توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416795
ترامپ: نگاهم در مورد سوریه با همه متفاوت است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸
رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در دیدار با هیئت تحریریه روزنامه نیویورک تایمز گفت واشنگتن نباید به دنبال ملت‌سازی در جهان باشد.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز سه‌شنبه گفت واشنگتن نباید به دنبال «ملت‌سازی» در جهان باشد.
وی که بعد از کشمکش فراوان با روزنامه نیویورک تایمز بالاخره با عوامل این روزنامه دیدار کرد، در مورد نقش آمریکا در جهان گفت: «تصور نمی‌کنم که ما باید ملت‌ساز باشیم.»
اشاره ترامپ به عقیده گروهی از کارشناسان و سیاستمداران آمریکایی است که می‌گویند واشنگتن باید برای گسترش دموکراسی و ایجاد ساختار دولت-ملت در کشورهای مختلف تلاش کند.
او در مورد بحران سوریه نیز با بیان اینکه دیدگاه او در قبال این بحران با همه تفاوت دارد، گفت: «باید مسئله سوریه را حل کنیم... باید به جنونی که در سوریه در جریان است پایان دهیم.»
وی در بخش دیگری از این نشست به مسئله فلسطین هم اشاره کرد و گفت می‌خواهد به صلح دست یابد.
او با بیان اینکه «جیرد کوشنر» داماد یهودی‌اش می‌تواند به این مسئله کمک کند، گفت: «دوست دارم آن کسی که بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها صلح برقرار می‌کند، من باشم.»
رئیس‌جمهور منتخب آمریکا به دیدارش با «باراک اوباما» رئیس‌جمهور کنونی هم اشاره کرد و گفت: «تا پیش از این دیدار تصور نمی کردم تا این حد از او خوشم بیاید.»
به گفته ترامپ، اوباما توصیه‌هایی به او کرده و یک نکته مهم در مورد دولت‌داری در آمریکا به وی گفته است. او با این حال نگفت که آن نکته چه بوده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.