توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303196
درخواست برای احیای روند دیپلماتیک در سوریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰
نخست وزیر انگلیس از تمایل سران غرب برای ازسرگیری فرایند دیپلماتیک در حل مسئله سوریه و پایان دادن به ناآرامی ها در این کشور خبر داد.

به گزارش فارس، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس اعلام کرد، آلمان، فرانسه و انگلیس احیای روند دیپلماتیک در سوریه را ضروری می‌دانند. بنا بر گزارش «اسپوتنیک»، کامرون گفت: «در نشستی که با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه داشتم، همگی بر اهمیت از سرگیری تلاش های دیپلماتیک برای احیای روند انتقال سیاسی در سوریه و دستیابی به راه حلی در درازمدت توافق داشتیم.»

بر اساس این گزارش، نخست وزیر انگلیس در جلسه سه شنبه گذشته شورای اروپا در بروکسل اعلام کرده بود «حقایق» موجود در خصوص حملات هوایی روسیه علیه نیروهای داعش در سوریه را ارائه کرده است. وی با اشاره به این جلسه تأکید کرد: «ما توافق کردیم که با همکاری با متحدان آمریکا، سعی داریم تا روسیه را متقاعد کنیم داعش را هدف قرار دهد و نه مخالفان میانه رو در سوریه را.»

کامرون در ادامه با اشاره به جمع بندی نهایی جلسه شورای اروپا در خصوص اینکه «تحت رهبری حاکم در سوریه امکان برقراری صلح پایدار در این کشور وجود ندارد»، بار دیگر درخواست های غرب برای کناره گیری «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه از قدرت را تکرار کرد.

روسیه حملات هوایی علیه گروه تروریستی داعش در سوریه را حدود سه هفته پیش در تاریخ ۳۰ سپتامبر و به درخواست مستقیم رئیس جمهور سوریه آغاز کرد. تا کنون بیش از ۷۰۰ عملیات هوایی در سوریه انجام شده و بیش از ۴۰ درصد از تجهیزات و زیرساخت های تروریست‌ها در این حملات نابود شده است. این حملات انتقاد شدید کشورهای غربی را به دنبال داشته است.

علاوه براین، مسکو مکررا درخواست ازسرگیری مذاکرات سیاسی با حضور بشار اسد برای پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه را مطرح کرده است.
 
کلمات کلیدی : فرانسه، انگلیس، سوریه، بشار اسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.