توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501295
وعده اردوغان برای بهبودی روابط با آلمان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
رئیس جمهوری ترکیه گفته است که تنش با اروپا به دلیل سیاست‌های داخلی این قاره است و روابط با برلین پس از انتخابات پارلمانی سپتامبر 2017 بهبود می‌یابد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روابط میان اروپا و ترکیه بعنوان یکی از اعضای ناتو و کاندیدای پیوستن به اتحادیه اروپا به واسطه سرکوب‌های متعدد در نتیجه کودتای نافرجام علیه دولت آنکارا به سردی گرایید و برخی از کشورهای اروپایی نگرانی خود را از مقیاس گسترده سرکوب‌ها در ترکیه توسط دولت ابراز کردند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در یک سخنرانی در شهر اسپارتا واقع در غرب این کشور که به صورت زنده از تلویزیون پخش شد، گفت: انتقادهای اروپایی‌ها از ترکیه به دلیل سیاست‌های داخلی خود آنهاست.

وی ادامه داد: فرانسه و اتریش پیش از این از ما انتقاد می‌کردند و حالا شاهد انتقادها از جانب برلین هستیم که چنین استراتژی را در پیش گرفته است. من معتقدم که این اوضاع پس از انتخابات پارلمانی 24 سپتامبر 2017 در آلمان بهبود می‌یابد.

در انتخابات سپتامبر 2017، قرار است آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای بار چهارم نامزد شود.
 
کلمات کلیدی : اردوغان + آلمان + ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.