نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427298
سید حسن نصرالله:
هیچ کس مانند ترکیه از داعش حمایت نکرد/ پیروزی در حلب به معنای پایان جنگ نیست
بخش خبری الف، ۳ دی ۹۵
تاریخ انتشار : جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هیچ کودکی در حلب از گرسنگی فوت نکرد، اما همه جهانیان می‌دانند که هزاران نفر در یمن به دلیل جنگ و محاصره این کشور توسط عربستان از گرسنگی جان خود را از دست دادند.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان بعد از ظهر جمعه در دیدار با دانشجویان لبنانی درباره آخرین تحولات مربوط به سوریه و آزادسازی حلب سخنرانی کرده است.

نصرالله در ابتدای سخنرانی
پس از سیطره بر حلب می توان گفت که سناریوی براندازی نظام سوریه ناکام ماند.
خود اعیاد مبارک روزهای اخیر از جمله میلاد رسول الله را به همه مسلمانان و مسیحیان تبریک گفت و تاکید کرد که رسانه‎های غربی نتوانستند چهره اسلام به عنوان دین رسول اسلام تخریب کنند.

نصرالله در ادامه افزود: گروه های تکفیری سال‌هاست که دست به کشتار فراگیر در سطوح فرهنگی، تمدنی و فکری می‌زنند.

وی تصریح کرد: اما این بدین معنا نیست که ما ساکت باشیم، بلکه مردم و نخبگان در محکوم کردن تخریب چهره اسلام مسئول هستند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه در بیان هویت تروریست‌ها با تأکید بر اینکه اقدامات آن‌ها از قبیل کشتار و سر بریدن و آتش زدن و تخریب اماکن فرهنگی ارتباطی با بشریت و فرهنگ و تاریخ ندارد؛ گفت: ما در مقابل یک فاجعه در سطح انسانی و فرهنگی
هیچ کودکی در حلب از گرسنگی فوت نکرد، اما همه جهانیان می دانند که هزاران نفر در یمن به دلیل جنگ و محاصره این کشور توسط عربستان از گرسنگی جان خود را از دست دادند.
و اندیشه و اخلاق هستیم.

وی افزود: تروریست‎های تکفیری این قبیل اقدامات شنیع را به اسم اسلام انجام می‌دهند و این مسأله در درجه اول مسئولیت تاریخی و اخلاقی بر گردن مسلمانان، علما، اندیشه‌ورزان، اساتید و دانشجویان می‌گذارد و هر شخصی که می‌تواند سخن بگوید یا بنویسد و موضع‌گیری کند باید در برابر این مسأله موضع بگیرد و این جنایت‌ها و اقدامات شنیع را محکوم کند.

بدیرکل حزب الله گفت: تروریسم عید میلاد پیامبر(ص) را درک نمی کند، لذا علمای تکفیری آن کسانی را در جشن عید میلاد رسول اکرم(ص) شرکت کردند، تکفیر کردند.

وی افزود: اقدامات گروه‌های تکفیری نه ارتباطی با اسلام و پیامبر گرامی (ص) دارد و نه با اهل بیت و اصحاب پیامبر.

نصرالله تاکید کرد که ما نباید در هر جنایتی که علیه اسلام مرتکب می‌شود تنها به این نکته اکتفا کنیم که آن را ماه پیش یا سال گذشته محکوم کرده‌ایم. هرکس که در برابر این جنایت‌ها سکوت کند، در اعطای فرصت به توهین به اسلام و هر دینی شریک است.

سید حسن نصر الله اقدام یکی از تروریست‌ها در استفاده از بچه‌هایش برای انجام عملیات تروریستی را محکوم کرد و بیان داشت
آنچه در مورد ارتباط شکست عناصر مسلح در جنگ حلب به موضوع حجم حمایت‌ها از تروریست‌ها و اینکه دولت‌های حامی، تروریست‌ها را تنها گذاشته‌اند، واقعیت ندارد. میزان حمایت‌ها، تسهیلات، اموال و تسلیحاتی که حامیان تروریسم برای این نبرد داشته‌اند، باورنکردنی است.
:«همه مسلمانان باید اقدامات این وحشی را که دختران کوچکش را به اسم خدا و رسول خدا (ص) برای انجام تروریستی می‌فرستد و آنها را منفجر می‌کند، محکوم کنند.»

نصرالله با تاکید بر این که جنایت سوزندان سربازن ترکیه را محکوم می کنیم، افزود: با وجود این که ارتش ترکیه امروز در جبهه دیگری است، ولی ما اعدام سربازان ترکیه به دست داعش و آن هم  به اسم اسلام و مسلمین را محکوم می‌کنیم، همانطور که پیش از این نیز جنایت سوزاندن خلبان اردنی و سربازان عراقی توسط داعش را محکوم کردیم.

نصرالله با تاکید بر اینکه ترکیه بیش از هر کشور دیگری به داعش خوش خدمتی کرده است، خاطر نشان کرد که دولت ترکیه و حزب حاکم حمایت گسترده از تروریست‌های داعش کرده است و آمریکا هم به این موضوع اذعان کرد.

سید حسن نصرالله افزود: مسلمانان و اندیشه‌ورزان باید از طریق رسانه‌ها اصطلاحات «اسلام تندرو»، «تروریسم اسلامی» و «گروه‌های تندروی اسلامی» را روشن سازند و درباره آن آگاهی بخشی کنند.

وی گفت: برخی رسانه‌ها اصرار دارند که داعش را به عنوان «دولت اسلامی» معرفی کنند و این توطئه علیه اسلام است؛ چیزی به نام «دولت اسلامی» وجود ندارد بلکه گروهی به نام داعش با تفکرات تروریستی و تکفیری تندرو وجود دارد؛ اسلام یکی است و آن هم اسلام قرآن است.

نصرالله با اشاره به حادثه تیراندازی تروریست‎ها به نیروهای امنیتی اردن گفت: دولت اردن باید از حادثه تروریستی‌ای که اخیر در شهر «الکرک» به وقوع پیوست، عبرت بگیرد و دست از حمایت تروریست‌ها بردارد.

وی در بخش دیگر از سخنرانی امروز خود به جنگ حلب
دولت اردن باید از حادثه تروریستی‌ای که اخیر در شهر «الکرک» به وقوع پیوست، عبرت بگیرد و دست از حمایت تروریست‌ها بردارد.
و آزادسازی آن اشاره کرد و گفت: جنگ حلب جنگ سختی بوده است و هدف تروریست ها سقوط شهر و سیطره کامل بر آن بوده است.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که گروه های مسلح در جنگ حلب سلاح های سنگین و امکانات و تجهیزات بسیار زیادی در اختیار داشتند، اما در سوریه ملت، رهبری و ارتشی وجود دارد که مصمم به مبارزه و پیروزی هستند.

دبیرکل مقاومت افزود: آنچه که در هشت ماه گذشته در حلب در جریان بود یک جنگ واقعی و از شدیدترین جنگ‌هایی که سوریه و منطقه به خود دیده است؛ بود. آن‌چه که حاصل شد موضوع عادی نیست؛ کشورهای حامی تروریسم دهها هزار نفر را به حلب سرازیر کردند و درگیری با این گروهها فقط با افراد سوری نبود؛ بلکه با اتباع ترک، اوزبک، چچن و گروههای از آسیای مرکزی بود؛ در بین آن‌ها صدها انتحاری حضور داشت که همزمان خودشان را منفجر می‌کردند.

وی گفت: صدها نیروی ویژه تروریستی با امکانات عالی و با حمایت‌های مالی و رسانه‌ای در حلب بودند؛ آنچه که در حلب
با وجود این که ارتش ترکیه امروز در جبهه دیگری است، ولی ما اعدام سربازان ترکیه به دست داعش و آن هم به اسم اسلام و مسلمین را محکوم می‌کنیم، همانطور که پیش از این نیز جنایت سوزاندن خلبان اردنی و سربازان عراقی توسط داعش را محکوم کردیم.
اتفاق افتاد، یک درگیری روزانه سخت و شدید بود و تمامی کشورهای حامی تروریست‌ها در پی ممانعت از سقوط حلب شرقی بودند.

دبیرکل حزب الله گفت: «آنچه در مورد ارتباط شکست عناصر مسلح در جنگ حلب به موضوع حجم حمایت‌ها از تروریست‌ها و اینکه دولت‌های حامی، تروریست‌ها را تنها گذاشته‌اند، واقعیت ندارد. میزان حمایت‌ها، تسهیلات، اموال و تسلیحاتی که حامیان تروریسم برای این نبرد داشته‌اند، باورنکردنی است.

وی افزود: به اعتراف جوبایدن معاون رئیس جمهور فعلی آمریکا و هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا، صدها میلیارد دلار و ده‌ها هزار تن اسلحه و مهمات در سوریه هزینه شده است.

نصرالله گفت: هیچ کودکی در حلب از گرسنگی فوت نکرد، اما همه جهانیان می دانند که هزاران نفر در یمن به دلیل جنگ و محاصره این کشور توسط عربستان از گرسنگی جان خود را از دست دادند.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد که پیروزی در جنگ حلب به معنای پایان جنگ نیست، اما پس از حلب می توانیم بگوییم که هدف تروریست‌ها و حامیان منطقه ای و اروپایی آن در براندازی نظام سوریه شکست خورد.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت سوری ها شالوده تحقق پیروزی حلب است، گفت: پس از سیطره بر حلب می توان گفت که سناریوی براندازی نظام سوریه ناکام ماند.

نصرالله افزود: اگر بخواهیم  توصیفی از جنگ حلب داشته باشم، می‌توان گفت که این جنگ یکی از بزرگترین شکست‌های پروژه حامیان تروریسم و پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت در مقابله با تروریسم و تحول مهمی در سطح نظامی برای جبهه ما بوده است.

در حال تکمیل...
 
کلمات کلیدی : سید حسن نصرالله+حزب الله لبنان+جنایات تکفیری ها+تروریسم
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۷:۳۴:۴۳
بلافاصله بعد از ترور سفیر روسیه در آنکارا، داعش به آلمان حمله کرد، و ۱۹ نفر از سربازان ترکیه را کشت. آیا این عجیب نیست؟! (4079045) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۲۱:۰۶:۱۸
خیر توهم توطئه نداشته باشید و داستان نسازید. تعداد گروه های تروریستی در اون منطقه زیاد شده و هر کدوم هم یک بساطی و اهدافی داره
مباحث سیاسی مباحثی نیستند که با تئوری توطئه حل بشن چهار تا معادله ساده هستند. همین داعش رو عربستان و قزر و امارات با حمایت دو سه کشور غربی راه انداختن ترکیه هم نفت ارزونش رو میخرید و علیه اسد هم وارد عمل شده بود و... (4079315) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۷:۰۶:۲۴
تا ديروز ميگفتين آمريكا داعش رو بوجود آورده حالا ميگين مزدور روسها هستن؟
داعش كع الا سه ساله داره به اروپا حمله ميكنه، هيچ چيز عجيبي هم نيست. (4079621) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۸:۴۱:۱۶
شما درست میگی ، تورکیه خودشم تا 2023 قویترین قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی جهان است و اینها با تورکها دشمن هستند . (4079700) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۰:۱۲:۰۴
جانننننننن؟؟؟؟ این پان ترکیسم دیگه واقعا روی شما اثر گذاشته ها!! ترکیه و نه تورکیه، تا 2023 قویترین قدرت نظامی و اقتصادی جهانه؟؟؟؟؟!!!! این جوک سال نو مسیحی بود؟!!
خواهشا در مصرف قرص های قرمز و آبی دقت بفرمایید. (4080626) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۲:۰۸:۴۷
ترکیه باید 6 دنگه حواسشو جم کنه دچاره جنگ داخلی نشه قوی ترین نظام سیاسی پیش کش (4080770) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۷:۴۵:۲۹
آفرین بر این سید که تنها کسیه که جرات داره حرف حساب بزنه . ترکیه ، عربستان و قطر عامل اینهمه جنایت بودن و هنوز کسی این رو بلند فریاد نمیزنه . خداوند حساب کنه جنایات اردوغان و دوستانش رو (4079063) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۷:۴۶:۰۱
ترکیه همه کار برای داعش کرد هم نفتش رو خرید هم تجهیزات و غذا از طریق بندر اسکندرون و سایر راه ها براش فرستاد هم نفر و نیروی انسانی کشورهای اطراف رو براش میفرستاد. هم خودش با نیروی نظامی وارد عمل شد هواپیمای روس رو هم زد کار غیر شرافتمندانه ای نموند که نکرده باشه، این مزدوری که ترکیه برای عربستان و داعش کرد هیچ کشوری تا حالا نکرده. (4079066) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۵۰:۴۵
علاوه بر تمام اينها تمام أشياء باستانى كه توسط.داعش از سورية وعراق دزديده شده توسط تركيه خريده شد كه كم كم در موزه ى توپ گاپى به نمايش در خواهد امد البته براى جذب توريست . (4079939) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۸:۳۲:۲۲
احسنت (4079126) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۸:۵۷:۵۹
الحمدلله ترکیه روسیاه شد (4079163) (alef-13)
 
Italy
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۸:۵۹:۴۰
چرا همه میگن ترکیه حمایت از داعش کرد؟؟؟؟ خوب چرا نباید برای این کار تنبیه شود؟ خجالت اور است ترکیه با زور می خواهد وارد حل بحران داعش شود...

ترکیه حال ضعیف تر شده باید تنبیه شود وگرنه دوباره به تهدید همه از جمله ایران می پردازد (4079167) (alef-13)
 
نیمااسدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۰:۴۱:۴۲
خدالعنت کندترکیه راکه مردم مظلوم سوریه وعراق رابه این روزنشاندان شاءالله به زودی استانبول وآنکارامانندحلب وموصل ورقه خواهندشدوبلکه بدترگرچه همین حالادیاربکرحلب ترکیه است (4079527) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۹:۱۹:۵۶
مرگ بر پان ترکیسم (4079740) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۶:۰۰:۵۹
ما که از رنج و عذاب دیگران خوشحال نمی شویم ولی قاعده روزگار است که هرچی بکاری همان برداشت میکنی (4080290) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.