توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487454
نگرانی پنتاگون از توسعه امکانات نظامی روسیه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۱
مقامات پنتاگون توجه به گسترش توان نظامی روسیه را ضروری دانسته و در عین حال نگرانی مسکو از تلاش آمریکا برای سرنگونی رژیم سیاسی در روسیه را بی مورد می‌دانند.

به گزارش تسنیم، روزنامه اینترنتی «آر.ب.کا» در مطلبی نوشته است: "وینسنت استوارت" رئیس آژانس اطلاعات دفاعی وزارت دفاع آمریکا معتقد است که طی ده سال آینده اعتماد به نفس و امکانات روسیه در عرصه نظامی-دفاعی به مراتب گسترش بیشتری پیدا خواهد نمود.  

استوارت در گزارشی که تحت عنوان «توان نظامی روسیه» برای پنتاگون تهیه کرده است، با اشاره به این مسئله یادآور شده است که مقامات مسکو قصد دارند از توان نظامی این کشور برای تامین ثبات سیاسی با توجه به شرایط خاص این کشور بیشترین بهره را ببرند.  

در بخش دیگری از این گزارش که متن کامل آن قرار است امروز، پنج شنبه در آمریکا منتشر شود، یادآور شده است که مقامات کرملین اطمینان دارند دولت آمریکا هدف سرنگوی رژیم سیاسی در روسیه را در پیش گرفته است و همین مسئله منجر به افزایش وخامت اوضاع در روابط دو کشور و رقابت بین ارتشهای روسیه و آمریکا شده است.  

در این سند آمده است: «بعد از حوادث رخ داده طی چند سال گذشته در اوکراین، مقامات کرملین تردیدی ندارند که آمریکا در تلاش است تا رژیم سیاسی در روسیه را سرنگون کند. در مسکو به تلاشهای آمریکا در جهت توسعه دموکراسی در جهان هیچ اعتمادی ندارند و سیاست تغییرناپذیر واشنگتن در این رابطه را تلاش برای یکجانبه گرایی و حاکمیت ارزشهای غربی در سایر کشورها ارزیابی می کنند و همین بی اعتمادی عامل تیرگی روابط دوجانبه و رقابت تسلیحاتی شده است.»  
 
 
کلمات کلیدی : پنتاگون، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.