نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 298292
آب معدنی دماوند استاندارد است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱
مدیرکل استاندارد تهران با بیان اینکه طبق تفاهمنامه باوزارت بهداشت قرار بود نتایج ارزیابی ها را جهت بررسی‌های بیشتر در اختیار یکدیگر قرار دهیم اما متاسفانه این اتفاق در این قضیه رخ نداده است،گفت:آب آشامیدنی دماوند تمامی فاکتورهای استاندارد را دارد.

مسلم بیات در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه پس از اعلام غیراستاندارد بودن چند برند آب معدنی همانند "دماوند" از سوی وزارت بهداشت کلیه سوابق کیفی کارخانه دماوند مورد بررسی قرار گرفت، اظهارداشت: در این آزمون‌ها سعی شد بهترین آزمایشگاه‌هایی که دارای گواهینامه استاندارد بین‌المللی ISO/IEC۱۷۰۲۵ هستند مورد استفاده قرار گرفت.

وی افزود: امروز با استخراج نتایج آزمون مشخص شد که فراورده کارخانه مذکور کاملاً منطبق با استاندارد ملی ایران به شماره ۶۶۹۴ است و حتی فاکتور هایی که خارج از استاندارد هم توسط وزارت بهداشت بررسی شده بود ، مورد ارزیابی قرار گرفت که خوشبختانه هیج مشکلی در این زمینه هم وجود نداشت.

مدیر کل استاندارد استان تهران با بیان اینکه در ده روز گذشته سعی شد بدون آزمون‌های تکمیلی اظها نظری نکنیم، گفت: علیرغم اینکه تمامی نتایج استخراج شده چه در آزمایشگاه‌های داخلی و چه در آزمایشگاه آکوا لب فرانسه که توسط واحد ارسال شده بود ، بیانگر سلامت آب آشامیدنی دماوند بود. سازمان ملی استاندارد به عنوان یک دستگاه نظارتی نمی‌تواند ادعایی را بدون مستندات کیفی ابراز کند.

بیات با اشاره بر اینکه طبق تفاهمنامه با وزارت بهداشت ، توافق شده بود که نتایج ارزیابی ها را بالاخص در مواردی که نگرانی عمومی را در پی دارد ، جهت بررسی‌های بیشتر در اختیار یکدیگر قرار داده شود و متاسفانه این اتفاق در این قضیه رخ نداد ، خاطر نشان کرد : وزارت بهداشت خود یکی از دستگاه‌های شورای عالی استاندارد است و اگر فاکتوری را به تحقیق تشخیص دهد که به استاندارد ملی اضافه شود ، باید به سازمان ملی استاندارد ایران اعلام شود تا ازین طریق به استاندارد ملی اضافه و سپس مورد پایش و ارزیابی قرار گیرد .

وی با تأکید بر اینکه ملاک قضاوت و ارزیابی همه ما استاندارد ملی است و واحدهای تولید مکلف به رعایت شرایط و مقررات استاندارد هستند، تصریح کرد: نتایج آزمون نمونه‌های در آکوا لب فرانسه و سه آزمایشگاه تخصصی را در اختیار سازمان ملی استاندارد ایران قرار می دهیم تا از آن طریق هم به وزارت بهداشت و درمان هم ارسال شود.
 
کلمات کلیدی : آب، آب معدنی، دماوند
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۱۲:۳۸:۱۹
مردم هم كه هيچ !!!! (3222612) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۱۲:۴۰:۳۸
وزارت بهداشت نگفته استاندارد نیست بلکه آب معدنی نیست باید ابتدا نامگذاری عوض وسپس استاندارد آب آشامیدنی رعایت شود . (3222624) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۱۳:۰۳:۰۱
استاندارد 6694 براي آب اشاميدني است. حرف وزير درست است. اين شركت آب معدني توليد نكرده است. (3222717) (alef-11)
 
نا شناس
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۱۳:۲۳:۲۳
اگرروی بطریهارو نگاه کنیدمبینید نوشته آب آشامیدنی (3222799) (alef-11)
 
نازنین
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۱۳:۳۴:۵۵
من تمام بطری هایی که از آب دماوند داشتیم توی خونه نگاه کردم....روی همگی عنوان شده آب آشامیدنی نه معدنی... این نشون می ده روی بطری ها رو حتی نگاه نکردن.
و السلام ما هم بازیچه ایم فقط توی دست اینا. (3222859) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۲۰:۱۸:۱۳
آب بسته بندى دماوند سالهاست كه مشكل داره و معلوم نيست از كدام چاه پر ميشه. (3224102) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۸ ۰۹:۱۵:۰۳
هیچ وقت استاندارد نشانه اعتبار کالا نبوده
الان همه اشغالهای بازار علامت استاندارد دارند و جالب اینه که استاندار میگه مشکلی برای مصرف ندارن
واقعا که جالبه (3225141) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۷-۱۵ ۰۰:۲۷:۲۳
دوستان عزیز . مردم وقتی یک بطری آب میخرند به اسم آب معدنی استفاده میکنند درغیر اینصورت کسی حاضر نیست برای یک بطری آب آشامیدنی هزارتومان پرداخت کند .این اقدام شرکت دماوند ودیگران یک نوع کلاهبرداری است آب آشامیدنی معمولی توی هرخانه ای موجود است باقیمت هزار لیتر چهارصد تومان . بنظرم اقدام وزارت بهداشت منطقی ودفاع از حق وسلامتی مردم است . (3243517) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۱ ۰۰:۵۱:۰۳
فرانسه نفرستید، آلمان بفرستید (3554343) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.