نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482053
روحانی باید پاسخگوی مطالبات این 4 گروه باشد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸
حجت الاسلام محمدعلی زم در یادداشتی  در روزنامه شرق درباره انتخابات 96 نوشت :  بی‌شک نتیجه انتخابات همان چیزی است که مطالبه رهبری معظم و خواست مردم معزز ایران بوده است. رهبر معظم همواره آرزو‌دار حضور حداکثری مردم در انتخابات و تجدید خاطره بیعت مردم با نظام جمهوری اسلامی و رهبری آن بوده‌اند و مردم نیز خواهان داشتن دولتی مقتدر، راستگو، پاک‌دست و فعال در عرصه تعاملات خارجی و وحدت‌افزا در درون نظام بوده و هستند. 

 مردم چهار سال عملکرد دولت تدبیر و امید را زیر نظر گرفتند ...... اما با وجود ناتوانی دولت در ایفای برخی تعهدات، وعده‌ها و مشکلات فراوانی که مردم در گذران زندگی‌شان در عمر نخست این دولت داشته و دارند، به این جمع‌بندی رسیدند که باید برای تداوم سیاست‌ها و اجرای برنامه‌های این دولت به دکتر حسن روحانی رأی دهند و از وی حمایت و برای یک دوره چهارساله دیگر به او اعتماد کنند.

تفاوت رأی مردم با دوره پیش گویای حدود پنج، شش میلیون افزایش رأی در سبد آراي روحانی است که (صرف‌نظر از افزایش رأی دوره دوم رئیس دولت دهم) در مقایسه با کاهش رأی در دوره‌های دوم چهار رئیس پیشین جمهوری اسلامی ایران، بی‌نظیر بوده و همین، حکایت از آن دارد که روحانی در دوره دوم نامزدی‌اش در مقایسه با دوره نخست، برای مردم شناخته‌شده‌تر و افزایش آگاهی و شناخت مردم نسبت به دوره نخست، سبب اعتماد بیشتر و دقیق‌تر ٢٣,٥ میلیون ایرانی به ایشان شده است. 

 اینک روحانی، رئیس‌جمهور چهار سال دیگر ایران و دارای چهار گروه مخاطب در کنار و در برابر خویش است: 
الف- ٢٣,٥ میلیون نفر جمعیتی که به او رأی داده‌اند. 
ب- ١٦‌میلیون‌نفری که به رقبای انتخاباتی او رأی داده‌اند.
 ج – ١٣میلیون‌نفری که به هر دلیلی در انتخابات شرکت نکرده‌اند. 
د – ٢٤‌میلیون‌نفری که واجد سن رأی‌دهی نبوده و دارای انبوهی از خواسته‌های ناگفته و مطالبات نانوشته نسبت به وضعیت حال و سرنوشت آینده خویش‌اند. 

روحانی در معرض امتحانی برتر از دوره نخستین قرار دارد .....

روحانی با اولویت مراعات حال و رسیدگی به وضعیت محرومان باید برای اقتدار فرهنگ، هنر و اقتصاد و استقلال و پویاکردن آن، افزایش تواناسازی‌ها و کاهش آسیب‌های اجتماعی، بهبود و فعال‌سازی سیاست خارجی خصوصا در تعامل با همسایگان، تمهید شرایط برای جلب سرمایه‌گذاری همسایگان در فرصت‌های ارزشمندی مانند رهاوردهای هسته‌ای، نانو، سلول‌های بنیادین و بالاخره برای رفع و دفع همه موانع زیرساختی و آماده‌سازی همه‌جانبه شرایط توسعه جامع و آهنگین کشور باید کارهای کارستانی! کند.

 
 
کلمات کلیدی : نتایج انتخابات96+انتخابات 96+رای نامزدها+ اخلاق شکست+اخلاق پیروزی+زم
 
سالم
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۰:۵۹:۵۳
یک بار بگو تمام مردم ایران و خودتو خلاص کن (4423846) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۲۲:۴۵
هیچ حرف جدیدی نداره. (4423875) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۲:۴۷:۱۲
انشالله شعار و عکس گرفتن با خانواده ایثارگران جایش را به حمایت عملی به این عزیزان اختصاص یدهد و طرح زمین مانده مجلس شورای اسامی در حمایت از رزمندگان معسر دارای 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه که به بهانه عدم بودجه تاکنون بعد از گذشت 2 سال عملی نشده است اجرا شود تا رزمندگانی که برای دفاع از این کشور زمانی به جنگ رفتند هم اکنون دچار سختی معیشت نباشند. (4423953) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.