توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398796
قتل سیاهپوستی دیگر توسط پلیس آمریکا مردم را به خیابان‌ها کشاند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۰

ده‌ها فعال حقوق بشر و مخالف خشونت پلیس آمریکا در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست ۳۰ ساله دیگر در واشنگتن دست به تظاهرات زدند.

به گزارش تسنیم، دوشنبه شب در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست 30 ساله توسط پلیس واشنگتن، خانواده‌های قربانی خشونت پلیس آمریکا و تعدادی از فعالان حقوق بشری دست به تظاهرات زدند.

افراد حاضر در این تجمع تابلوهایی در دست داشتند که روی آن شعارهایی از این قبیل نوشته شده بود: دستها بالاست، شلیک نکنید.... پلیس تروریست را متوقف کنید... سکوت سفیدپوستان خشونت است.

شرکت کنندگان در این مراسم که فعالان مدنی و سیاسی سفیدپوستان و سیاهپوستان آمریکایی و همچنین خانواده‌های قربانیان خشونت پلیس آمریکا بودند در بخشی از مراسم به صورت جداگانه سخنرانی کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع به خبرنگار تسنیم گفت: تبعیض اجتماعی و اقتصادی علیه سیاهپوستان در آمریکا همچنان ادامه دارد. ترنس استرلینگ توسط پلیس محاصره شده بود و پلیس پس از شلیک گلوله به گردن وی شاهد مرگ تدریجی او بود.

در ادامه معترضان با تجمع در یکی از چهارراه‌های واشنگتن باعث اختلال در حرکت خودروها شدند و باوجود حضور نزدیک به 100 مامور پلیس و درخواست آنها برای متفرق شدن مردم به تظاهرات خود ادامه دادند.

نکته جالب پوشش شبکه‌های خبری مانند راشاتودی و چندین شبکه داخلی آمریکا از لحظه به لحظه این تظاهرات بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
کلمات کلیدی : قتل سیاهپوست+پلیس آمریکا +اعتراض
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.