توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481991
بازنشسته شدن ۲۷ هزار پرستار طی ۴ سال اخیر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری بازنشسته شدن ۲۷ هزار پرستار طی ۴ سال گذشته، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت فشار کاری پرستاران چندین برابر شد.

به گزارش فارس، منوچهر جمالی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از کمبود پرستار در کشور انتقاد کرد و با بیان اینکه این موضوع از معضلات حوزه سلامت است، گفت: در کشور نیاز شدید به نیروی پرستاری دیده می شود این در حالی است که طی چهار سال گذشته نیز مجوز جذب نیرو به اندازه کافی که بتواند این کمبودها را رفع کند داده نشده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری بازنشسته شدن 27 هزار پرستار و همچنین افزایش تخت های بیمارستانی طی 4 سال گذشته، افزود: متاسفانه به جای این تعداد افراد بازنشسته از نیروی جایگزین استفاده نشد این در حالی است که با اجرای طرح تحول سلامت فشار کاری پرستاران چندین برابر شد و در کنار این تخت های بیمارستانی نیز افزایش یافت.

پرستاران قشر زحمتکشی هستند که عمده فشار کاری درمان بر روی دوش آنها است

به نقل از خانه ملت وی با بیان اینکه پرستاران قشر زحمتکشی هستند که عمده فشار کاری درمان بر روی دوش آنها است، تصریح کرد: دقت بالا در کار، سلامت کار، تعهد سازمانی و تعهد به عملکرد، احترام به بیماران و تکریم آنها از جمله انتظاراتی است که مراکز درمانی از قشر پرستاری انتظار دارند اما با وجود تمامی این انتظارات پرداخت های آنها با تاخیر انجام شده و به دلیل کمبود نیرو با مشکلات زیادی مواجه هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی پرستاران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، ادامه داد: اگر این شرایط و وضعیت نامطلوب کاری پرستاران ادامه داشته باشد و کمبود نیرو رفع نشود ممکن است پرستاران دیگر نتوانند با این شرایط به فعالیت خود در مراکز درمانی ادامه دهند و این موضوع منجر به بروز مشکلات فراوانی در حوزه سلامت می شود

علاوه برکمبود نیروی انسانی در مراکز درمانی با کمبود پزشک متخصص و تخت بیمارستانی نیز مواجه هستیم

وی با تاکید بر لزوم رفع کمبودها و مشکلات حوزه سلامت، افزود: سازمان امور استخدامی باید مجوز جذب نیرو را صادر کند و همچنین نسبت به افزایش تخت های بیمارستانی اقدام کرد.

خدمات پرستاری باید تعرفه گذاری و ارزش گذاری شود

نماینده مردم رودبار در مجلس دهم، با یادآوری قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، گفت: خدمات پرستاری باید تعرفه گذاری و ارزش گذاری شود تا با بهبود وضعیت رفاهی بتوانند در کمال آرامش و دقت بالا کار خود را انجام دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع کمبود و جذب نیروی پرستاری را در کمیسیون بهداشت پیگیری خواهیم کرد، گفت: این موضوع به دفعات در کمیسیون بررسی و پیگیری شد و در آینده نیز نسبت به پیگیری آن اقدام خواهیم کرد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۴:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۰:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۰۹:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۰۸:۳۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۲:۰۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۱ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۱۱:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : سلامت + پرستاران + طرح تحول سلامت + وزارت بهداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.