نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 304898
واشنگتن: برای انتقال سیاسی در سوریه نیازمند گفت‌وگو با ایران هستیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۱
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر بر ضرورت گفت‌وگو با ایران برای پیشبرد آنچه به گفته مقامات غربی، انتقال سیاسی در سوریه است، تأکید کرد.

به گزارش فارس، «جان کربی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز دوشنبه بار دیگر بر ضرورت گفت‌وگو با ایران برای حل و فصل بحران سوریه و انتقال سیاسی در این کشور تأکید کرد. «کربی» گفت: «ما می‌دانیم که در یک مقطع زمانی خاص، نیاز به گفت‌وگو با ایران برای پایان دادن به انتقال سیاسی در آنجا داریم.»

جان کری، وزیر خارجه آمریکا هم پس از اتمام مذاکرات چهار جانبه وین درباره سوریه در روز جمعه، اظهارات مشابهی را مطرح کرده و گفته بود ممکن است در یک مقطع زمانی به گفت‌وگو با ایران نیاز باشد، هر چند واشنگتن هنوز در این مرحله قرار ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز دوشنبه، حمایت ایران از بشار اسد، رئیس‌جمهور قانونی سوریه و حزب‌الله لبنان را مورد انتقاد قرار داده و ادعا کرد تهران در تحولات سوریه نقشی غیرمفید بازی کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین درباره ایران گفت: «آنها در این فرایند ذی‌نفع هستند. با رژیم اسد رابطه دارند. وزیر خارجه کاملاً آگاه است که این فرایند بسیار پیچیده است.»

جان کربی گفت: «این، به زمان نیاز خواهد داشت و ناگزیر، همه باید بر سر آن به نوعی مصالحه کنند.»
 
کلمات کلیدی : جان کربی، بشار اسد، سوریه
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۰۹:۳۹:۱۷
همان بلایی که سر هسته ای اوردند سر ما که تحریم ها موقتا متوف شد می خواهند حالا سر سوریه هم مذاکره کنند... (3282330) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.