توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444596
خواص چای سبز برای اختلالات مغز استخوان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
چای سبز علاوه بر کاهش وزن دارای تاثیرات قدرتمند دیگری هم هست.


به گزارش مهر، طبق نتایج یک مطالعه جدید ترکیب یافت شده در چای سبز دارای خاصیت زندگی‌بخش به مبتلایان اختلالات مغز استخوان است.

محققان دانشگاه واشنگتن آمریکا به همراه همکاران آلمانی‌شان دریافتند ترکیب موسوم به epigallocatechine-۳-gallate (EGCG)، پلی فنول یافت شده در برگ های چای سبز، خاصیت ویژه‌ای برای بیماران مبتلا به مالتیپل میلوم و آمیلوئیدوز، که مشکلات پزشکی گاهاً کُشنده در ارتباط با اختلالات مغز استخوان است، دارد.

دکتر ژان بیسکه، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «این بیماران در معرض شرایط کشنده‌ای موسوم به آمیلوئید قرار دارند که بخش‌هايی از آنتی بادی خود بدن شان تغییرشکل داده و در اعضای گوناگون از جمله قلب و کلیه‌ها انباشت می‌شوند.»

محققان با آزمایش ترکیب چای سبز بر روی ۹ بیمار مبتلا به اختلالات مغز استخوان دریافتند EGCG موجب تغییر در زنجیره سبک آمیلوئید شد و بدین ترتیب از تکثیر و تجمع خطرناک نوع تغییرشکل یافته آن پیشگیری می‌کند. بدین ترتیب حالت سمی ایجاد نمی‌شود و آمیلوئید ساختار الیافی را تشکیل نمی‌دهد.
 
کلمات کلیدی : کاهش وزن+چای سبز+مغز استخوان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.