توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389958
دنیس راس: یکی از انگیزه‌های اوباما برای حصول برجام اثرگذاری بر مناقشات داخل ایران بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۳
مقام اسبق آمریکایی در نشستی روز چهارشنبه گفت که اثرگذاری بر مناقشات سیاسی داخلی در ایران یکی از انگیزه‌های دولت آمریکا برای توافق هسته‌ای با ایران بود.

به گزارش فارس، «دنیس راس»، مشاور پیشین رئیس‌جمهور آمریکا در نشستی روز چهارشنبه تصریح کرد اثرگذاری بر مناقشات سیاسی در داخل ایران دست‌کم یکی از اهداف باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا از برجام بوده است.

آقای «راس» روز چهارشنبه در نشستی در «اندیشکده واشنگتن برای سیاست‌های خاور نزدیک» با موضوع بررسی چشم‌اندازهای همکاری ایران و آمریکا حضور داشت. «جی سولومون»، روزنامه‌نگار مشهور وال‌استریت‌ژورنال و «جیمز دوبینز»، سفیر اسبق آمریکا در افغانستان از دیگر کارشناسان حاضر در این نشست بودند.

«راس» گفت: «نوعی مناقشه درونی در داخل ایران در جریان است. دولت (آمریکا)، از زمان انتخابات رئیس‌جمهور روحانی گفته که در صورتی که ما به توافق دست پیدا کنیم، خود این توافق، روشی برای تقویت روحانی نگریسته می‌شود.»

وی افزود: «در اینجا، یک گزاره وجود دارد و آن گزاره این است که ما می‌توانیم بر آن چیزی که مناقشات داخلی در ایران است اثر بگذاریم... انگیزه دولت (اوباما) از توافق با ایران دست‌کم تا اندازه‌ای این باور بوده که دست‌یابی به توافق تبعات فراگیرتری خواهد داشت و می‌تواند بر این مجادلات داخلی اثر بگذارد.»
 
کلمات کلیدی : دنیس راس، اوباما ، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.