردم علاف می شوند. من که صددر صد راضی هستم و به نظرم اکثر تهارنی ها راضی هستند. به جای این حرفها بهتر سرویس شون را بهرت کنند باهاشون رقابت کنند نه اینکه رقیب را حذف کنند (4169930) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۵:۰۱:۰۷
هر حرفه ای که خدامات بهتر و ارزان تر میدهد بهتر است بماند و بقیه حذف شوند
راه پیشرفت از رقابت میگذرد .... و بقیه حرف است است شعار (4169951) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۵:۰۵:۱۱
زنده باد تکنولزی !زنده باد فهمیدن! (4169962) (alef-11)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۵:۱۵:۵۸
این اقایون راننده یادشون رفته چه رفتاری با مردم داشتند.بارها پیش اومده بود که در هوای بارانی یا عصر پنجشنبه نیاز شدید به خودروی دربستی داشتم ولی به هر آژانسی زنگ میزدم رانندگانشون حاضر به سرویس دهی نبودند و آژانس هم به دروغ اعلام میکرد ماشین نداریم. (4169979) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۵:۲۲:۰۹
بسه ديگه اين اژانس ها و تاكسي ها تهران را مديريت كردند (4169988) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۶:۰۶:۱۳
بهترين اعتراض اعمال نرخ منصفانه و رعايت قوانين و اعمال نرخ قانوني از طرف اژانس هاست نه محروم كردن مردم از يك سرويس قابل قبول و اشتغالزا (4170043) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۶:۰۸:۲۹
اگر راننده آژانس ها اينقدر بي انصاف نبودن، كار اسنپ نمي گرفت (4170050) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۶:۳۵:۲۵
آژانسهای تاکسی تلفنی سنتی باید به سرعت تغییر رویه بدهند چون دیگر کارایی ندارند و چه بخواهند چه نه این مدل شغل مانند خیلی از مشاغلی که قبلا وجود داشتند اما حالا نیستند ، از بین خواهند رفت . به نکات ذیل توجه کنید
1- تاکسی های تلفنی به محل تجمع و پارکینگ احتیاج دارند . بیشتر این محل تجمع ها مغازه هستند و ماشین ها را درجلوی مغازه ها پارک می کنند . در حالی که تاکسی اینترنتی در سطح شهر پخش هستند .
2- تاکسی های تلفنی گران هستند و تقریبا هیچ کرامشان تابع نرخ نامه اتحادیه نیستند نرخ بالای شهر با پایین شهر متفاوت است و کرایه به انصاف راننده بستگی دارد .
3- تاکسی تلفنی مسیر برگشت به مبدا را باید خالی برگردد در حالی که تاکسی اینترنتی هر مقصد به معنای مبدا یک مسیر جدید است .
4- راننده تاکسی تلفنی وقتی خالی به مبدا بر می گردد باید منتظر نوبت بماند درحالی که تاکسی اینترنتی راننده به نزدیک ترین مسافر متصل می شود .
5- فرض کنید در شهری مثل تهران در یک روز صد هزار مسافرت توسط تاکسی های تلفنی انجام شود و در هر سفر 3 لیتر بنزین مصرف شود این یعنی اینکه 300 هزار لیتر بنزین برای بازگشت تاکسی تلفنی به مبدا بی جهت دود می شود .
6- بازگشت تاکسی تلفنی به مبدا هزینه هایی مثل وقت راننده ، پول بنزین ، روغن وغیره را به وی تحمیل می کند در حالی که بابت این هزینه ها هیچ فعل مثبتی انجام نمی شود اما در حالت اینترنتی راننده به جای بازگشت به مبدا ، مسافر جدیدی را سوار می کند .
7- اگر فرض قبلی را تکرار کنیم تاکسی های اینترنتی 100 هزار نفر را ( فرض براینکه مسافر فقط یک نفر باشد ) به جای اینکه برگردند به محل آژانس به مقاصدشان می رسانند و این فعل مثبتی است که در دید کلان باعث کاهش ترافیک ، مصرف بنزین و آلودگی هوا می شود . (4170080) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۷:۱۷:۳۸
چون ارزانتر از اونها مسافر جابجا ميكنندودرحق مردم اجحاف نميشه اعتراض دارند! (4170133) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۷:۲۴:۴۳
چه اعتراضی ؟ تاکسیرانی به روز شود تا قیمت ها نیز مثل اسنپ ارزان بشه (4170136) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.