نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 338297
مرعشی: ۴۵ کرسی دیگر مجلس را می گیریم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۳
سخنگوی حزب کارگزاران با طرح این ادعا که ما در مرحله اول انتخابات ۱۲۴ کرسی مجلس دهم را کسب کرده‌ایم، گفت: احتمال می‌دهیم که ۴۵ کرسی را در مرحله دوم به دست بیاوریم.

به گزارش مهر، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران در نشست هم‌اندیشی برگزیدگان مرحله اول مجلس دهم و نامزدهای مرحله دوم ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان که صبح امروز در تالار همایش کتابخانه ملی برگزار شد، اظهار کرد: از حدود دو سال قبل موضوع شکل‌گیری ائتلاف فراگیر و ادامه پیروزی‌ ملت ایران در سال ۹۲ کلید خورد، ابتدا در بین اصلاح‌طلبان با توجه به وجود گروه‌های چند ده‌گانه، این مباحث پیگیری شد و با پیشنهاداتی که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به خاتمی دادند و مساعدت آقای عارف، شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان متشکل از همه احزاب‌ و شخصیت‌های اصلاح‌طلب شکل گرفت.

وی افزود: پس از رد‌ صلاحیت‌های گسترده اصلاح‌طلبان در انتخابات، بر اساس تجربه بازی در زمین محدود که در سال ۹۲ داشتیم، تصمیم قاطع ائتلاف، ادامه حضور در انتخابات بود.

مرعشی خاطرنشان کرد: ارزیابی‌های مختلفی که از بررسی تعیین صلاحیت‌های کاندیداهای رد صلاحیت شده مطرح اصلاحات انجام شد، خیلی زود محرز شد که تائید صلاحیتی پس از اعلام اعتراض‌ها و رسیدگی مجدد نخواهیم داشت؛ سپس ائتلاف به جذب و سازماندهی دیگر شخصیت‌ها همت کرد.

سخنگوی حزب کارگزاران تصریح کرد: این هماهنگی در سراسر کشور شکل گرفت و در تهران ۱۲۰ نفر برای حضور در ائتلاف اعلام آمادگی کردند و ما در جلسات خود توانستیم به ۳۵ نفر برسیم.

مرعشی تاکید کرد: در گام بعدی با حزب اعتدال و توسعه که حزب نزدیک به دولت است، وارد گفتگو شدیم و بعد از چهار جلسه توانستیم به لیست ۳۰ نفره ائتلاف در تهران برسیم.

وی افزود: در انتخابات ۷ اسفند یک بلوغ سیاسی در تهران اتفاق افتاد؛ مردم در این انتخابات به بسته‌های سیاسی و جناح‌های سیاسی اعتماد کردند.

سخنگوی حزب کارگزاران ادعا کرد: در سطح کشور از بین ۲۱۸ نماینده راه یافته در مرحله اول به مجلس دهم به جز نمایندگان اقلیت‌ها، ائتلاف امید ۱۲۴ کرسی به دست آورده است و اصولگرایان ۷۱ کرسی و مستقلین ۲۳ کرسی کسب کرده‌اند. ما احتمال می‌دهیم که در مرحله دوم انتخابات ۴۵ کرسی مجلس دهم را به دست بیاوریم.

مرعشی در پایان گفت: امیدواریم ائتلاف امید یک فراکسیون اکثریت را در مجلس دهم داشته باشد، چرا که مردم منتظر هستند که منتخبان آنها وارد میدان شده و دولت را در بحران‌های موجود کمک کنند.
 
کلمات کلیدی : انتخابات مجلس+اصولگرایان+اصلاح طلبان
 
غفوری نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۲ ۱۲:۰۷:۵۹
یکی نیست بگه بابا شما کجای کارید؟ چرا توهم زده اید و بدنبال سهم هستید . شما ها که سهم ناحق اجتماعی و مالی خود را به در آن چند سال گرفته اید . اگر کسی سراغتان نمیاید فعلا شکرانه دهید. اگر هم خداخواست واراده مردم قوی تر شد شما نیز باید جوابگوی خیلی چیزها واز جمله مسائل مالی نیز باشید. (3600264) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۲ ۱۲:۲۱:۲۸
آقای مرعشی حواستان باشد که خیلی ها مانند من حقیر به دلیل فرار از سیاستهای کارگزاران به چاله احمدی نژاد افتادیم وبه او رای دادیم و متاسفانه پشتیبانی ها وتاییدیه های دیگر قوز بالا قوز شد . اکنون زن وبچه های ما دیگر ما را بعنوان الگوی فکری و اجتماعی قبول ندارند که به آنها بگوئیم به چه کسانی رای بدهند ویا ندهند مسبب این ظلم بزرگ اجتماعی را شما و جناح و دار ودسته جنابعالی میدانم. لطفا بگذارید با همین دردهای موجود سر کنیم!! درد دیگری برای ما اضافه ننمائید.
از طلا بودن پشیمان گشته ایم ...مرحمت فرموده ما را مس کنید!!! (3600294) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.