توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365990
آمریکا: قرارداد بوئینگ و ایران نشان می دهد راه تجارت با ایران باز است
تاریخ انتشار : جمعه ۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۶
مقام وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای گفت: مقام‌های کشورش می‌دانند که شرکت‌های اروپایی از تحریم‌های واشنگتن علیه تهران نگرانند.

به گزارش فارس، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته واشنگتن می‌داند تحریم‌های این کشور علیه ایران در تجارت شرکت‌های اروپایی با ایران مانع‌تراشی می‌کند.

«لسلی تسو»، مشاور ارشد میز ایران در اداره امور خاور نزدیک وزارت خارجه آمریکا علی‌رغم این گفته که قرارداد بین شرکت هوا-فضا و صنایع دفاعی «بوئینگ» و ایران نشان می دهد که بعد از رفع تحریم های بین المللی در نتیجه توافق هسته ای راه تجارت با ایران باز است.

وی در مصاحبه ای، روز پنجشنبه با اشاره به هراس شرکت های اروپایی از تجارت با ایران به دلیل تحریم های واشنگتن گفت: «توافق بوئینگ نشان می دهد که علی رغم وجود نگرانی درباره تحریم های پابرجا مانده آمریکا، تجارت با ایران ممکن است.»

وی در گفت‌وگویی با رادیو آزاد اروپا گفت: «ما می‌دانیم که تحریم‌های ما پیچیده است و من فکر می‌کنم که بسیاری از شرکت‌ها و بنگاه‌های تجاری در این باره نگران هستند. اما همین‌طور که این توافق (بوئینگ) نشان می‌دهد، این تجارت حتی می‌تواند با یک شرکت آمریکایی اتفاق بیفتد.»

شرکت‌های ایران‌ایر و بوئینگ توافقی به ارزش ۲۵ میلیون دلار امضا کرده‌اند. بوئینگ گفته که تمامی این قراردادهای منوط به تأیید دولت آمریکا خواهد بود.

«تسو» در بخش دیگری از اظهاراتش با یادآوری اینکه ایران و آمریکا از سال ۱۹۷۹ با یکدیگر رابطه نداشته‌اند گفت: «اما همان‌طور که می‌دانید لازم نیست دشمن‌ها همیشه دشمن بمانند. ما این را می‌دانیم که شاید همه در ایران با این موضوع موافق نباشند.»
۱۳۹۵/۰۷/۲۳ ۱۳:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۰۷:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۲ ۰۲:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۶ ۱۹:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۳/۳۱ ۰۸:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۸ ۱۳:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۰۶:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۵ ۱۳:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۳ ۲۳:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۱:۳۰
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا+اجرای برجام+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.