نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497651
لاریجانی: نقض برجام از سوی آمریکا روشن است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۳
رئیس مجلس شورای اسلامی اینکه نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها روشن است، گفت: ایران با قاطعیت و درایت مانع از دستیابی آمریکایی ها به هدفشان شود.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه هیات نظارت هسته ای بحث مفصلی درخصوص تحریم های جدید آمریکا صورت گرفت و دقیقاً چگونگی و میزان تحریم ها تحلیل شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جلسه هیات نظارت هسته ای اینکه چه مقدار تحریم های جدید آمریکا با برجام مخالف است، مورد بررسی قرار گرفت و معلوم شد که این موضوع با بندهای مختلف برجام تعارض دارد. لاریجانی افزود: درخصوص اعمال تحریم های جدید آمریکا علاوه بر اینکه اقدامات دیپلماتیک صورت بگیرد، باید شکایتی نیز به شورا و کمیسیون مربوطه در این رابطه ارسال شود که این موضوع صورت گرفته است و در این راستا اطلاعیه ای که از سوی کمیسیون مربوطه صادر شده، بیانگر این است که آمریکایی ها تخلفاتی در اجرای برجام داشته اند و برخی از کشورها به صورت بسیار صریح بیان کردند که اقدامات آمریکا نقض برجام محسوب می شود و در جلسه بعدی این موضوعات در سطح وزرا بررسی می شود.

رئیس قوه مقننه گفت: علاوه بر اقدامات انجام شده، کلیات طرحی درخصوص مقابله با اقدامات آمریکا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مصوب شده و این کمیسیون در حال بررسی جزئیات طرح مذکور است. 

وی بیان کرد: بنده به آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درخصوص رسیدگی به طرح مذکور تاکیدات لازم را داشته ام و در این رابطه جلسه فوق العاده نیز برگزار شده و بعد از مراسم تحلیف ریاست جمهوری، اگر کمیسیون امنیت ملی کارهای نهایی را درخصوص طرح انجام بدهد، پیش بینی می شود این طرح در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در صحن علنی بررسی شود.

لاریجانی افزود: در جلسه نظارت هسته ای درخصوص 16 مورد تصمیماتی اتخاذ شد که برخی از آنها به اقدامات دیپلماتیک مربوط می شود و برخی اقدامات را باید سازمان انرژی اتمی، وزارت امور خارجه و سایر دستگاه ها انجام دهند و مقرر شد رئیس جمهور تک تک این موارد را به دستگاه های مربوطه ابلاغ کند تا انجام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نقض برجام توسط آمریکایی ها از نظر ما در هیات نظارت هسته ای با توجه به استنادات، روشن است.

وی افزود: آمریکایی ها به دنبال این هستند که مانع اجرای توافق هسته ای شوند و در این موضوع تردیدی نیست و شاید تصمیم آنها برای تصویب قانون جدید به این خاطر است که فضاسازی صورت بگیرد تا در ایران سرمایه گذاری کمتری انجام شود.

لاریجانی ادامه داد: در اجلاس G20 آقای ترامپ به کشورهای دیگر توصیه کرده بود تا در ایران سرمایه گذاری نکنند، که این گونه اظهارنظرها خلاف است و براساس برجام نباید چنین فضاسازی انجام شود. البته بیانگر این موضوع است که قصد آنان چیست. بنابراین ایران باید با قاطعیت و درایت به نحوی عمل کند که مانع از دستیابی آمریکایی ها به هدفشان شود.

وی گفت: رسانه ها باید به موضوعات مذکور توجه کنند تا در فضاسازی هایی که از سوی آمریکایی ها صورت می گیرد، قرار نگیرند، زیرا واقعا اینطور نیست که آمریکایی ها بتوانند به تنهایی چنین کاری انجام دهند، مخصوصاً اینکه کشورهای مهم به آمریکایی ها خرده گرفته اند که عملکرد صحیحی ندارد و بعد از مصوبه آمریکایی ها، روس ها، چینی ها و فرانسوی ها و دیگران به کار آمریکایی ها خرده گرفتند، بنابراین باید تلاش شود در ایران روند سرمایه گذاری تسریع شود.

رئیس قوه مقننه افزود: ان‌شاءالله اقدامات 16 گانه ای که مصوب شده با سرعت انجام شود تا پاسخ جدی تری به اقدامات آمریکا داده شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی درخصوص مسائل این شهر گفت: مسائل مربوطه در رابطه با مسیر قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان بررسی شده تا بیشترین مزایا را برای قم به همراه داشته باشد و دسترسی مردم به مرم و مترو تسهیل شود. البته مقرر شد کارهای کارشناسی و تکنیکی را مشاوران انجام دهند.

وی ادامه داد: موضوع طرح جامع حرم تا جمکران معضلاتی پیدا کرده و براساس تصمیم گیری انجام شده باید شرایط به نحوی شود که شهرداری قم بتواند با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات کارها را سریع تر سامان دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص مسائل مربوط به فرودگاه قم گفت: بحث هایی درباره احداث فرودگاه در قم مطرح بود و اجازه هایی از ستاد فرماندهی کل قوا و وزارت راه و شهرسازی در این رابطه گرفته شد و بعد از تایید نظر کارشناسی مشخص شد که قم به فرودگاه نیاز دارد و باید کار در این رابطه سامان یابد و در این زمینه تصمیم گیری اصلی انجام شده است.
 
کلمات کلیدی : برجام، لاریجانی، نقض برجام
 
ترامپ تروریست
France
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۶:۵۳:۵۴
دقت کنید به اخباری که مربوط به آمریکا میشه تمامش شده ٬ جنگ ٬ تروریسم ٬ ناتو ٬ قراردادهای نظامی ٬ فروش سلاح ٬ تحریم ٬ شورای امنیت ...... وچین دنیا رو بلعیده ودروازه های واشنگتن و نیویورک و سانفرانسیسکو ولندن و پاریس توسط چین فتح شده و سوال اینه که آمریکای شکست خورده از کجا میاره به این برنامه های مسخره پلیسی امنیتی ونظامی ادامه میده؟؟؟ و جواب خیلی ساده هست با چاپ تریلیارد تریلیارد دلار بدون پشتوانه ٬ امروز ایران و روسیه و چین وهند اگر ارز جهانی راه بیاندازند و آمریکا مثل همه دنیا مجبور بشه برای وارداتش و بدست اوردن ارز کالا صادر کنه به شما قول میدم آمریکا در مدت شش ماه از هم میپاشه ٬ تمام این نمایش های آمریکا در مبارزه خیالی با تروریست های خیالی و دشمنان خیالی برای انحراف افکار مردم جهان از موضوع چاپ کاغذی به اسم دلار هست (4499050) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۸:۵۷:۰۴
نه اقای لاریجانی، اشتباه می کنید. به قول خودتون در دو روز پیش فقط پیاز داغش رو یک کم زیاد کردن (4499244) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.