توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 336299
مخالفت الجزایر در قبال صدور بیانیه علیه حزب الله
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۵
وزارت کشور الجزایر از رای دادن به قطعنامه وزرای کشور اتحادیه عرب درباره تروریستی اعلام کردن حزب الله خودداری کرد.

به گزارش المیادین، یک منبع آگاه در وزارت کشور الجزایر روز گذشته اعلام کرد: وزارت کشور الجزایر از رای دادن به قطعنامه وزرای کشور اتحادیه عرب در باره تروریستی اعلام کردن حزب الله لبنان، خودداری کرده است.

وی همچنین گفت: هر گونه اتهام زدن علیه مواضع الجزایر، توهین به این کشور و تلاش برای کشاندن الجزایر به مسائل حساس منطقه است.

این در حالیست که شورای وزیران کشور عضو اتحادیه عرب روز چهارشنبه در بیانیه پایانی سی و سومین نشست خود که در تونس برگزار شد، حزب الله لبنان را گروهی « تروریستی» و مبارزه آن با تروریسم صهیونیستی و تکفیری را « اعمال خطرناک» خواند و آن را محکوم کرد.

ناظران تاکید کرده اند که این تصمیم شورای وزیران کشورهای عضو اتحادیه عرب تحت فشار رژیم سعودی و امارات با هدف حمایت از تروریسم صهیونیستی و تکفیری اتخاذ شده است.

شورای همکاری خلیج فارس هم روز چهارشنبه همه ارکان حزب الله را « سازمانی تروریستی» خواند و اعلام کرد که در این زمینه تصمیماتی اتخاذ کرده است.

این اقدام شورای همکاری خلیج فارس متشکل از رژیم سعودی، امارات، بحرین، قطر، کویت و عمان با اعتراض شدید در داخل لبنان مواجه شده است.

منابع رسانه ای تاکید کرده اند که رژیم سعودی و همپیمانان منطقه ای آن بعد از شکست همه توطئه های منطقه ای آنها به ویژه در سوریه، عراق و یمن و نقش بر آب شدن رویاهای آنها، درصدد مجازات مقاومت و بخشی از ملت لبنان برای انتقام گیری از محور مقاومت ضد صهیونیستی و تکفیری برآمده اند.

حزب الله لبنان تاکید کرده است که تسلیم فشارها و هجمه های سیاسی و رسانه ای نمی شود و به مبارزه با تروریسم صهیونیستی و تکفیری و دفاع از ملت های مظلوم از جمله یمن ادامه می دهد.
منبع: ایرنا
 
کلمات کلیدی : حزب الله لبنان، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.